V Číne otvoria školu League of Legends

V univerzitnej časti Šanghajskej mestskej časti Songjiang, v Číne, predstavili prvú vysokú školu hry League of Legends. Oficiálny názov je Seven Huang. Znie to ako chorý nápad? Alebo splnenie najtajnejších snov? Pozrime sa na novú školu z bližšia.

Zatiaľ čo pre zvyšok sveta to môže byť trochu (alebo úplne) šialený nápad, pre Áziu je to niečo úplne prirodzené. MOBA hra League of Legends je pre Čínu a ostatné ázijské krajiny viac ako len hra. Je to ŠPORT. E-šport, aby sme boli presní. A keďže po celom svete existujú športové školy, zamerané na jednotlivé disciplíny (aj na Slovensku je mnoho stredných či vysokých škôl kde vychovávame vrcholových športovcov), prečo by na League of Legends malo byť niečo divné?

Profesionálni hráči hier sú v Číne rovnako vážení, ako u nás známi športovci. Sú členmi rôznych organizácií, majú vlastné TV vysielania, dokonca sa na nich vzťahujú výnimky z anti-gamblingových zákonov… a popri tom zarábajú ťažké peniaze a sú slávni.

Hranie hier je profesionálny biznis a ako taký potrebuje profesionálny tréning.

cinska-skola-league-of-legends

Vysoká škola League of Legends

Budova sa má nachádzať medzi siedmymi ďalšími Univerzitami, čo jej zaistí popularitu a možnosť naverbovať vlastných študentov z radov iných škôl. Ako dobre pôjde táto spolupráca, ukáže čas.

Navyše, škola poskytuje ubytovanie a všetko potrebné pre študentský život, takže okrem internátu a vlastných športovísk, študenti si budú môcť vychutnať príjemnú atmosféru školskej kaviarne, do ktorej škola zamestnala experta na zdravú výživu s medzinárodnými kvalifikačnými certifikátmi. Pretože majitelia školy si uvedomujú, že League of Legends nie je to jediné, čo musia poskytnúť, a zdravý životný štýl podporuje rozvoj a prácu mozgových buniek, ktoré sú pre hranie League of Legends najdôležitejšie.

Výbava tried bola sponzorovaná firmami AlienWare a Razer, takže študenti sa budú učiť na najmodernejšom hardvéri, aký je momentálne dostupný. Školu sponzorovala aj video herná televízna stanica z Kórei – OnGameNet, a pomohla im dať dokopy prezentáciu a reklamné kampane. Škola sľubuje jednotlivý prístup ku každému študentovi, rovnako ako pevné rozhodnutie budovať ducha tímového športu, vedenia vlastného tímu a ako inak – mechanické zručnosti v hre. Na hodinách by mali vyučovať profesionálni hráči a tréneri, čo zaručí vysoký stupeň profesionality. Škola je otvorená aj pre príležitostných hráčov, ale z jej stanoviska jasne vyplýva, že sa zameriava na budúcu generáciu profesionálnych hráčov, vzhľadom na prichádzajúci trend e-športov.

cinska-skola-league-of-legends-trieda

Univerzita Seven Huang navyše nie je až taká rarita. Už pár rokov ponúkajú profesionáli svoje služby, lekcie a rady prostredníctvom online kurzov. Rozdiel je, že tento krát je to vo veľkom a na úplne novej úrovni.

Svet sa mení. Čo bolo nemysliteľné sa stáva skutočnosťou a keďže video hry začínajú prerážať do všetkých oblastí, pravdepodobne môžeme očakávať vznik ďalších a ďalších podobných škôl. Je nutné si uvedomiť, že video hry už dávno nie sú len hlúpe zábavky pre malé deti. Video hry a ich tvorba zamestnávajú tisícky ľudí po celom svete, je to vlastné obchodné odvetvie v ktorom sa točia miliardy, a samozrejme nesmieme zabúdať na športové udalosti a LAN súťaže organizované snáď už v každej krajine.

Aký je váš názor na túto záležitosť? Jedná sa podľa vás o prvú lastovičku alebo je to chorý nápad chorých ľudí? Vyjadriť sa môžete v sekcii komentárov nižšie.

cinska-skola-league-of-legends-internat

Online kníhkupectvo BUX.sk
Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.