Condemned: Criminal Origins

Kapitola 1 – Weismanova kancelárska budova Štvrtá Avenue & StarkováSte agentom FBI a voláte sa Ethan Thomas. Začínate v slepej uličke. Po vystúpení z auta máte nasledovať detektíva Dickensona. Prechádzate tmavými a strašidelnými miestami, až stretnete strážnika, ktorý našiel obeť. Zazvoní Vám mobil a ozve sa Vám Rosa, ktorá počas celej hry vám pomáha cez telefón. Máte za úlohu vypátrať príčinu smrti. Stlačením písmena [T] vyvoláte vyšetrovací nástroj. Máte ním objasniť smrť nebohého. Obeti ležiacej na zemi zasvietite na hrdlo a ďalším nástrojom , v tomto prípade fotoaparátom, vyfotíte ranu. Písmenami [W], [S], [A], [D] nastavíte fotoaparát a odfotíte. Ďalší telefón vám oznámi, že máte hľadať ďalšie stopy. Uvidíte video a hľadáte ďalej. Na figuríne je ďalšia stopa, aj tú odfotíte. Detektív Dickenson zacíti dym a vykopne dvere. Nasledujte ho.

Páchateľ je na streche a strážnik volá posily. Vypne prúd a Vy ho máte znova zapnúť. Máte pištoľ s deviatimi nábojmi. Oznámia Vám, že jeden z podozrivých ide smerom k Vám. O pár krokov ďalej na vás zaútočí z pravej strany. V miestnosti naproti leží ďalší na zemi, toho skopnite. V skrini je lekárnička. Nábojmi je dobré šetriť, lebo ich vôbec nikde nenájdete, akurát sem a tam nejakú strelnú zbraň, inak len železné tyče, dosky, kladivo, tabule, alebo sekeru. Pokračujte dverami napravo hore schodmi. Polička naľavo sa odsunie a pokračujete tadiaľ. Za stĺpom je protivník, tak ho zastreľte. V skrini naproti je lekárnička. Pokračujete ďalej, ale cesta sa zablokuje a Vy musíte naspäť. Na ľavej strane sú dvere. Uvidíte video a potom zapnite svetlo. Elektrina s Vami vybabre a odhodí Vás spolu s vašou zbraňou . Tú vám podozrivý zoberie a utečie. Idete za ním. Cez dvere do prava, potom si zoberte zbraň (vytrhnite si tyč z vedenia na stene), posuniete stôl ďalej a potom doľava, kde je lekárnička. Potom naspäť a doľava. Tam uvidíte ako podozrivý lezie hore rebríkom, ale Vy za ním nemôžete. O trocha ďalej spoza steny vyskočia dvaja, tých dorazte. Prejdite dierou a choďte ďalej. Idete, a o kúsok ďalej v miestnosti vyberiete prípravný nástroj a pôjdete do ľava, kďe zoberiete mŕtveho vtáka. Za ich zbieranie dostanete bonusy v menu. Vyjdete z miestnosti a do prava kde na stene je lekárnička. Pokračujte po schodoch hore a na pravo je miestnosť, v ktorej je bonus, ale k otvoreniu dverí potrebujete sekeru.

Cestou ďalej sa cez okno porozprávate s detektívom Dickensonom. Ten Vám dá sekeru a idete naspäť otvoriť dvere pre bonus. Pôjdete naspäť, kde sekerou rozbite dvere. Tu sú dvaja sfetovaný. Pohladkajte ich sekerou a choďte ďalej. Pokračujte, až na Vás dvaja zaútočia, hneď za nimi na stole je vták. Vo vedľajšej miestnosti na ľavo je lekárnička a v skrini kladivo. Potom na Vás zaútočia ďalší dvaja. O kúsok ďalej prejdete dvermi a podozrivý Vás udrie. Pohrozí Vám a vtom cez dvere vojdú dvaja policajti ktorých vašou zbraňou zastrelí a Vás vyhodí von oknom.

Kapitola 2 – Centrálna stanica metra 110 Hlavná ulica

Nasleduje video. Prebúdzate sa v posteli a vedľa Vás na stoličke sedí Malcolm Vanhorn. Policajti Vás hľadajú, lebo si myslia že ste zastrelili tých dvoch policajtov. Malcolm Vám pomôže a Vy utečiete cez okno do metra, kde sa sním neskôr máte stretnúť. Aby ste sa dostali do metra, potrebujete lopatu ktorou otvoríte dvere. Tá sa nachádza na ľavo. Dostali ste sa dole do metra a o pár krokov uvidíte video. Potom vyberiete vyšetrovací nástroj a v rohu pri kontajneri je fľak, potom ďalší nástroj a potom už zvoní mobil. Rosa Vám prezradí, že ide o vyvolávaciu kvapalinu na fotografie. Máte nájsť miestnosť, kde boli fotky vyvolané. Hneď spoza Vás zaútočí jeden nepriateľ, tak ho dorazte a zoberte mu páčidlo. Použite ho na otvorenie dverí. Za vami cez ohnuté zábradlie prelezú dvaja psychopati, ktorých odrovnajte. Pôjdete na ľavo a po schodoch nahor. Otvorte dvere pred vami a následne Vám zazvoní mobil. Je to Vanhorn a oznamuje Vám, že polícia vám práve demoluje byt, a že neveria vo vašej nevinnosti. Dodáva že máte nejakú zvláštnu schopnosť, ale nijak hlbšie Vás s ňou neobznámi. Pokračujete na ľavo cez dvere kde je lekárnička a medzi skriňami páčidlo. Cez okno vidíte, ako jeden feťák ide po Vás. Pošlite ho na druhý svet a následne hore schodmi. Aby ste sa dostali cez dvere na ľavo potrebujete tupé kladivo.

Ide sa na hľadanie. Cez dvere naproti sa dostanete do menšej obývačka, kde po odsunutí gauču nájdete pištoľ. Za vaším chrbtom sú dvere a za nimi schodisko smerom dole. V miestnosti pred vami, kde sú otvorené dvere je jeden čudák, lekárnička a na stole brokovnica. Cez dvere von a doprava. Tu Vás čaká ďalší psychopat. Schody smerom hore a máte kladivo, lekárničku a za skriňou je kovový kus (obdoba mŕtvych vtákov). Na ľavo sú dvere, takže nemusíte obchádzať. Dvaja čudáci demolujú zariadenie. Tak ich naučte, že sa to nepatrí a potom Vám už nič nebráni v tom, aby ste otvorili dvere, kvôli ktorým ste hľadali kladivo.

