Jonathan Cooper prechádza k Naughty Dog

Meno Jonathan Cooper nie je vo video hernom priemysle neznámym pojmom- Tento pán až doteraz pracoval v Ubisofte ako vedúci animátor a na svojom konte má okrem iného aj tituly ako Assassin’s Creed III a rovnako viedol tím animátorov pri hrách Mass Effect a Mass Effect 2. Po dlhom čase sa tento talentovaný človek presúva ku konkurenčnej spoločnosti Naughty Dog.

Podľa Cooperovho účtu LinkedIn,v Naughty Dog bude obyčajný animátor. Pred tým, než odišiel z Ubisoftu, Cooper vraj pracoval na ich utajenom projekte, ktorý firma doteraz verejne neoznámila. Malo sa jednať o „Prototyp, revolučný nový druh navigačného systému pre next-gen systémy.“ O čo ide sa nám nepodarilo zistiť, pretože Ubisoft si svoje tajomstvá stráži naozaj dobre.

Vývojárske štúdio to v poslednom čase naozaj nemá ľahké a preto je naozaj dobré vidieť, že hoci ho zasiahol masový exodus skúsených zamestnancov – ako napríklad Michael Knowland (pracoval na The Last of Us), Justin Richmond (režisér Uncharted 4),  či Amy Henning (Uncharted 4) – napriek tomu sa mu darí naberať rovnako skúsených odborníkov z tejto oblasti.

Pri troche šťastia sa búrka v Naughty Dog ukľudnila a aj spomínaný Johnatan Cooper pomôže dať čoskoro veci do poriadku natoľko, aby štúdio mohlo prinášať ďalšie zaujímavé tituly zo svojej dielne.

animator-johnatan-cooper

Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.