The Elder Scrolls V: Skyrim

Bicykle a športové vybavenie
Počas hrania stlačte kláves [~] a do konzoly zadajte požadované cheaty. Ak ich budete chcieť neskôr vypnúť, zadajte daný cheat do konzoly znova. Takéto uľahčovanie hry však znefunkčný všetky trofeje!


 tgm ............... zapne nesmrteľnosť (nezraniteľnosť, bez obmedzenia nosnosti predmetov)
 tcl ............... zapne No-clip (lietanie, prechádzanie stenami)
 coc "Location" .... teleportuje vás na miesto, ktoré zadáte (slovo Location nahraďte názvom miesta)
 coc QASmoke ....... teleportuje vás do miestnosti so všetkými predmetmi z hry (hra môže spadnúť)
 psb ............... sprístupní všetky kúzla
 player.advlevel ... zdvihne úroveň o 1 (nepridá žiadne perky)
 caqs .............. splní všetky úrovne vybraného questu
 saq ............... spustí všetky questy v hre (neodporúčame)
 qqq ............... vypne hru
 tai ............... vypne rozmýšľanie NPC (počítačové postavy "zamrznú")
 kill .............. zabije zacielenú postavu
 resurrect -........ oživí zacielenú postavu
 unlock ............ odomkne zacielený zámok
 lock X ............ zamkne zacielené dvere, bedne či ľudí, pričom X je výška náročnosti na otvorenie
 killall ........... zabije všetkých nepriateľov v okolí
 movetoqt .......... teleportuje vás k cieľu questu
 tdetect ........... vypne vyhľadávanie (nechytia vás pri krádeži)
 advancepclevel .... zvýši úroveň postavy
 setpcfame ......... nastaví výšku slávy zacielenej postave
 help .............. vypíše zoznam príkazov pre sekciu POMOC100 Speech Skill
 Choďte do Riftenu a ta mdo Black Brier Meadery. Porozprávajte sa pred stolom s Ungrienom a opýtajte sa ho na Maven Black-Brier. Povie vám niečo pekné. Teraz budete mať možnosť ho presvedčiť, podplatiť alebo súhlasiť s tým, čo povedal. Presviedčanie kontroluje výšku Speech skillu min. na výške 25 bodov, aby sa vám to podarilo. Ak máte v Speech skille menej bodov, skúste ho podplatiť. Ak sa vám to podarí, zdvihne sa váš Speech o 25 bodov. Keď sa vám to podarí prvý krát, už to pôjde bez problémov stále a tak môžete dosiahnuť 100 bodov (alebo koľko chcete) pre Speech celkom rýchlo.

100 Enchanting skill
 Tento spôsob ide ruka v ruke s maxovaním zrušnosti Blacksmithy.

 Po tom, ako vo vyhni vyrobíte toľko železných dýk, ako sa dá, namiesto odhodenia alebo predaja ich vezmite k Altar of Enchanting. Očarujtetoľko dýk, koľko vám vaše soul gems dovolia. Na type očarovania nezáleží. Každým úspešným očarovaných dýky vám vzrastie Enchanting skill o jeden bod až do výšky 45-50. Potom už na každý bod bude treba 2 dýky atď. Veľmi efektívny trik.

100 Archery skill
 Choďte do Riverwoodu. Nájdite elfa menom Faendal a odneste od neho správu Camille. Znova vyhľadajte Faendala a požiadajte ho, aby šiel za vami. Uistite sa, že máte pri sebe aspoň 200 zlatých. Poproste ho, aby vás trénoval. Ak tak urobí, poproste ho aby s vami obchodoval. Prejdite do jeho inventára a vezmite si späť vaše peniaze. Môžete tak urobiť 5x za jeden level a na začiatku to naozaj pomôže. Tento trik môžete opakovať donekonečna, stačí mať pri sebe dosť peňazí.

100 Destruction skill
 Vstúpte do Fighter's Guild, kde vás požiadajú aby ste vyšli von a šli na duel z jedným z ich členov. Vonku prepnite útok na deštrukčnú mágiu a opakovane ňou útočte na člena gildy. Stále vám bude opakovať, aby st epoužil meč, ale vy ho tým nezraníte a napriek tomu dostávate skúsenostné body. Toto môžete opakovať až kým nenazbierate toľko bodov do mágie, koľko potrebujete.

100 Stealth skill
 POZNÁMKA: tento postup je možné vykonať iba ak ste sa ešte neskúsili pridať k DarkBrotherhood.

 Choďte do Windhelmu a hľadajte postavu menom Aventus Aretino. Mal by byť doma. Stačí ak na dverách niektorého z domov nájdete nápis "Arentino". Hneď ako vojdete dnu, mali by ste počuť Aventusa modliť sa k Matek Noci. Prejdite celý dom a nakoniec ho nájdete v jednej z izieb ako kľačí na zemi a búcha si hlavu o podlahu. Je otočený k stene, takže ak sa použitím "sneak" režimu vplýžite do rohu steny, ku ktorej je chrbtom, nezbadá vás. Natočte sa chrbtom k stene a zafixujte si tlačidlo na klávesnici (alebo ovládači) aby vaša postava cúvala a o pár hodín máte 100 Sneak skill. Aventus by si vás nemal všimnúť, no ak predsa, stačí odísť a vrátiť sa späť.