Asi ste si všimli ruku figuríny trčiacej zo smetiaka. Dosť zvláštny módny doplnok, nemyslíte? :). Všatni (asi je to šatňa 🙂 ) nikto nie je a pokračujete až do haly, kde pohľadáte mŕtveho vtáka. Dvaja parchanti na vás zaútočia, tak im dajte po papuli. V rohu vedie cesta ďalej. V malej kuchyni vľavo je za TV schovaná pištoľ. Cestou ďalej využijete vyšetrovacie nástroje. Doľava, a na pravej strane sú dvere, kde sa nachádza život a brokovnica, tam však potrebujete kladivo,. Opäť potrebujete vyšetrovací nástroj, no vtom spoza dverí vyskočia dvaja „kamaráti“. Ukážte im, ako sa u FBI zaobchádza s brokovnicou. Ak by ste potrebovali kladivo, je naľavo v smetiaku. Dole schodmi a cez dvere k výťahu na ľavo. Odfoťte odtlačky prstov na tlačítku. Rosa Vám povie, že s ničím známym sa to nezhoduje, takže hľadáte ďalej. Musíte obnoviť energiu vo výťahu, aby ste mohli pokračovať v pátraní. Obnoviť ju môžete v miestnosti naproti. Tam sa však dostanete len sekerou. Pokračujte, kým dôjdete do miestnosti, kde sa automaticky vyklopia dvere.

Tých dvoch zabite a na stene je sekera, tú si zoberte. Cestou naspäť narazíte na ďalších dvoch, ktorých zmasakrujte a rozbite dvere sekerou. Obnovte energiu a hurá do výťahu. Na pravej strane sa nachádza polomŕtvy vták. Cestu si moc vyberať nemôžte, lebo obvinený pred vami vždy niečo hodí, takže idete, kade môžete. V jednej miestnosti je sejf, ten môžete otvoriť páčidlom, a život. O kúsok ďalej na Vás Chlapík vystrelí z brokovnice. Skoncujte sním a aj stým druhým. Trošku ďalej, kde je schodisko (alebo niečo podobné), sa pozrite cez zábradlie, kde na Vás čaká milé prekvapenie.

Uvidíte video, ktoré Vám napovie, aby ste posunuli skriňu ďalej. Idete doľava , kde je miestnosť s fotoaparátom a magnetofónom. Spravíte fotku o stope po ruke, ktorá je na magnetofóne. Rosa zase volá, ale nič. (Ak sa pozriete cez okno von, vidieť do vašej izby.) Z tejto miestnosti vyjdete von a do ľava, kde je ďalšia miestnosť, kde treba fotiť. Rosa volá. Na obrázku sú výstrižky z novín s témou o sériových vrahoch. Všetky sú z prípadov na ktorých ste robili Vy (V minulosti). Hneď ako vyjdete z miestnosti na Vás páchateľ zaútočí. Po krátkej bitke ste dezorientovaný a vytyčkujete sa. Páchateľ Vám utiekol a Vy za ním cez okno. Idete až kým dorazíte na Balkón, kde je vták, a cez zábradlie vidíte ako dole páchateľ beží. Idete za ním. Na boku sú dvere a cestou dole narazíte na jedného nepriateľa, sním skoncujte. Uvidíte, ako padne hromada vtákov dole, no vzápätí miznú. (Jedna zo zváštností, ktoré skúmate). Prejdite dvermi naproti, kam bežal páchateľ a je koniec druhej kapitoly.

Kapitola 3 – Nástupište stanice metra

Zoberte si nejakú zbraň a pred pohyblivými schodmi napravo na zelenej nádobe je vták. Pôjdete dole schodmi a uvidíte páchateľa ako beží. Idete za ním, lenže on pred vami stiahne mreže. Vidíte, ako dvoch nepriateľov zmláti a utečie. Aby ste mohli za ním, musíte otvoriť dvere za vami napravo. V smetiaku je pištoľ. Aby ste dvere otvorili, potrebujete sekeru. Tú má chlapík sediaci na lavičke. Skoncujte sním a zoberte mu sekeru. Medzitým ešte dobehnú jeho súdruhovia. Zakončite ich potupný život smrťou a potom rozbite dvere. V skrini je lekárnička. Tá sa zíde. Odsuniete poličku a v jednej skrini bude vták. Ako pokračujete, uvidíte ukážkový úder do hlavy nepriateľa.

Ten mu udelí ten ďalší chlapík. Naľavo môžete vidieť chlapíka, s ktorým sa neskôr ešte stretnete. Vzápätí ako sa k nemu priblížite, zmizne. O kúsok ďalej budete zápasiť s dvoma protivníkmi. V búdke naľavo je lekárnička. Neskôr narazíte na duo chlapíkov s brokovnicami. Sekeru si však nechajte. V búde naproti je počítač, ktorý keď odsuniete, nájdete kovový kúsok. Keď z nej vyjdete, naľavo sú dvere a tu potrebujete sekeru. Tu nájdete užitočnú lekárničku a na TV vtáka. V TV vidíte, ako páchateľ beží preč. V skrini je páčidlo, tým otvorte trezor. V nej je brokovnica. Prejdite dvermi a ďalšie Vám už otvorí nezdvorilý priateľ, takže ho naučte na slušnosť. Za stĺpom je parchant s pištoľou. S brokovnicou ha ľahko dáte dole. Doľava a cestou natrafíte na vtáka. Vedľa na stene je lekárnička. Potom prestúpte cez reťaz, a keď sa otočíte, dostanete poriadne za ucho, až spadnete dole. Zorientujte sa. Za vami beží dole schodmi ten, čo Vás sotil dole. Odrovnajte ho a aj tých ostatných dvoch. Pôjdete naľavo a na stene pri lavičke je kovový kúsok. Touto cestou pokračujte a zíďte dole schodmi. Uvidíte páchateľa, ako beží vo vlaku. Rýchlo na koniec vlaku, kde zoskočte a vylezte na vlak metra. Trošku si pocestujete, lenže pri ďalšej zastávke metro spomalí, a jeden feťák vyskočí na vlak. Potom vlak začne zrýchľovať. Zabite ho. Potom sa časť vlaku, na ktorej stojíte odtrhne od vlaku a s vlakom ho spájajú len dve lanká (Možno nie príliš najpresnejší opis toho, na čom stojíte, však uvidíte). Uvidíte video, kde páchateľ beží smerom k Vám. Ledva sa držíte vlaku, no len čo sa pokúsite vyliezť, odstrčí Vás a Vy spadnete na koľajnice.

