Mimica-Gezzan natáča HALO film

Režisér hororovej klasiky Votrelec – Ridley Scott – sa podujal na produkciu vojnového sci-fi filmu z prostredia video hernej série HALO. Natáča sa v Belfaste a tento digitálny počin potvrdil samotný Microsoft.

Tento dlho očakávaný projekt, ktorý by mal byť hotový koncom tohto roka, režíruje Chorvát Sergio Mimica-Gezzan, ktorý spracoval remake seriálu Battlestar Galactica.

Toto potvrdenie je zaujímavé preto, lebo len pred nedávnom Microsoft vyhlasoval, že Scott nepracuje na Halo filme. Dnes hovorca tejto multi-biliónovej korporácie povedal:
“343 Industries, Xbox Entertainment Studios a Scott Free Productions momentálne pracujú na digitálnom filme Halo, ktorá sa na trh dostane koncom tohto roka.“

Vznik tohto filmu finančne podporuje aj Northern Ireland Screen a podľa zdrojov neďaleko natáčacieho pľacu, produkcia pre tento snímok je skutočne masívna. Všetky detaily sú prísne strážené, ale podľa doterajších správ, ktoré unikli, tvorca seriálu Prison Break – Paul Scheuring  – napísal scenár, a podľa novinárskej online  organizácie The Wrap, vo filme si zahrá aj Mike Colter (Men in Black 3).

Tento projekt nemá nič spoločné s projektom pre Xbox One, na ktorom pracuje Steven Spielberg. Herecké obsadenie Halo filmu, spolu s ďalšími informáciami, má byť verejne ohlásené budúci mesiac.

Budeme vás informovať.

 

ridley-scott-reziruje-alo-film

Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.