Penumbra: Black Plague SK

Bicykle a športové vybavenie

Penumbra: Black Plague – slovenská lokalizácia
verzia lokalizácie 1.01

Inštalácia:
Inštalácia lokalizácie je jednoduchá. Stačí spustiť inštalačný program a riadiť sa jeho pokynmi. Ak inštalačný program sám nenájde umiestnenie priečinka hry, môžete ho nastaviť ručne.

Odinštalácia:
Po spustení odinštalačného programu sa vám v hre obnoví pôvodný jazyk, a to v textovej i grafickej časti hry.

Obsah lokalizácie:
Lokalizované sú všetky texty hry – ponuky, titulky, poznámky. Počas inštalácie sa aktualizuje hlavný spúšťací súbor o preložené texty minihry Schmup a textov hlavnej ponuky neobsiahnutých v jazykovom súbore. Tieto texty sa aktualizujú len v prípade, že váš hlavný spúšťací súbor nie je komprimovaný (má viac ako 2 MB), čiže v prípade, že nevlastníte nejakú dodatočnú aktualizáciu prípadne niektoré verzie cracku. Ďalej sú lokalizované všetky textúry, na ktorých sa nachádzal text, vrátane textúry s názvom hry. Preložený názov hry je „Penumbra: Čierna smrť“.

Autori:
Jozef „jojo3696“ Chano – lokalizovanie textov hry
chano.jozef@gmail.com

MixerX – korektúry, prekresľovanie textúr, lokalizovanie spúšťacieho súboru, inštalátor
mixerx@centrum.sk, www.lokalizacie.sk

CyberQwert – program na vloženie textov do spúšťacieho súboru
cyberqwert@gmail.com

Verzia hry:
Lokalizácia je určená pre všetky dostupné verzie hry v čase jej vydania, teda Demo, Review, 1.0 a 1.1. Je pravdepodobné, že bude funkčná aj s prípadnými ďalšími aktualizáciami.

Nastavenie jazyka:
Po nainštalovaní lokalizácie bude v prípade, že vlastníte anglickú verziu hry, jazyk textov automaticky nastavený na slovenský. Ak po spustení hry nebude jazyk slovenský, nastavte ho v ponuke Options -> Game -> Language: Slovak. Po odinštalovaní bude zvolený anglický jazyk, nezáležiac na pôvodnej jazykovej verzii. V prípade problémov po odinštalovaní stačí odstrániť súbor settings.cfg v priečinku Penumbra\Black Plague v Mojich dokumentoch.

Upozornenie:
Ako je uvedené aj v hre, zmena jazyka sa NEPREJAVÍ na uložených pozíciách, takže pre správnu funkčnosť lokalizácie musíte začať novú hru.

Zmeny vo verzii 1.01:
– opravených viacero preklepov a chýb

© jojo3696 a MixerX 2008-2009, všetky práva vyhradené.

STIAHNUTIE PREKLADU: http://www.lokalizacie.sk/preklady/6-penumbra-black-plague/

penumbra-black-plague-sk-screen

www.martinus.sk
Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.

You must be logged in to post a comment Login