Kapitola 4 – Sieť štyroch pozdemných tunelov

Pokračujete na koľajniciach. O pár krokov ďalej si vyberte prípravný nástroj a nájdite pôvod zápachu. Zoberte vtáka a choďte ďalej, kým napravo nenájdete dosku s klincami. Cez malú štrbinu medzi stenami prejdite a tu si môžete vymeniť svoju zbraň. Tadeto pokračujte a hneď narazíte na chlapíka, ktorý vylezie z ventilácie. Tu nájdete brokovnicu. Potom vylezte po rebríku a cez dvere. Postupujte popri potrubí a následne protivník vyskočí spoza kartónu . Je dosť slabý, takže mu stačí dať trošku elektriny a on skape. Vylezte po rebríku a pri ďalších potrubiach cválate, kým hra uloží hru.

Zoskočíte a nad vami sa práši po chlapíkovi, ktorý tam beží. Pozabíjajte tých plaziacich sa a zabočte doprava. V poslednej miestnosti nájdete lopatu, ktorou môžete otvoriť dvoje dvere. Ako opúšťate miestnosť, oproti Vám sa rozbehne jeden čudák. Tak mu dajte. V miestnosti napravo je lekárnička. Keď ju opustíte, choďte napravo alebo nalavo(cesty sa spájajú) a tu budú ďalšie dvere. Lopatou ich otvorte a vylezte po rebríku. Tu pokračujte napravo (cesta naľavo vedie na miesto, kde ste už boli) a prejdite po doskách do rohu miestnosti a práve môžete vidieť páchateľa ako beží preč. Zoskočte a o malú chvílku sa ocitáte zase na koľajniciach. Pokračujte smerom napravo a vyjdite na nástupište. Máte preskúmať vagón. Akonáhle vstúpite do vagóna, vyberte prípravný nástroj. Otočte sa, a napravo od dverí na stoličke je hasiaci prístroj, ktorým Vás páchateľ sotil z vlaku. Odfoťte to. Následne Vám Rosa oznámi, že nemá dostatok informácií, a tak si pripravte prípravný nástroj. Znova máte preskúmať hasiaci prístroj. Rosa Vám zase volá a odporúča Vám nájsť si niečo na zábavu, kým zistí niečo.

O zábavu už máte vopred postarané. Prejdite na koniec vagóna a o chvílu k Vám pribehne mladá dáma. Odrovnajte ju a zase prejdite na koniec vagóna, kde môžete vlak opustiť. Vyčistite nástupište a kladivom získaným od protivníka rozbite zámok na dverách. Prejdite cez ne a v miestnosti na zemi ležia šaty. Známe, čo? Na ventilátore v stene je mapa, krorú odfoťte. Porozprávajte sa s Rosou. Tvrdí, že je to vlakový harmonogram. Vykopnite zo steny ventilátor a prelezte cez otvor. Znova uvidíte páchateľa ako prejde cez dvere. Najprv choďte naľavo, kde uvidíte dole pri schodoch páchateľa. naľavo od Vás sú dvere, ale aby ste ich otvorili potrebujete sekeru. Na druhej strane chodby sú dvere. Za nimi je vták a v skrini lekárnička. Až teraz choďte dole po schodoch ako tam zabočíte,hra vám vypíše, aby ste našli ventil a pustily paru. Z potrubia vytrhnite sekeru a choďte naspäť.

Tesne pred dvermi Vám zazvoní mobil. Rosa zistila, že ide o štandarsný plán vlakových zastávok a trás. Jeden z vlakov ide do Brier. Je to malá farma na hodinu cesty od mesta. Chlapík, ktorého sledujete je už iste ten, ktorý zabil tých policajtov na začiatku. Zozbite dvere. V jednej z miestností je pod kartónom ukrytá brokovnica. Zlezte po rebríku a otočte ventilom. Môžete vidieť, ako nad Vami beží páchateľ. Choďte naspäť a zabite toho trpáka pred Vami. ventil je uzavretý, takže môžte nasledovať páchateľa. Zlezte po rebríkoch dole, až kam sa dá a potom je cesta priamočiará. Keď dorazíte do „miestnosti“ kde nad hlavou máte turbíny, čaká Vás súboj. Dojde sem pár feťákov, tak ich dorazte. Vylezte po rebríku hore a skoncujte s tými dvoma parchantmi. Pri jednej z turbín je rebrík, tak po ňom vylezte. Pred Vami je lekárnička a napravo je vták s lopatou. Zoskočte do miestnosti. V jednej skrini je lekárnička, v druhej je skrytá zhúlená žena. Po schodoch dole narazíte na vtáka. Následne uvidíte odstavený vlak metra. Pokračujte ďalej a pred Vami bude lopata. Zoberte si ju. V miestnosti s nádržou choďte napravo, lopatou sa pokúste otvoriť dvere. Lenže vznikne požiar. Choďte po schodoch hore a otočte dvoma ventilmi. Jedna je hneď napravo, druhá ja uplne hore. Požiar ste uhasili. Pokračujte ďalej.

