Hviezdne vojny obohatili už i tak bohaté Disney infinity

Od konca augusta je na trhu pokračovanie v zahraničí mimoriadne úspešnej hry Disney infinity, hry v ktorej hrajú dôležitú úlohu skutočné ohmatateľné plastové figúrky. Tie ak postavíte ku hernej konzole, ožijú priamo v nej a môžete s nimi hrať v rozsiahlo svete Disney Infinity. Minulý rok sme sa dočkali na superhrdinov od MARVEL, a pred tým Disney Infinity tvorili primárne postavičky Disney. Hviezdne vojny sú čerstvým obohatením rozsiahleho sveta, ktorý v sebe kombinuje všetko Disney, všetko Marvel a teraz aj Lucasfilm.

Star Wars Yoda

Twilight of the Republic
V štartovnom balíčku tretej hry sa nachádzajú dve figúrky, mimozemšťanky Ashoky a rytiera Jedi Anakina Skywalkera. S nimi a herným kameňom so svetom STAR WARS Twilight of the Republic sa dajú navštíviť celkom 4 planéty. Mezdi nimi aj Naboo a Tatooine. Azda najznámejšie planéty Hviezdnych vojen. Systémom hry sa zásadne 3.0 diel a jeho svety nelíšia od predchodcov. Úvod hry sa môže javiť ako chaos, pretože sa objavujete na planéte plnej bojov a vašou úlohou je dostať sa na jedno konkrétne miesto, prekonať niekoľko nepriateľov a po silnejšom hlavnom protivníkovi tejto etapy získate prístup na ďalšiu planétu. Takto to bude aj na ďalších planétach. Kým na prvej vás ešte hra veľmi nezdrží, druhá planéta vám poskytne bohaté možnosť. Ako je pri Disney Infinity už štandardom hra nie je v jednej línií, ktorá určuje smer. Jej prednosťami vždy bol rozsiahly svet, ktorý vám neurčuje cestu. To vlastne ani nejde.

Rozsiahly svet a vy si určujete cieľ
Disney Infinity je tradične hrou s rozsiahlym svetom. V herných misiách síce máte za úlohu splniť nejakú úlohu, no je na vás, z ktorého smeru prídete, alebo s čím sa budete premiestňovať. Aj pri hraní misii si určite je ich poradie. Naraz je možné naraziť aj na 7 možností, čo robiť, ak sa nechcete len voľne pochybovať a premiestňovať po svete. Sú misie vedľajšie aj hlavné. Buď niekoho chytiť, niečo zničiť, odniesť, ba dokonca hra prekvapí aj misiami, ktoré vám vysvetlia raz a viac krát sa k nim nedostanete, pretože nie sú povinné. Napríklad misia, pri ktorej musíte nájsť poškodeného iskriaceho C3PO a odniesť do opravy. Neskôr sa totiž môže stať, že na podobne poškodeného C3PO narazíte aj neskôr v rámci inej misie. Ak ho teda uvidíte niekde trčať, pre bodíky navyše sa oplatí sa chvíľku zdržať. Samozrejme, ak práve nemáte misiu na čas. Misií je dostatok a dostatočne pestrých aby nezačala byť hra nudná.

Výborná hrateľnosť
Disney Infinity, Disney Infinity 2.0 s Marvel superhrdinami a viacero predchádzajúcich samostatných figúrok priniesli do herného sveta jednak viacero herných svetov a zároveň dostatok zábavy. Nastavili určitú latku, no prekonalo ju Disney Infinity 3.0 aj podľa názorov niekoľkých prvých hráčov na webe prekonalo úspešne. STAR WARS je obľúbená tematika, veď onedlho príde nový film v sérii Hviezdnych vojen. Len nech to nie je hovadina…
Hrateľnosť je naozaj výborná. Nezabudlo sa na viacero symbolov a prvkov pre ktoré máme radi Hviezdne vojny. Hra ich zapája do príbehu, do úloh a vôbec do toho, čo potrebujete využívať pri splnení misie, používate dopravné prostriedky a stretávate postavy dôverne známe aj vďaka ich schopnostiam. S bohatým výberom figúrok sa dá prechádzať cez 4 planéty a cez ďalšie dokupovateľné herné svety navštívite ešte viac planét, či priestoru medzi nimi. Hráč sa nenudí, v hre je totiž stále čo robiť a sem tam je to aj deštrukčná či pretekárska misia. Pretekárskych nie je veľa, no ak máte oči na stopkách, nájdete ich celkom dosť najmä medzi výzvami ukrytými na niektorých miestach herných svetov.

V hlave, novinka od Disney a Pixar
Zaujímavosťou je, že s výberom figúrok a hier nekončíme pri STAR WARS, čiže Hviezdnych vojnách. Veľmi zaujímavým lákadlom je aj herné spracovanie nového animovaného filmu V hlave o stvárnení všetkých vlastností a nálad človeka formou postavičiek

Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.