Silverfall

Bicykle a športové vybavenie

silverfall-screen

Výrobca: Kiyv Games
Vydavateľ: Monte Cristo
Typ hry: akčné RPG
Dátum vydania: jeseň 2006

Akčné RPG sú u hráčov pomerne veľmi obľúbené. Akčné RPG-čka sa dajú rozdeliť na dve základné skupiny. Diablovky a Dungeon Siegovky. Obe tieto skupiny vás nútia neustále klikať a klikať na rady nabiehajúcich potvôr a potvoriek. Líšia sa hlavne v prepracovanosti systému zisku a utrácania skúseností a vývoja postáv. Zatiaľ, čo viac prepracovaný a zložitejší systém Diabla 2 sa už dočkal niekoľkých ,,kópií“, napríklad Sacred, či onedlhovychádzajúci Titan Quest, jednoduchý systém vývoja postáv v Dungeon Siege zatiaľ nebol veľmi využívaný, čo je vzhľadom na úspešnosť série DS viac než podivuhodné. Teda až doteraz, pretože Kiyv Games vo svojich kanceláriách pripravujú výborne vyzerajúce akčné RPG – Silverfall.

Silverfall sa na nič nehrá, chce nám proste priniesť niekoľko maličkostí, niekoľko detailov, a nijak extrémne pretvárať už zabehnutý systém všetkých akčných RPG. Čo je najdôležitejšie na všetkých RPG, je vývoj postáv. Ako som spomínal vyššie, vaše postavy sa budú vyvýjať podľa systému vývoja postáv v DS, čiže vlastnosti sa vám budú navyšovať podľa toho, čo robíte najčastejšie. Radi riešite situáciu ručne-stručne? Výborne, ešte chvíľu vydržte, a úroveň boja s mečom sa vám navýši o ďalší level.

Máte radi mágiu? Super, onedlho budete schopný nepriateľov škvariť poriadne veľkými fireballmi. Obľubujete lukostreľbu? Tešte sa, onedlho budete schopný strieľať z magického luku. Tento systém je podľa mňa, aj podľa iných veľmi intuitívny, pretože sa váš avatar učí za behu a získáva skúseností a nové schopnosti ihneď po skolení určitého počtu nepriateľov, takže nie je potrebné hľadať učiteľov rôznych schopností. Čo možno zamrzí je fakt, že si nemôžete vybrať povolanie, akým sa vaši hrdinovia budú uberať. Čo je naopak potešujúce, je počet možností schopností, aké sa váš hrdina bude môcť naučiť, je ich zhruba 60 pre mágiu, ďalších 60 pre boj a ďalej budete mať k dispozícii rôzne rasové schopnosti, takže sa nemôže stať, aby hlúpy a silný obor vynikal v mágii. Hrateľných rás bude v Silverfalle niekoľko, konkrétne 4, a to ćlovek, elf, goblin a troll. Ako som vyššie spomínal, každá rasa má svoje prirodzené schopnosti a vlastnosti, ktoré dostanú ich príslušníci do vienka. Silverfall ďalej sľubuje jednoduché ovládanie vašej partičky, prehľadný inventár a príjemné úživateľské ovládanie.

Silverfall sa bude odohrávať v klasickom, teda možno nie až tak klasickom fantasy svete. Detaily, alebo akékoľvek informácie či podrobnosti o rozsiahlosti tohto sveta zatiaľ nie sú známe. Vieme však, že budú všade po krajine roztrúsené rôznorodé úlohy, ktoré budete mať za úlohu splniť a že vám ich plnenie bude znepríjemňovať viac než 150 druhov rôznych potvôr a potvoriek. Putovať budeme po mestách, po jaskyniach, určite aj po dungeonoch či krásnymi lesmi a trávnatými planinami.

Čo na Silverfall zaujme na prvý pohľad je grafické spracovanie. Akčné RPG ešte nikdy nevyzeralo tak dobre, ako Silverfall. Autori sľubujú hlavne prepracované tváre a výzory hlavných postáv a NPC, a celkovo všetkých hýbajúcich sa súčastí vrátane príšeriek a príšer. Silverfall by mal ponúknuť aj kvalitnú fyziku, vrátane vyspelých rag-doll efektov či Pixel Shader verzia 3.0.
Silverfall zatiaľ vyzerá veľmi pekne a ukrajinský vývojári by nás mohli už na tohtoročnú jeseň príjemne prekvapiť jednoduchým herným systémom, ktorý pred všetkými tabuľkami uprednostňuje hlavne zábavu a dobrú hrateľnosť.

SHOOD

www.martinus.sk