Zase pôjdete po koľajniciach a potom cez dvere napravo. O kúsok ďalej nájdete brokovnicu. Môžete si vychutnať súboj protivníkov. Potom tých, ktorý zostali, dorazte. Vyjdite po schodoch a na stole je vták a mapa. Mapu musíte odfotiť dvakrát. Napravo je miestnosť, kde uvidíte krátke video a následne preskúmajte páčidlo na stole. Dozviete sa, že vašou ďalšou misiou bude sklad figurín. Páčidlo si zoberte a pred miestnosťou je jeden chlapík. Vojdite do vlaku číslo 8 použitím páčidla. Je v strede haly. Použite prípravný nástroj. To, čo hľadáte je na jednej stoličke. V strede vlaku sa zastavte a pozrite sa hore. Otvorte úložný priestor. Vypadnú odtaiľ časti figuríny. Odfoťte čast figuríny na zemi. Potom vlezie do vagónu jeden týpek. Dorazte ho a vylezte po rebríku na strechu vagónu. Jeden trpák k Vám pribehne. Potom vylezte po rebríku naľavo a dorazte tú žienku. V miestnosti naľavo je brokovnica. Naspäť a prejdite cez dvere. Tu zastrelte týpka. Pokračujte, až sa dostanete tam, odkiaľ ste prišli (kde ste vykopli ventilátor). Máte prejsť cez dvere pre dokončenie kapitoly.

Kapitola 5 – Bartov obchodný dom

Pokračujete v miestnosti, kde ak sa obzriete, zistíte, že ste v obchodnom dome (už v bývalom obchodnom dome). Nájdite si nejakú zbraň. Prejdete popri pohyblivých schodoch, kam Vám niekto zhodí mŕtvolu s nápisom LEAVE – asi to nemusím prekladať.

Cesta pokračuje smerom napravo. Okno sa rozbije a nepriatel je už pred Vami. Tak mu dajte pohube a prejdite cez okno. V miestnosti natrafíte na lekárničku. Prejdite dvermi a uvidíte, ako sa tam dvaja zabíjajú. okno pred Vami zase rozbije preletí ním mŕvy chlapík. Popresúvajte objekty stojace vo vašej ceste a choďte napravo (počujete odtial zvuky). Tu môžte vidieť páchateľa, lenže je za prekážkou a tak nemáte možnosť si vyrovnať účty. Vyberte sa naspäť, prejdete popri „balkóne“ a tu pokračujte doprava. Rozbite výklad a zoberte vtáka. Zabočíte a naľavo môžte vidieť ako figurína ožije odíde. Nasledujte ju. Keď sa k nej priblížite, zdvihne zbraň a zaútočí. Skoncujte s ním. Na stole je lekárnička. Za vami sa ozbroja ďalší dvaja. Zneškodnite ich a pokračujte naľavo, kde sú malé skúšobné kabínky. V poslednej je revolver. Naľavo vedie cesta do menšej dielne, kde vyberte prípravný nástroj. Na stole je krvavý fľak s odtlačkom ruky. Ten Odfoťte. Človeku, ktorý robil ten odtlačok,chýba ukazovák. Uvidíte krátke video a potom odfotíte fľak na stene pred stolom. Odtlačok patrí inému telu, takže ho máte násjť.

V miestnosti naľavo je za skriňou skrytá brokovnica. Z miestnosti vyjdite a oproti je schodisko. Choďte dole po schodoch. Na medziposchodí je skrčená žena, tak ju odrovnajte. Za dverami choďte napravo. Na stene je lekárnička. Máte vybrať vyšetrovací nástroj. Na zemi je stopa. Nasledujte ju. Zaútočí na Vás jeden trpák. Potom nasledujte stopu až k výťahu. Odsuňte objekty a uvíte video ako bolo do výťahu vhodené telo. Zoberte kladivo a choďte naspäť. Hneď natrafíte na dvoch mikulášov. Tu napravo sú zamknuté železné dvere. Kladivo sa práve hodí a tak ním ich otvorte. Oproti je lekárnička. po schodoch zíďte dole a zabite toho feťáka. Jeden týpek na Vás začne strielať, tak ho zabite. Pod schodmi je brokovnica. Ďalšieho trpáka odstrelte a potom už máte nájsť výťah. Ten je napravo. Od neho vedie stopa po mřtvole až k mrežiam, ktoré sú stiahnuté, takže stopu nemôžte nasledovať. Máte si nájsť inú cestu. Vaša cesta pokračuje na druhej strane haly. Pos chodoch vyjdete hore a napravo je chlapík s ženou. Zabite ich a pri mrežiach na stole je pištol a lekárnička. Odtiaľto napravo na malom stolíku máte vtáka. Tu idete rovno, kde na stene máte život. Zase sa dostanete na balkón, kde od týpka sprivatizujte brokovnicu. Ako pokračujete, naľavo možte vidieť kopu figurín. Keď vedľa nich prejdete, otočíte sa a oni sú za vami. Teraz choďte daľava a cez dieru, následne zoskočte do diery v podlahe. Ak sa pozriete hore, stoja tam figuríny.

O malý kúsok ďalej trčia časti fihurín zo stropu. Skočte do diery pod nimi. Vyberte vyšetrovací nástroj. Nechoďte kade vedú stopy, ale choďte druhým smerom. Za dverami je život. V tejto podzemnej časti je ešte jedna lekárnička a jedna žena. K otvoreniu dverí potrebujete sekeru, takže teraz už môžete nasledovať stopy po mŕtvole. Ako sledujete stopu, tesne pred malímy schodmi je stopa po topánkach, tak ju odfoťte. Stopa sa zhoduje s tou, ktorú ste našli v metre. Rosa Vám odporúča použiť plynový spektometer (alebo čo to je), lebo mŕtvoly produkujú plyny. Ten Vám napomôže nájsť mŕtvolu. Napravo od Vás dosky vylomiac na Vás zaútočí jeden chlpatý týpek. Napravo sú stĺpy,alebo niečo podobné. Choďte tade a napravo budú schody, ktoré vedú k dverám. Vedľa nich je napísané EXIT. Aby ste nimi prešli, potrebujete sekeru. Vedľa nich sú ďalšie dvere. Sem ťiež potrebujete sekeru. Pokračujte tade, odkiaľ na Vás zaútočil ten týpek. Hra Vás stále vyzíva, aby ste použily nástroj na hľadanie mŕtvoly, ale je to zbytočné, keďže sa od nej vzďalujete. V jednej miestnosti naľavo, kde na zemi leží mŕtvy muž, je vták. Lenže muž vstane z mŕtvych (asi sa hrá sa na boha), takže mu zaistite smrť. Pokračujte ďalej. Je tam velká nádrž a za ňou na stole je už dlho očakávaná sekera. Žena a muž ležiaci dolu tvárou vo vode sa zdajú byť mŕtvy,no zase tomu tak nie je. Dvere, ktoré sú napravo za nádržou, vedú naspäť tam, kde ste zoskočili.

