Legendárne Samurai Shodown s Haohmaru a Genjuro sa vrátia na konzoly

Samurai Shodown®, predchodca žánru bojových hier založených na zbraniach, sa konečne vracia na konzole! V týchto dňoch vychádza ďalší diel značky od roku 2008 a 25 rokov od vydania pôvodného originálu. Samurai Shodown sa vracia so svojím charakteristicky nekompromisným prístupom k ozbrojenému súboju a v deň premiéry bude obsahovať 13 obľúbených staronových postáv a 3 úplne nové postavy (ďalšie postavy bude možné odomknúť cez Season Pass), rad súťažných herných režimov a skutočnú evolúciu bojového žánru tejto série v podobe režimu Dojo.

Samurai Shodown

Okrem tradičného bojového režimu Versus ponúkne Samurai Shodown celý rad režimov, do ktorých hráči budú môcť zaseknúť svoje meče:

  • Practice Mode: Hráči sa môžu naučiť hru vo výučbe a zdokonaľovať sa vo cvičnom režime.
  • Online Mode: Priatelia i nepriatelia môžu bojovať online v celom rade súťažných režimov.
  • Story Mode: Hráči môžu sledovať každú postavu na jedinečnej ceste Japonskom 18. storočia v období Edo, kedy sa nad zemou vznášala hrozba novej katastrofy.
  • Battle Mode: Hráči, ktorí chcú preveriť svoje schopnosti v režimoch Versus, Time Trial, Survival a Gauntlet, si siahnu až na samotné hranice svojich možností.
  • Dojo Mode: Keď hráči odohrajú dostatok zápasov, môžu súťažiť proti vlastnému duchovi a proti duchom ostatných hráčov a potom zdieľať dáta o svojom duchovi v online rebríčku.

Kto skôr príde, ten si skôr užíva výhody

Pre Samurai Shodown je tiež dostupný Season Pass, ktorý počas nasledujúcich mesiacov obohatia súpisku o ďalšie postavy. Fanúšikovia, ktorí si kúpia Samurai Shodown do 30. júna, dostanú Season Pass úplne zadarmo. Upozorňujú na to predajcovia, ako aj oficiálne stránky hry. SNK tiež oznámili kompletnú súpisku postáv z DLC, ktoré budú súčasťou Season Passu a ktoré vyjdú v nasledujúcom poradí: Rimururu, BASARA, Kazuki Kazama a Wan-Fu.

Okrem premiéry SNK s potešením popísali aj svoj trvalý záväzok voči tejto značke, ktorá sa stane novým súťažiacim na ešportovej scéne, pretože Samurai Shodown bude súčasťou Evolution Championship Series, najväčšieho a najdlhšie usporiadaného turnaja bojových hier na svete. EVO privádza dohromady tie najlepšie z najlepších z celého sveta a predstavuje úchvatnú exhibíciu schopností a zábavy, kde sa hráči a fanúšikovia stretávajú, aby si uctili súťažného ducha v otvorenom formáte a vybrali šampióna.

Samurai Shodown je už na pultoch obchodov, obe konzolové verzie sú v Českej republike a na slovenské v predaji. Distribútorom je Comgad.