Nekonečno fakieľ
 V Embershed mine (prvej bani, ktorú nájdete po odchode z Helgenu) vezmite z držiakov všetky fakle čo uvidíte a odíďte. Keď sa do bane znovu vrátite, ukradnuté fakle budú nahradené novými. Naberte si koľko treba a uložte si ich vo svojom dome, aby ste k nim mali ľahký prístup.

Nekonečno šípov
 1) Pridajte sa k Thief's guild a hneď utekajte k The Ragged Flagon - Cistern a tam vyhľadajte postavu menom Cynric Endell. Stojí na mieste a do panáka pred sebou strieľa šípy. Prejdite k panákovi a berte každý šíp, ktorý doňho Cynric vypáli.

 2) Tento istý spôsob použite v Solitude, neďaleko neďaleko hradnej brány stojí lukostrelec a bez prestávky púšťa oceľové šípy do terča. Berte ich hneď ak osa zapichnú. Ani jeden z uvedených dôvodov nie je pokladaný za krádež.

Rýchle chodenie v preťažení
 KeĎ ste preťažení, môžete zrýchliť svoj pohyb tak, že vytiahnete luk a napnete v ňom šíp. Skombinujte to s perkom pre normálnu chôdzu počas napnutia luku a aj preťažení sa budete môcť pohybovať normálnou rýchlosťou.

Fast-Travel v preťažení
 V Skayrime nemôžete použiť Fast-Travel, ak ste preťažení. Na vyriešenie tohto problému stačí zakúpiť si koňa. Ten totiž nie je ovplyvňovaný vaším preťažením, takže sa dokáže pohybovať normálnou rýchlosťou (alebo väčšou), takže ak na ňom sedíte, môžete použiť Fast-Travel kamkoľvek sa vám zapáči, dokonca aj hneď po tom, ako ste vyrabovali celé Dwemer ruin. A pokiaľ ste si koňa kúpili, je vaším majetkom a preto vám neujde ani po zosadnutí.

Tréning zadarmo
 Ak chcete trénovať "zadarmo", urobte nasledovné: vstúpte do gildy s trénermi, ktorí vás môžu naučiť to, čo potrebujete a získajte si ich dôveru. Potom uňho natrénujte všetko čo potrebujete a hneď na to ho okradnite (peniaze, ktoré ste mu dali za tréning, bude mať vo vrecku). Normálne by to bolo považované za zločin, ale keďže ste v danej gilde, tréner vás nenahlási.

Kôň zdarma
 Ak nechcete kradnúť a nemáte pri sebe 1000 zlatých, neďaleko Whiterunu stojí kôň, na ktorého môžete vysadnúť. Po chvíli jazdenia sa stane vaším a bude chodiť všade za vami, dokonca aj pri použití "fast travel".

Ľahké (ale pomalé) zabíjanie obrov
 Keď sa na vás upriami pozornosť rozzúreného obra a začne vás naháňať, odbehnite k najbližšej rieke (je vhodné mať jednu vybranú už vopred) a ponorte sa pod vodu - obor sa okamžite zvrtne a pôjde preč. Keď ta kurobí, vynorte sa, prikrádaním sa priblížte na dostrel a vystreľte doňho šíp. Obor sa znova rozbehne po vás, zbavíte sa ho rovnako ako prvý krát. Opakujte až kým obor nepadne mŕtvy na zem.

Kódy k dverám Dragon Claw Chambers
 V inventári sa pozrite na dračie pazúry ktoré máte pri sebe a natočte si ich tak, aby ste videli spodok. Uvidíte tam kód brány, ktorú daný pazúr otvára.

Nesmrteľný spoločník - pes
 Choďte do Falkreathu a nájdite kováča menom Lod. Poprosí vás ,aby ste mu našli psa. Pes sa volá Barbas a nájdete ho hneď za dedinou. Zavedie vás až do Shrine of Clavicus Vile. Po tom ,ako pokecáte s Daedra Lordom, pes sa k vám pridá až kým nesplníte quest A Daedra's Best Friend. Pes je technicky questový predmet, takže je nezničiteľný. Automaticky zaútočí na blížiacich sa nepriateľov a keďže je nezraniteľný, je najlepším tankom v hre. Navyše, tento pes sa vám neráta za spoločníka, takže navyše môžete pribrať ešte niekoho.

Tréning Illusion skill a XP zadarmo
 Zatiaľ čo väčšina kúziel vyžaduje, aby ste ich využívali priamo v boji alebo na špecifické predmety, kúzlo Muffle, ktoré tlmí hluk vašich krokov, takéto nároky nemá. Muffle je kúzlo zo sekcie "Illusion spells". Čarujte na seba Muffle vždy počas chôdze a nielen že vám porastie Illusion skill, navyše budete získavať skúsenostné body.
www.martinus.sk

You must be logged in to post a comment Login