Choďte naspäť cestou, ktorou ste sem došli. Keď bedete tam kde na Vás zaútočil ten týpek, zabočte doprava. Tu sú dvere, ktoré rozbite sekerou a zabite týpka a potom aj žienku, ktorá tam dobehne. V miestnosti napravo je vták a život. Otočte sa a choďte rovno k malým schodom, kde rozbite dvere a následne dvere s nápisom EXIT. Výjdete hore a v druhej malej šatni je vták. Potom môžte vidieť 7 maých šatní usporiadaných do U. Uvidíte video, kde páchateľ vláči mŕtvolu do jednej z kabín. Mŕtvola je kabínke, ktorá je v strede napravo. Odfoťte ju. Potom odfoťte jej tvár a následne ruku. Prípravným nástrojom mu máte oskenovať hrdlo. Výjdite von a zabite týpka, potom cez dvere naľavo. V miestnosti pozabíjajte každého a choďte tam, kde blikajú majáky. Vtedy Vám zavolá Rosa, a domnieva sa, že niekto važdí sériových vrahov. Hovor musíte ukončiť, lebo polícia spoza steny volá, aby ste sa vzdali. Utekajte napravo cez dvere s nápisom EXIT. Posledných chlapíkov zabite a prejdite cez dvere na konci chodby.

Kapitola 6 – Burnbacká ulička 647 Burnside Blvd.

Začínate rozhovorom s Rosou cez telefón. Dozvedáte sa že existuje seriový vrah X, ktorý zabíja vrahov ich vlastným spôsobom. Navrhnete Rose aby ste sa stretli v knižnici. Hneď ako začnete ovládať Ethana vytrhnite napravo na stene malú rúrku. Chodťe rovno a pred Vami na tých doskách sú mrtvé vtáky. Zoberte ich. Potom sa vydajte doľava, z hora z plafóna pred Vás padne týpek ktorého zložíte. Pôjdete rovno kde je zapnutý televízor na ten kliknete kde odomknete ocenenie. Ked pôjdete vedla steny naspäť ako ste sem prišli, tak jeden týpek prerazí tú stenu a dá Vám hlavičku. Vy ho bachnete párkrát rúrkou a je po nom. Odtial pokračujete rovno kde ste našli tých vtákov. Vyskočí pred Vás jeden trpák s roxorom ktorého zabijete. Vydáte sa naľavo a potom rovno kým Vás nechytý jeden týpek. Vytrhnite sa a potom ho zabite. Vedla otvoríte skrinku kde nájdete revolver (5 nábojov). Pôjdete rovno až do dalšej miestonsti pred vami. Tam prerazí stenu jeden trpák s brokovnicou. Zabite ho. Môžte si zobrať brokovnicu. Čo uznáte za vhodné. Ale ja si väčšinou beriem brokovnicu. Pokračujete až dalej k oknu kde Vám opäť zavolá Rosa. Dozviete sa že všade okolo je to tu zaplnené policajtmi. Takže, pokračujte von oknom. Pokračujte ktomu drevu. Chodte na koniec a zoskočte na postel bezdomovca. Vydajte sa doprava a chodte rovno, potom doľava a na konci zoskočte dole. Tam na Vás už čakajú nepriateľia. Máte brokovnicu tak im mierte na hlavu. Medzitým budete počúvať policajtov ako hustia že všetko je obsadené atď. Ked zabijete všetkých nepriatelov tak tam najdete lekárničku ako ste si určite všimli. Pokračujte dalej bráničkou ktorú Vám otvorí nepriateľ ktorého samozrejme zabijete. Pôjdete hore schodami, kde tiež najdete lekárničky. Skočte do smetného koša pred vami. Čím nie celkom ale ukončíte kapitolu. Ešte budete musieť pobiť pár vašich kamarátov ktorý Vám skočia na ten kôš. Ked sa to stane. Zapne sa vám malý filmeček ktorý odsledujete. A kde sa dozvedáte že Vás tam už čaká Rosa. Ukončili ste dalšiu kapitolu.

