Marcové novinky v predaji: Starcraft II datadisk, Bioshock 3 či Resident Evil 6

Na marec si herný priemysel pre hráčov pripravil celkom slušnú nádielku. Nejedná sa síce o očakávané a už preložené GTA V a ani o žiaden výrazný veľký tresk, no predsa len každý jeden z nižšie menovaných titulov je pokračovaním, alebo dokonca prequelom, kedy sa vraciame späť v deji niekam na začiatok. Hry, ktoré sa dostávajú do predaja práve v tomto mesiaci však stoja za vašu pozornosť.

Bioshock Infinite

Bioshock 3: Infinite
Tretí diel populárnej hry od BioWare s názvom Bioshock sa neodohráva pod morskou hladinou, ale opäť v extrémnom prostredí, tentoraz vo vzdušnom meste Columbia. Mnohých nadchli už videá samotné s tou nezameniteľnou a stále originálnou atmosférou šialenstva. Hra vychádza aj vo verzii Premium edition pre PS3 alebo vo vtáčej špeciálnej verzii pre PC. Hra vychádza 26. marca 2013. Náhľad do eshopu.

StarCraft II: Heart of the Swarm
Najnovší titul v žánre stratégií k nám dorazí v podobe Starcraft II datadisku so zaujímavou kampaňou za rasu Zerg, kde je hlavnou hviezdou Kráľovna čepelí a jej únik zo zajatia. Hra prináša aj nejaké vylepšenia do multiplayeru. Oficiálne sa jej dočkáte už o niekoľko dní dňa 12. marca 2013. Náhľad do eshopu.

Sniper Elite V2 zberateľská verzia
Zberateľská edícia hry Sniper Elite V2 vychádza dňa 15. marca 2013 a obsahuje okrem klasickej Sniper Elite hry aj hru Sniper Elite V2, k tomu 4 DLC, exkluzívny soundtrack a Artbook. Hru ocenia najmä milovníci ukrývania, tajných bojov a ostreľovania v žánru hry zasadenom do bojov II. Svetovej vojny. Náhľad do eshopu.

Battlefield 3: End Game
End Game je dodatkom, ktorý dopĺňa základnú hru o niekoľko máp a vylepšení. Celkovo ide o 4 mapy, tri nové dopravné prostriedky a niečo ďalšie. Oficiálne vychádza 26. marca 2013. Náhľad do eshopu.

Sniper 2 Ghost Warrior
Vo svete hier s ostreľovaním a bojom si predstavíme ešte jednu novinku, vlastne výraznejšiu, než je Sniper Elite V2. Je ňou hra Sniper 2 Ghost Warrior v limitovanej edícií pri ktorej získavate aj 2 DLC, konkrétne M-14 a Mariňáka. Že ide o zážitok dokazuje aj použitý CryEngine 3. generácie pri výrobe grafiky hry. Hra sa v predaji objaví 15. marca 2013. Náhľad do eshopu.

Rig n Roll Gold Edition a prídavok Monster Cup add-on
Ako začínajúci kamionista sa vydáte na trasy po 38 mestách a mestečkách v USA. Simulátor kamiónovej dopravy ponúka aj možnosť prespávania v moteloch, čerpania benzínu a iných činností, ktoré skrátka k životu kamionistov na cestách patria. Dokonca je možné zviesť aj stopárov. Hra vychádza 22. marca 2013. Náhľad do eshopu.

Resident Evil 6
Resident Evil je známou horovorou sériou. Jej vyznávači si prídu na svoje 22. marca, kedy vychádza už šestka. Tá bude mať dokonca dve príbehové línie prebiehajúce na opačných stranách planéty. Hra je ako inak neprístupná pre deti do 18 rokov. Ako pri každej je však práve väčšina hráčov pod tento vek. Náhľad do eshopu.

Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.