Prichádza Call of Cthulhu a s ním tajomstvá príliš tichého ostrova

Bicykle a športové vybavenie

Čo čaká za závojom, škriabe nás do očí, ale skrýva sa tesne mimo dohľadu – ako desivá nočná mora, ktorú skrátka nedokážeme vidieť? Nahliadnite do jasných snov a temnej minulosti v premiérovom traileri na hru Call of Cthulhu.

Call of Cthulhu

Hra Call of Cthulhu je oficiálnou adaptáciou papierového RPG od spoločnosti Chaosium a kombinuje investigatívnú hrateľnosť s bezkonkurenčným príbehom z Lovecroftovho slávneho mýtu Cthulhu. Aké tajomstvo ako súkromný vyšetrovateľ Edward Pierce odhalíte na až príliš tichom ostrove pri bostonskom pobreží?

Z príbehu

Call of Cthulhu vás vrhne do úlohy alkoholika, ktorého mučí minulosť, posttraumatický stres a podivné vidiny. Pierce je vzdorovitý vyšetrovateľ túžiaci nájsť pravdu, ktorého si najal otec zosnulej Sarah Hawkinsovej. Ten ho poverí, aby sa pozrel na záhadný požiar, ktorý pohltil jej dom a zabil jej rodinu. Pierce sa okamžite ocitne v obkľúčení miestnych, ktorí mu neveria, a v slepých uličkách na Darkwater. Snaží sa ísť ďalej a jeho svet sa začína odhaľovať, zatiaľ čo realita sa rozpadá a sny sa stávajú skutočnosťou … A medzitým sa Veľký spáč pripravuje na precitnutie.

Call of Cthulhu vychádza 30. októbra s českými titulkami na PlayStation 4 a v anglickej verzii na Xbox One.

www.martinus.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.