Kapitola 7 – Metro Mestskej Knižnice

Vrazíte do knižnice ako Rambo. Vydáte sa do dverí naľavo tam pôjdete naľavo, kým neuvidíte recepciu alebo niečo takého. Pokračujete rovno, rovno, rovno. Až kým sa nedostanete k výťahu naľavo. Zavoláte ho a nastúpite. Zvolíte prízemie. Medzi cestou sa vám zjaví nejaká nočná mora, kde sa Vám otvoria dvere. Chodťe rovno až k Rose (určite ste si všimli že už nie ste v knižnici ale v metre) ktorá sa rozpadne na veľa potkanov. Chodťe rovno až nakoniec metra, znovu ocitnete vo výťahu. Počkáte kým sa otvoria dvere. Výstupte. Pokračujte doľava a rovno (na kartičke je napísané Library Administration). Pôjdete až na koniec chodby a potom doprava. Tam sa už stretnete s Rosou. Otvorte si Vás spis. Zistíte že vo Vašej mysli sa nachádza hyperaktívny serotonenergický systém a ešte zistíte že sa o Vás veľmi zaujíma vláda. Zoberte vylepšený teaser. Chodťe k Rose. Znovu sa objaví nočná mora. Kde budete vidieť že Rosa je mrtvá a nejaký tvor nadnou sa premiena na NIEKOHO! Nočná mora končí. Nasledujte Rosu ktorá Vám otvorí dvere naľavo. Chodťe dnu. Naľavo najdete strihač papiera. Zoberte ho. Vydajte sa až na koniec kancelária a potom doprava. Budete vidieť postavu ktorá chodí v časti jednej kancelárie. Choďte tam. Budete počuť Rosu ktorá Vám bude hovoriť že sa nevie dostať dnu. Nedaleko Vás sa tam objaví nejaký trpák (no ten ma naozaj nastrašil). Všetko sa vráti do pôvodného stavu. Chodťe naspäť odkial ste prišli. Rosa vyrazí okno stoličkou. Chodťe k tomu oknu a prejdite cez neho. Nasledujte Rosu až po počítač. Ten použite. Neviete sa pripojiť na server. Rosa zmizne. A z ostrie sa obraz. Chodťe von z tejto kancelárie. Nasleduje nočná mora kde vidíte že niekto škrtí Rosu. Vrátite sa do normálneho života, a tu Vám zavolá nejaký trpák. Ako ste vyšli von z kancelárie tak sa vydajte napravo. Choďte rovno až k otvoreným dverám. Chodťe dnu. Otvorte dvere a vydajte sa doprava. Chodťe rovno,rovno, (medzitým zoberte vtáka ktorý sa nachádza na pravej strane na stolíku alebo čo to je) rovno. Až kým nedojdete na koniec. Tam sa vydajte doprava. Vyvolajte prípravný nástroj. Na zemi by ste mali nájsť tekutinu. Teraz vyvolajte Zberací nástroj a zamierte vzorkovačom na tekutinu a stlač streľbu. Ako vidíte neviete sa dovolať Rose. Jej mobil je v nasledujúcej kancelárií, ku ktorej však potrebujete sekeru. Nedaleko sú dalšie dvere na ktoré potrebujete sekeru. Ale o to sa postará Váš nepriateľ, ktorý utečie a pustí na Vás svojho kamaráta. Toho zabite. Príde další kamarát aj toho zabite. Keď týchto dvoch trpákov pozabíjate chodťe tam kam Váš kamarát bežal so sekerou. Chodťe do otvorených dverí. Tam sa stretnete s chlapíkom ktorý má Colt. Zabite ho. Zoberte Colt (pravdaže len vtedy pokial nevystrielaľ všetky náboje). Pozabíjajte každého koho v miestosti koho najdete. A nezabudnite si zobrať sekeru. Teraz chodťe naspať tam kde ste našli tú tekutinu. V ceste Vám budú prekážať nepriateľia ktorých zabijete. Ked ste dostali tam kde ste našli tú tekutinu. Rozbite dvere sekerou. Chodťe dnu. Vypnite vypínač na pravej strane steny ako ste vošli dnu. Použite prípravný nástroj a najdite odtlačok ruky. Použite zberací nástroj. Dvierka sa Vám otvoria samé. Počkajte kým si znovu vypočujete v telefóne že Rosa is offline. Zoberte páčidlo. Všimnete si že bliká zelená kontrolka hore v knižnice. Usúdili ste že to môže byť Rosa. Chodťe von s kancelárie a vydajte sa napravo. Chodťe rovno až kým naľavo neuvidíte otvoré mrežovité dvere. Chodťe k dalším mrežiam. A tam uvidíte ako sa Vaši drahý kamaráti dostávajú k výťahu. Otvorte dvere páčidlom. Chodťe k výťahu. Naľavo sú lekárničky. Privolajte výťah. Ked príde, vstúpťe doň. A chodťe na prvé poschodie. Výdite z výťahu, vydajte sa na pravo až na recepciu kde sa Vám uloží hra. Na pravej strane sa nachádzajú traja nepriateľia ktorých pozabíjate. Na stole zoberte mrtvého vtáka, a ešte tu je aj lekárnička. Neberte si zbrane (zatiaľ) nechajte si páčidlo. Musíte ísť hore schodmy, kde páčidlom otvoríte mreže (možte si vybrať ktorúkoľvek, ja som vybral pravú stranu ale nemení sa nič keby si vyberiete ľavú len je tam iná cesta ako idem opísať). Vráťte sa naspäť pre zbraň (možte si vybrať medzi Coltom, Brokovnicou a samopalom). Keď ste už otvorili pravú stranu mreží chodťe hore schodmy. Cestou hore schodmy na Vás týpek zhodí stôl, ktorému sa vyhnete. Ked ste sa dostali hore tak sa vydajte doľava. Chodťe rovno. Začne po Vás strielať nepriateľ. Chodťe k nemu a zabite ho. Ste na recepcii. Oproti Vám je chodba do centrálnej knižnice. Chodťe