Info o Civilization 4: Warlords

Bicykle a športové vybavenie

civilization-4-warlords-screen

 

Pozbieral som nejake informácie o datadisku Warlords,ktoré boli uvolnené na net. Takže tu je to hlavné, čo by malo zaujímať každého, kto fandí tejto hernej sérii a teší sa na jej pokračovanie.

Potešiteľná správa hneď na začiatok, výsledný efekt datadisku by mal byť zmysluplnejší ako sa očakávalo, čo je len a len potešiteľné. Datadisk zahrňuje konečne aj scenár, kde si budeme môcť zahrať za Barbarov, čo bude zase raz posun k lepšiemu zážitku z hry. Dokopy by malo rozšírenie obsahovať 8 nových scenárov. Toto rozšírenie bude vylepšovať hru dvomi spôsobmi. Fanúšikov základného módu postupu z doby kamennej až po vek vesmíru dostanú nové civilizácie, nových vodcov, nové Divy Sveta a iné ďaľšie vychytávky, ktoré okorenia hru tým správnym spôsobom.

Ak ste však boli fanúšikom tzv. Výziev, môžete si zahrať spomínaných 8 nových scenárov, čo je oproti slubovaným šiestim novým scenárom pre datadisk dosť pekný pokrok. Prvým novým scenárom je hra Omen, kde súperia angličania a francúzi za osidlénie Severnej Ameriky. Všetky scenáre budú samozrejme ako vždy založené na historických faktoch a pridávajú historické hodnoty k hre. Druhým novým scenárom je hra za Barbarov, kde vás hra stavia konečne ja na druhú stranu rieky, kde budete teraz vy ty záškodníci, ktorí vám zatápali v originálnej Civilization IV a tak sa ocitnete v pozícii nenávideného nepriateľa všetkým rasám. Ako každá hra v Civilizácii sa aj táto začína výberom civilizácií, ktoré budú hrať. Vy ako barbar dostanete na začiatok celkom pekný kúsok zlata, za ktorý si poriadite vojenské jednotky, medzi ktorými sa nachádza aj nový obliehací stroj Trebuchet a potom už začínate plienit a rozširovať strach z Barbarov. Kedže ste barbar, tak vaším primárnym cielom bude vyplieniť všetky civilizácie na mape, čo vykonáte zajatím miest alebo ich vypálením. Kedže ale nebudete môcť prebrať plnú kontrolu nad mestami, musíte plieni´t hlavne pre získanie surovín, hlavne teda zlata, aby ste za neho potom mohli nakúpiť nové jednotky, ktoré sa budú vyvýjať dobou, aby ste držali krok z nepriateľskými civilizáciami. Čo je na tomto móde skvelé je to, že zakaždým je nová hra iná, pretože mapa a všetky aspekty hry sa na začiatku vygenerujú náhodne, takže vždy to bude iná hra, čo je pre hrateľnosť veľmi dôležitý faktor.

Ostatné scenáre už nebudú generované náhodne, ale to však neznamená, že vám nedodajú jedinečnú zábavu do svojich milučkých kompíkov. Sú navrhnuté tak, aby ste mali vždy pocit niečoho výnimočného, niečoho takého, čo ste ešte v civilizácii nezažili. Každý scenár ponúka samozrejme nové budovy, nové jednotky, nové technológie a nové pravidlá. Asi akonajlepší príklad slúži hra za vikingov, kde si môžete preberať mestá, z ktorých získate zlato, a potom ho opustíte a znovu dobijte pre nový prídeľ zlata, to však sa má oplatiť len raz, ako uvádzajú oficiálne zdroje od hry, nechajme sa prekvapiť.

Ďalší spôsob ako získať peniaze pri hre za vikingov je lov za pokladmi. To znamená, že si vyskúmate mapu pokladov, tak ako si vyskúmavate aj nové technológie. Keď dokonćíte výskum mapy pokladov, indikátor sa vám zjaví na mini mape, kde máte hladať, samozrejme aj som sprievodným textom. V tomto bode hry dostanete špecialnu jednotku, ktorú použijete na preskúmanie označeného miesta pokladu. Po nájdení pokladu vśak samozrejme musíte zabezpečiť jednotke bezpečný návrat domov, ináč si získaný poklad nepripíšte na svoje konto. Samozrejme, že každý scenár sa bude dať hrať ako pre jedného hráča tak isto aj pre viacej hráčov.

No to by bolo asi tak všetko, čo som sa nejak dozvedel o tomto datadisku, asi už len doplním, že oficiálny dátum vydania je plánovaný na koniec mesiaca júl. Tak sa už teraz môžeme tešiť na ďalšie hodiny zábavy s oblúbenou hrou CIVILIZÁCIA IV.

Chliev

www.martinus.sk