Esport liga venovaná stredoškolákom? Realita aj na SR!

Bicykle a športové vybavenie

Profesionálne hranie počítačových hier je fenomén známy už niekoľko rokov. V zahraničí je to absolútne bežná vec a mimo iného to podporuje vláda danej krajiny a príslušné orgány. Partia mladých stredoškolákov sa rozhodla tento typ športu priniesť aj ku nám na Slovensko. Slovenská stredoškolská Esport Liga už pred mesiacom uzavrela prvú skúšobnú Season 0 a práve zajtra sa púšťa do druhej. Chcete vedieť ako to funguje, o čo sa hrá alebo kde sa prihlásiť ? Nasledujúce riadky sú teda venované pre vás.

 

Čo to vlastne je?

Celá súťaž je venovaná ako aj z názvu vyplýva, výlučne pre stredoškolákom. Profesionálne hranie ako také, funguje aj u nás, no vo väčšine prípadoch je vyhradené len pre tú, povedzme, špičku hernej pro scény. A tu sa práve rozhodli partia študentov nájsť medzery a škáry v trhu. Nielenže na Slovensku, ale na celom svete nemá tento projekt obdobu, čo je veľké plus a aj preto sme na našu mladšiu generáciu nesmierne hrdí.

Ako to funguje ?

Systém a štruktúra ligy j veľmi jednoduchá a môžeme ju poznať z o ostatných už známych esport líg a súťaží po celom svete. Jeden zo spoluorganizátorov sa vyjadril nasledovne: „Na čo meniť to, čo funguje ?“ To len potvrdzuje fakt, o kvalite a hlavne spoľahlivosti spomínaného systému.

Pravidlá a systém môžete nájsť TU!

V akých hrách sa bude súťažiť ?

Organizátori ligy sa rozhodli staviť na istotu a tak zvolili tri najhranejšie hry súčasnosti a nimi sú League of Legends, Counter Strike: Global Offensive a Hearthstone: Heroes of Warcraft.

Čo môžem vyhrať ?

Ako to už zvykom býva, aj to sa súťaží o vskutku hodnotné ceny a sú určite svojím spôsobom motiváciou, i keď organizátori už zo skúseností vedia, že to nebol hlavný motív zapojenia sa do tejto ligy. Možnosť reprezentovať svoju školu, poraziť inú a dokázať, že práva tá vaša je najlepšia na Slovensku je pocit, ktorý si nie jeden študent nenechá ujsť.

Kde sa môžem registrovať ?

Registrácie do Season One, Slovenskej stredoškolskej Esport Ligy, začali práve dnes (15/2/2017) a tak neváhajte a prihláste sa hneď teraz! Miesta sú počtom limitované a míňajú sa čo raz rýchlejšie. Ak aj ty chceš zažiť tú pravé bratovražednú stredoškolskú atmosféru, určite ďalej nezaháľaj a registruj sa TU!

 

www.martinus.sk
Dlhoročný hráč. Milovník RPG a MMO hier. Witcher séria, World of Warcraft, Diablo. Momentálne hrávam League of Legends a novinky všemožného druhu na Playstation 4. Popri hraniu, píšem články a rád čítam knihy, najmä fantasy/sci-fi ale i motivačnú a náučnú literatúru.