tam. Stlačte prípravný nástroj a najdite pôvod zápachu. Zoberte vtáka a tupé kladivo. Nedaleko od Vás je rebrík, ktorý uvolníte tupým kladivom. Posuňte ho, a vylezte nanho. Chodťe doľava. Na zemi nájdete mrtvého vtáka. Zoberťe ho. Pokračujte dopredu a zoskočte dole. Tam už vidíte Rosu chodťe k nej. Najprv sa Vás zlakne ale potom zistí že ste jej drahý kolega (bývalý) Ethan. Rosa odíde k počítaču a spraví diaľkovú analýzu. Rosa našla DNA vzorku ktorá sa zhoduje z odobratej vzorky v metre. Je to Sériový vrah X. Ďalej zistíte že Rosu uniesol preto lebo hladaľ informácie o Mučiteľovi, a vie teraz o celom prípade, únose, mučení a samovraždých. Rosa Vám pustí spravodajstvo, tu sa dozviete že Mučiteľove metóde sú dosť podobné Carlovi Andersonovi. Chodťe sa Rosou. Otvorí Vám dvere (nemyslím tie velké mrežené ale také zelené dvere) chodťe dnu a preskúmajte to tam. Nič moc sa nestane len pred Vás padne kýbel a uvdíte nášho drahého plaziaceho sa kamaráta. Ked už budete na konci izby tak vpravo budú otvorené dvere. Chodťe do nich. Odbočte doprava, a na konci chodby doľava. Pokračujte rovno. Na konci budete mať otvorené dvere. Rosa Vám bude hovoriť, že ste v mieste kde to najviac poškodilo ten požiar, a že by tam mali byť schody do miestnosťi s mikrofilmami. Chodťe rovno, kde je stĺp odbočťe doprava. Chodťe znova rovno a potom doľava. Rovno a doprava. Dostanete sa do chodby kde sú naľavo mreže (pokial nie tak ste nešli tým smerom ako som Vám opísal :D). Pokračujte rovno, malá zatáčka dolava a doprava a rovno až kým sa nedostanete do stredu izby (mali by ste tam vydieť aj nášho plaziaceho sa kamaráta). Chodťe doľava a rovno rovno. Potom chodťe doľava a znovu rovno. Znovu doľava a tam budú otvorené mreže chodťe k nim……ale…….padnete (Rozbije sa Vám baterka). Zodvihnete sa. Musíte počkať Rosu. Takže nič zatial nerobte. Začnete mať nočnú moru. Budete vydieť príšery. Nič nerobte (keď máte zbraň hlavne nestrielajte, nebudete mať náboje). Ale uvidíte Rosu. Z nepochopiteľných dôvodov Vás udrie. Porozprávajte sa s nou, dostanete novú baterku. Chodťe rovno (napravo kde je tmavé miesto). Na konci odbočte doprava. Chodťe rovno. Pri treťom regáli odbočte doprava a chodťe rovno. Vyskočí pred Vás náš drahý plaziaci sa kamarát (nazvem ho plazáč). Nestrielajte po nom. Zatial opakujem Zatial Vám nič nespraví. Chodťe na koniec regálu a tam odbočte doľava. Chodťe rovno a víde pred Vami plazáč. Nestrieľajte po nom (a ani nechodťe za ním, lebo aj tak Vám utečie). Chodťe doľava. Rovno. Na konci doprava. Zase len rovno. Na konci doprava. A potom len rovno. Chodťe nie celkom rovno ale tak šikmo doprava (proste nechodťe do tých regálov ale do tej väčšej chodby). Tam na Vás už zaútočia Plazáči. Zabite ich. Tam kde ste ich zabili tak odbočťe doprava (tam tiež doprava). Chodťe rovno až na koniec regálu. Potom odbočte rovno. Pri druhom regáli odbočte doľava. Chodťe rovno. Budú pred Vami padať knihy. Nič si z toho nerobte len pokračujte rovno až na koniec. Tam odbočte doprava a chodťe rovno. Napravo uvidíte velkú dieru. Chodťe k nej. Oproti sa Vám ukáže Rosa. Pošle Vás dole. Tak zoskočte dole. (Napravo sú lekárničky.) Chodťe doľava a rovno. Napravo stretnete Plazáča. Chodťe tam kde išiel plazáč. Chodťe rovno a potom doprava. Tam znovu rovno. Znovu doprava rovno, pri druhom regáli odbočťe doľava. Chodťe na koniec regálu a tam odbočťe doprava. A pokračujte dlho, dlho rovno. A tam odbočte doprava. Uvidíte tam mreže ale aj Plazáčov. Zabite ich. Zoberte vtáka zo stola. Otočte sa smerom aby stôl bol za vami. Chodťe cestou vpravo a tam rovno. Na konci odbočťe doprava a tam rovno, rovno, rovno a potom chodťe doprava. Prídu dvaja houmelesáci a dvaja plazáči. Zabite ich. Chodťe do dverí odkial vyšli. Vlavo posunte objekt a zoberte železo. Chodťe von z dverí. Pokračujte vľavo Chodťe rovno, rovno a potom odbočte pri konci doprava. Tam už chodťe rovno a predsebou uvidíte Rosu. Hra sa Vám uloží. Chodťe za Rosou. Ako pôjdete za nou na lavo uvidíte ako sa vľavo bijú houmelesáci. Nič si z toho nerobte. Musíte získať mikrofilmy. Chodťe dole schodiskom a otvorte dvere. Video sekvencia. Dozvedáte sa niečo o Carlovi Andersonovi a aj miesto ďalšej misie, a to bude Škola Sv. Jozefa . A popritom Vás Sériový Vrah X sleduje cez okno, kde je skrytý. Vy sa o tom dozviete až na konci videa. Koniec videa. Potom už len odrovnajte tých posledných 4 trpákov a choďte na druhú stranu miestnosti, kde je nápis EXIT a stretnite sa tu s Rosou. Tu sa rozhodnete, že pôjdete do školy a možno tam chytíte dve mušky jednou ranou.

