Monolith poodhalil lokácie z hry Middle-earth: Shadow of Mordor

Koncom tohto roka ponúkne spoločnosť Warner Bros. Interactive spolu s vývojárskym štúdiom Monolith (ktoré okrem iného stojí za sériou F.E.A.R.), ponúkne hráčom PC, Xbox One, PS4, Xbox 360 a PS3 možnosť prežiť fantastické dobrodružstvo v Stredozemi, prostredníctvom ich pripravovaného titulu Middle-earth: Shadow of Mordor. Hráčsky magazín Examiner mal možnosť vyspovedať vedúceho sekcie dizajnu Monolith Studios – Michaela de Platera, ktorý prezradil pár detailov ohľadne pripravovaných lokácií.

Middle earth: Shadow of Mordor obrázok z hry

Počas diskusie o Middle-earth: Shadow of Mordor, Michael de Plater povedal, že ich tím je nadšený z možnosti zaviesť hráčov priamo do legendami opradeného Mordoru, aby sami mohli vidieť miesta, ktoré poznajú z filmov a kníh. Zvlášť zaujímavé to bude preto, lebo tento príbeh sa odohráva tisíc rokov po Sauronovej vláde. Plater doslova povedal:

„Čo bolo pre nás vzrušujúce pri odhaľovaní Mordoru, ako prostredia je, že je to ikonické miesto a zároveň stred Stredozeme, a popri tom všetkom je toto miesto svojím spôsobom záhada. Hlavne preto, lebo náš príbeh začína v čase, kedy o Sauronovi nechyrovať už aspoň tisíc rokov.“

Michael de Plater ďalej dodal, že hráči budú mať močnosť navštíviť najznámejšie lokácie ako Čierna Brána, Barad-Dur, a Horu Osudu, avšak ich vzhľad bude úplne iný a nemusí viac pripomínať pekelné prostredie, ako ho videli Sam a Frodo na svojej ceste za zničením prsteňa.

Nakoniec sa de Plater zmienil aj o menej známych častiach Mordoru:

„Popri tom všetkom sa hráči dostanú aj do doteraz nikdy neodhalených častí Mordoru. Vďaka tomu im budeme môcť poskytnúť zážitok z odhaľovania Mordoru a predstaviť ho ako funkčný ekosystém, čím dokážeme odpovedať aj na niektoré nezodpovedané otázky, napríklad – ako dokázal Sauron vybudovať a nachovať svoju armádu, keď všetko okolo boli len popolom zastreté planiny.“

Podľa týchto prvých informácií sa priaznivci Stredozeme majú na čo tešiť.

Hr Middle-earth: Shadow of Mordor bude dostupná pre  PC, Xbox One, PS4, Xbox 360 a PS3 v poslednom štvrťroku 2014. Viac informácií a obrázkov nájdete na oficiálnej stránke hry.

[youtube id=“leaYw-7Fgxg“ width=“600″ height=“340″ position=“left“]

Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.