Minecraft a svet okolo neho. Už aj knihy, figúrky či film

Bicykle a športové vybavenie

Minecraft je fenomén. Hra, ktorá dobila svet tak rýchlo a tak šialene jednoduchou cestou, že pri premýšľaní z vonka sa môžete len diviť. Akonáhle sa však vo svete Minecraft ocitnete, už pôjde o pohľad zvnútra. Musíte okúsiť prvé chodby, úkryty a vyhraté súboje nad zombie. Objaviť prvé jaskyne a roztaviť prvé zlaté nugety. Všetko je hnacím motorom pre hráčov, ktorí vo svete zloženom z kociek dokážu kombinovať, ťažiť, tunelovať, prechádzať a skladať. Odrazu je to plný svet fantázie, alebo hromadnej ťažby. Alebo, a priznajme si to, bezhlavého spoznávania a vytvárania ciest, ktoré spájajú všetky vaše kolónie v odľahlom svete, dostupné za dňa aj noci.

minecraft

Svet Minecraft aj mimo hru
Minecraft, hru o ktorej sa hovorilo, že bude zadarmo, nakoniec kúpil Microsoft a keďže je nemožné naraziť na zľavu a výhodný nákup tejto hry, takmer všade zaň vysolíte okolo 15 EUR. Biznis okolo Minecraftu je však oveľa širší a neobmedzuje sa len na svet hier. Populárne sú figúrky v karikatúrnej podobe, aj drobnej priesvitnej.

Minecraft figúrky
zdroj: Gameexpres.sk

Kniha… čože? Kniha o Minecraft?
Áno, je ich viacero. Niektoré dokonca napísal samotný autor hry – Mojang. Do slovenčiny ich preložilo vydavateľstvo Egmont a predáva ich napríklad BUX.sk. Zvláštnosťou týchto kníh je 96 strán a viac, na ktorých je možné nájsť z danej oblasti rady, tipy a triky. Práve tým, že je autorom kníh rovnaký človek, ako hry samotnej, je tak zárukou, že sa do knihy dostávajú všetky prvky a fakty, ktoré možno hráči ani nepoznali. Na svetlo sveta sa tak dostali nedávno knihy:

Celovečerný film
Ak vám to stále nestačilo, Minecraft to mimo všetky tie tričká, minihry a online hry, mobilné verzie, hrnčeky, strieľa aj do sveta filmu. Dokonca celovečerného. Minecraft v podobe celovečerného filmu v kinách? Už sme sa stretli so všeličím, takže Minecraft nebude prekvapením. O filme sa len šušká na IMDB.com a na portáloch venujúcich sa filmu a hrám. A vlastne nie je jasné ani to, čo bude taký film obsahovať, keďže jediné „slovo“ v celom Minecrafte je chrčanie zombie, chrochtanie prasiat a kotkodákanie sliepok…

Máte radi Minecraft? ZN.SK pripravilo článok, ktorému rozumejú len hráči Minecaftu. Pre nehráčov tak pôjde o španielsku dedinu.

www.martinus.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.