8bit Commando

Bicykle a športové vybavenie

8bit-commando

Niečo pre pamätníkov. Prvou z tejto hre podobných, streľbou a akciou nabitých skrolovačiek bola hra CONTRA na NES. Neskôr ju podporila hra Super C, ktorá jej bola veľmi podobná a tá sa dostala už aj na GameBoy, SEGA Mega Drive a podobne. Dnes vám nezávislé vývojárske štúdio 2D Engine predstavuje svoj najnovší výtvor – 8bit Commando.

Oficiálny popis hry od distribútora:

8-Bit Commando je ‚run&gun‘ platformovka s rýchlym tempom, vynikajúcou hudbou (autorom je Ozzed, odborník na chiptunovú, elektronickú hudbu), výbuchmi a možnosťou hry viacerých hráčov. Grafika vás prenesie do veku klasických hier a hrateľnosť bola prispôsobená tak, aby bola výzvou aj pre najostrieľanejších hráčov.

Podľa nižšie uvedeného videa hra vyzerá naozaj zaujímavo, rovnako sme ochotní uveriť vyhláseniu, že Ozzed je naozaj macher na chiptune a okrem iného hra obsahuje:

○ 6 úrovní brutálnej akcie
○ kooperatívnu hru viacerýc hráčov na jednom PC
○ skvelá retro grafika
○ 2 režimy náročnosti
○ on-line tabuľka najlepších hráčov

Nadšenci starej školy by určite nemali zaváhať a túto hru aspoň vyskúšať. Návrat len pár rokov do minulosti môže byť celkom príjemný a hlavne zaujímavý.

 

www.martinus.sk
Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.

You must be logged in to post a comment Login