Tomb Raider: Legend

Bicykle a športové vybavenie

tomb-raider-legend-screen

Séria, ktorá priniesla do PC hier nový žáner (akčná strielačka a skákačka s logickými medzihrami) sa dočkala ďalšieho pokračovania. Veľa ľudí bolo skeptických po minulých nezdarených pokračovaniach, a tak teraz každý dúfa, že sa táto skvelá séria vráti do pôvodných koľají (už sa nebude zameriavať na Larine prsia a ich veľkosť). Do parády si Laru teraz zobrali vývojári z Crystal Dynamics, ktorí tvrdo pracovali na návrate jej zašilej slávy.

Príbeh bude klasický a zavedie Laru tam, kde sa cíti najlepšie, a to v starých chrámoch a svätyniach. Tentoraz navštívime Peru, kde budeme hladať vzácnu relikviu a Japonsko, postupne sa stretnete s blizkymi spojencami, ktorý budú tvoriť váš tím. Podľa info by mali byť až štyria. Budú smozrejme aj záporní hrdinovia, hlavný záporák bude ženská postava, excentrická Amanda Evert (možno bude súboj v bahne…). Hra sa vracia k starým dobrým logickým hádankám, tvorcovia sľubujú nový fyzikálny model, nechajme sa teda prekvapiť. Najväčšou novinkou bude však určite možnosť zasahovať do ingame animácii, kde napríklad budete padať s prepadajúcim sa stropom a budete musieť v správny moment stlačiť akčné tlačidlo, aby Lara urobila ten správny pohyb, ktorý jej zachráni kožu. Takýchto momentov má byť v hre neúrekom, takže sa máme na čo tešiť. Strelba je vyriešená ako ináč dvomi striebornými pištolami, kde máte k dispozícii samostatné zameriavanie, čo je trošku aj škoda…Zmenil sa aj systém ukladania, už sa nebude môcť ukladať svojvolne, už nám to budú zabezbečovať checkpointy. Po grafickej stránke nám samozrejme tiež nastala zmena, Lara prešla viditeľnou úpravou a vyzerá naozaj dosť realisticky, ostatní budú už spracovaní menej detailne.

Do pohybu dali všetko vývojari ručne, to znamená žiadn motion-capture, asi kvôli niektorým krkolomným kúskom, čo stvára Lara (neviem, kto by to asi dokázal v reále). Ostáva už len veriť, že všetky vecičky dajú vývojári dokopy v plnej harmónii a my si budeme môcť vychutnať Laru ako za starých dobrých čias…

Pre stiahnutie dema kliknite sem

www.martinus.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.