MMO WildStar od jesene ako bezplatná Free-to-Play

Bicykle a športové vybavenie

Spoločnosti NCSOFT® a Carbine Studios ™ oznámili, že WildStar, jedna z najlepšie hodnotených MMO hier roku 2014, prejde tento rok na jeseň na model free-to-play. Pomerne úspešná hra sa dostala aj medzi našich čitateľov, kedy sme minulý rok viacerým z vás poskytli prístup do betatestu a boli tak súčasťou testovania a spustenia tejto hry na trh. Netreba sa však obávať ochabnutia hernej popularity. Počas prechodu sa štúdio Carbine zaväzuje k tomu, že hra WildStar zostane hodná označenia AAA a bude pravidelne ponúkať vyladené aktualizácie a kvalitný herný zážitok.

wildstar

„Na začiatku roka 2015 sme načrtli kľúčové body, na ktoré sme sa chceli s hrou WildStar sústrediť, aby sme z tejto skvelej hry urobili hru ešte lepšiu. Kládli sme veľký dôraz na spätnú väzbu od hráčov a vykonávali sme významné zmeny, „povedal Mike Donatelli, produktový riaditeľ v Carbine Studios. „Týmto bodom sa stále venujeme a máme pocit, že odstránením poplatkov poskytneme všetkým tým, ktorí milujú MMO alebo jednoducho chcú neuveriteľný herný zážitok, skvelú príležitosť si WildStar vyskúšať.“

Po prechode tento rok na jeseň budú všetci hráči môcť postúpiť na 50. úroveň, získať všetky vylepšenia a schopnosti a zúčastňovať sa všetkých dungeonov, raidov, dobrodružstiev, shiphandov a PvP. Celú hru bude možné preskúmavať úplne zadarmo.

Hráči si tiež budú môcť zakúpiť voliteľné členstvo za mesačný poplatok, vďaka ktorému získajú prístup k rôznym šikovným bonusom a výhodám v podobe XP, výroby, meny, predmetov a reputácie. Členovia navyše získajú novú postavu, kostým, banku, zásoby a ozdobné predmety.

Wildstar screenshot

Čo sa týka herného obchodu, hráči si budú môcť za NCoin kupovať rôzne tovary a kozmetické predmety. Prakticky všetky predmety, ktoré možno zakúpiť za NCoin, budú mať svoje náprotivky dostupné tým hráčom, ktorí chcú do hry investovať skôr čas než peniaze. Tou jedinou vecou, ​​ktorú nebude možné zakúpiť, bude sila – postup hrou bude aj naďalej vyžadovať schopnosti a úsilie. Okrem prechodu na systém free-to-play bude štúdio Carbine tento rok na jeseň pracovať na ďalšom zlepšení kvality života a na zmenách obsahu v hre WildStar:

  • Zefektívnenie štatistík hráčov a predmetov, ktoré budú oveľa intuitívnejšie a poskytnú hráčom oveľa väčšiu flexibilitu.
  • Systém vylepšenia bude ľahší, pretože sa odomknú všetky príslušné sloty.
  • Revízia dungeonov a obsahu v otvorenom svete, aby bol zážitok z hry náročný, ale nie brutálny.
  • Zmena výučby a herného zážitku v ranej fáze hry, čím hráči získajú lepší a rýchlejší úvod do hry.

Počas nasledujúcich niekoľkých mesiacov bude štúdio zverejňovať ďalšie podrobnosti o tom, aký vplyv bude mať tento prechod na súčasných a budúcich hráčov, ako aj ďalšie podrobnosti o významných zmenách v hernom systéme. Hráči, ktorí budú mať od 15. júna 2015 stále aktívne predplatné, dostanú počas prechodu na systém free-to-play exkluzívne predmety a odmeny. A navyše, tí hráči, ktorí hru podporujú už od vydania a budú mať aktívne predplatné aj počas prechodu, toho dostanú ešte viac. Pre bývalých hráčov načrtne štúdio Carbine komplexný vernostný program, ktorý ich odmení za čas a úsilie investované do hry, aj keď už nie sú aktívnymi predplatiteľmi. Dodatočné informácie o týchto odmenách si môžete prečítať na adrese http://www.wildstar-online.com.

Wildstar screenshot

„Za posledný rok nám svoju spätnú väzbu poslali stovky tisíc úžasných hráčov, ktorí sa do hry WildStar prihlásili,“ vyhlásil Chad Moore, kreatívny riaditeľ v Carbine Studios. „Či už ste existujúci hráči, alebo niekto, kto hral v minulosti, v rámci tohto prechodu vás chceme odmeniť za to, že ste alebo ste boli neoddeliteľnou súčasťou tejto skvelej hry.“

Štúdio bude aj naďalej vydávať pravidelné aktualizácie obsahu a úžasné prídavky k hernému príbehu, k hracím systémom a ku krajine. Prechod na free-to-play je len začiatok toho, čo pre vás WildStar chystá. Viac informácií sa dozviete z nášho oznamovacieho živého streamu, ktorý sa bude konať v piatok 29. mája o 19:00 SELČ na adrese http://www.twitch.tv/wildstar.

Viac o prechode hry WildStar na model free-to-play a možnosť prihlásenia do uzatvorenej bety nájdete na adrese www.wildstar-online.com.

www.martinus.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.