Objasnenie démonickej premeny v Bound By Flame

 

Bound by Flame vychádza už o dva dni (9.5.2014) vývojári hry zo štúdia Spiders, konečne objasnili fungovanie systému premeny na démona. Táto vlastnosť zmení nie len vývoj príbehu, ale aj postavu samotnú.

Bound By Flame – odhaľte démona v sebe

Ako bude príbeh napredovať, Vulcan hlavný hrdina, dostane možnosť zameniť časť svojej ľudskosti za démonické sily. Zostáva položiť jedinú otázku – ako sa zachováte pri hraní Bound by Flame? Vzdáte sa svojej ľudskosti a stanete sa ohnivou obludou ovládajúcou magické sily, alebo sa z vás stane hrdinský bojovník? Nech sa rozhodnete akokoľvek, vždy na vás bude čakať nové dobrodružstvo, upravené podľa toho, ako ste sa rozhodli pred tým. Ako uvádzajú Spiders na svojom blogu:

„V niektorých kľúčových častiach príbehu, si budete musieť vybrať, medzi použitím démonických síl ktoré vám buď ponúknuté, alebo si zvolíte hrdinskejšiu cestu a zachováte si svoju ľudskosť. Tieto rozhodnutia ovplyvnia, ako na vás budú reagovať niektoré postavy a vaši spoločníci.. dokonca od toho závisí vývoj celého príbehu.“

Bound By Flame - zmena z cloveka na demona

Prijatím démonických síl však nezmeníte iba svoj vzhľad a vývoj príbehu. Rovnako ovplyvní aj to, ako vás vnímajú vaši spoločníci, spojenci a ostatné postavy v hre. Niektoré postavy nebudú tolerovať vašu náklonnosť k temnej strane a dokonca vás môžu napadnúť, ak to podľa nich zájde priďaleko. Na obrázku vyššie môžete vidieť, ako sa zmení vzhľad hlavnej postavy, prijímaním démonických síl. Vďaka tomu však získate prístup k množstvu vražedných, ohnivých kúzel, ktorými sa poľahky zbavíte svojich protivníkov. Ale odrazí sa to na vašej obrane. Ako uvádzajú vývojári:

„Nasledovaním cesty démona, vaša horiaca hruď vám zničí hrudný plát na brnení… a hoci to bude mať negatívny dopad na vašu obranyschopnosť, nezabúdajte že to posilní vašu útočnú silu! Keďže sa tak meníte na ohnivú obludu, rovnako sa stanete citlivejšími na magické útoky mrazivých a snehových kúzel.

Ak sa rozhodnete bojovať so svojím vnútorným démonom, váš vzhľad sa nezmení. Potom však nebudete mať možnosť využiť magické sily a tak sa budete musieť spoliehať iba na vlastnú bojovnosť a kvalitné zbrane. Napokon, autori Bound by Flame sľubujú, že všetky rozhodnutia v hre budú mať veľký dopad na samotný záver celej hry.

Hra Bound by Flame bude dostupná pre PC, PlayStation 3, PlayStation 4 a Xbox 360 a česká distribučná spoločnosť COMGAD dokonca pripravuje jej plnú českú lokalizáciu.

Online kníhkupectvo BUX.sk
Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.