Kapitola 8 – Stredná škola sv. Jozefa NA 52-hej ulici & Fremontskej

Pred vstupom do školy vás zastaví Malcolm a spýta sa ako pokračujete vo vyšetrovaní. Je to , tak tam nemôžťe robiť nič.
Konečne ovládnete nášho starého detektíva. Vašou úlohou je nájsť nezvestného učiteľa spojeného s mučiteľom. Takže. Na pravej strane steny sú dvere. Chodťe dnu. Nenajdete vnútri nič, len pre efekt sa tam vypáli svetlo. Chodťe von z miestnosti. Napravo uvidíte ako jeden zombík skočil do vetracej šachty. Chodťe rovno a na pravej strane si zoberte rúru z vodovodu. Pokračujte rovno až do daľšej miestnosti. Tam odbočte doprava a uvidíte ako sa predvami upracú stoly. Na konci tejto chodby naľavo sú dvere. Chodťe dnu. Na zemi uvidíte krv. Chodťe po nej. Na konci je rozbitá stena. Podlezte ju. Pokračujte rovno. Pri stoličke najdete tupé kladivo. Zoberte ho. Dvere naľavo odomknite a otvorte. Zistili ste že ste sa dostali tam kde ste boli predtým. Ale s rozdielom že teraz máte Tupé kladivo, a môžťe rozbiť dvere. Ked ste to urobili chodťe hore schodmi, až kým sa nedostanete celkom hore. Tam chodťe do miestnosti naľavo a na pravej strane otvorte dvere. Chodťe dnu. Tam uvidíte jedného veľkého Tučniaka a dvoch malých trpákov. Zabite obidvoch, a chodťe do miestnosti kde bol ten Tučniak. Tam sa vydajte naľavo do miestnosti, a pokračuje až oproti vám otvoreným dverám. Chodťe dnu. Tam zoskočia z plafóna traja trpáci ktorých zabijete. Ale jeden vám utečie do miestnosti vedľa. Chodťe za ním a zabite ho. Ako je tabula tak naľavo sú dvere. Otvorte ich a chodťe dnu. Naľavo sú dvere. Otvorte ich a chodťe dnu. Vnútri napravo uvidíte vzorného študenta :D. Zabite ho. Na stole si zoberte brokovnicu. Chodťe k tabuli kde je napísané Loose Lips sink ships (čo my nedáva moc zmysel lebo to znamená „Uvoľnené pery, potopené ľode“ ale nejaký zmysel to má určite), a použite tam prípravný nástroj. Kde najdete rozne tekutiny (vyzerá to jak výron semena :D). Použite Zberací nástroj a odošlite tieto dáta Rose. Povie vám že to je ľudské tkanivo, a že ide o časť ľudských pier a líc. Tiež ste zistili že Telocvikár ktorý učil Mučiteľa sa volal Samuel Tibbits, a tie vzorky tkaniva patria jemu. Chodťe von z miestnosti….ale….podpadli ste sa. Zabite nášho kamaráta. Chodťe do dverí naľavo. Tam pokračujte do dverí ktoré sú otvorené. Naľavo uvidíte ako náš Tučniak na nás posiela trpáka. Zabite ho. A chodťe dnu do jedálne alebo čo to má byť. Chodťe rovno, tam sa stretnete s daľším trpákom. Zabite aj toho. Chodťe do miestnosti dalej. Tam zabite dalšieho trpáka. Chodťe k pultu, ten prelezte. Zatvoria za vami. V tejto miestosti zabite obidvoch bezdomovcov, a chodťe do miestnosti kde sú otvorené dvere. Zabite tam každého kto sa nachádza v miestnosti. Od niektorého bezdomovca si zoberte ľahký samopal. Chodťe hore schodmi a v medziposchodí si otvorte dvere, sú dve môžťe si vybrať aj tak sa dostanete tam isto. Chodťe napravo a zabite bezdomovca. Chodťe do dverí kde nadnimi svieti červené svetlo. Chodťe dnu. A zoskočte dole schodmi. Spoza vás sa zjaví trpák ktorého zabijete. Chodťe rovno až na koniec chodby kde odbočíte doprava. Tam otvorte dvere. Znova ste sa dostali do nejakej Kuchyne. Chodťe až k otvoreným k dverám. Dostali ste sa do nejakého mraziaceho boxu. Tam vydíte ako sa bavia trpáci na hodoch. Počas jazdy ho môžeťe zabiť (mne sa to ľúbilo :D). Pokračujte tam skade prišiel náš nepriatel. A prichádza daľší wooohoooooo. Zabite ho počas jazdy. Pokračujte dalej v miestnosti kým nenajdete nášho Tučniaka. Zabite ho. Kombinujte zbran s teaserom a s kopnutím. Ked ho zabijete. Zoberte od neho sekáčik, a na stole odseknite ruku trpákovi ktorý má v ruke sekeru. Zoberte ju. Chodťe von z miestnosti stade ako ste do nej prišli. Chodťe celkom, celkom von. Až kým sa nedostanete tam kde ste otvárali dvere do jedálne. Tam chodťe až na koniec chodby. Cestou stretnete trpáka. Zabite ho. Napravo sú dvere ktoré musíte rozsekať. Nad nimi sviety EXIT. Rozsekajte ich. Chodťe dnu. Zistíte že ste v nejakej telocvični. Tam kde vidíte že sa iskrí (malo by to byť oproti vám, podľa toho ako stojíte) nahodťe energiu. Basketbalový kôš padne a nej visí ruka. Použite prípravný nástroj a zasievtťe mu na na prsty. Použite zberací nástroj a odfoťe. Rossa vám povie že to je ruka nášho učitela Tibbitsa. Chodťe dalej až za plachtu. Tam sa odtrhne basketbalový kôš a rozbije parkety. Zoskočte dole. Chodťe stade kde svieti svetlo. Pokračujte až do daľšej miestnosti kde sú zatarasené dvere. Otočte sa. Za vami je rebrík. Ked vyleziete. Vydajte sa doprava, a až k dvieriam, ktoré otvoríte. Chodťe hore schodiskom. a napravo si otvorte dvere. Dostali ste sa von. Vydajte sa naľavo kde chodťe rovno až k dvieram so zábradlím. Otvorte ich. Vydajte sa napravo a chodťe rovno až kým sa nedostanete k rozbitej stene. Chodťe k nej. Podlezte ju…..začne vám blbnúť telefón. Objaví sa nočná mora kde vás niepekný chlapík prepichne tyčou cez ladviny :D. No ked sa tá nočná mora skonči. Uloží sa vám hra. Teraz podlezte tú stenu. Vnútri naľavo najdete pušku ktorú si môžťe zobrať a samozrejme že aj lekárničky si môžťe zobrať. Teraz chodťe von. Zistíte že ste zase len vonku. Ale teraz na vás útočia bezdomovci. Tak ich zabite. Ked to spravíte možťe si od niektorého zobrať samopal….ale len ked v nom ostali nejaké náboje. Ako ste prišli dnu do tohto areálu tak oproti sa nachádzajú otvorené dvere. Chodťe cez ne a potom už len zoskočte dole do takej menšej šachty či čo to je.
Rozbili ste okno a skočili dnu (celkom efektné). Ked ste vnútri tak sa vydajte naľavo a chodťe rovno, asi v polovici vás zastaví nočná mora kde budete vidieť nášho drahého telocvikára ako pomaličky umiera :D. Ked sa skončí nočná mora, tak budete môcť použiť prípravný nástroj. Urobťe tak a na ľavej strany stene najdite krv. Ked ste ho našli tak použite zberací nástroj a odošlite tieto dáta Rose. Rosa vám len potvrdí že to Tibbitsova krv. Pokračujte ďalej až k sietovaným dveriam. Tie otvorte (efektné otvorenie :D). Vydajte sa napravo. Predvami sa otvoria dvere. Chodťe dnu a zoberte vtáka. Ako výdete von z miestnosti tak hned oproti vám sa nachádzajú dvere. Chodťe k nim a dnu. Tam sa vydajte naľavo, rovno potom napravo. Proste až na koniec chodby. Dostanete sa k pultu. Ten prelezte. Chodťe k tomu malému okienku a posuňte objekt. Samozrejme lekárničky môžťe použiť. No takže posuňte objekt a prelezte pult. Tam na vás už budú čakať trpáci. Zabite ich všetkých. No a teraz chodťe ku skrinkám kde budete môcť použiť prípravný nástroj. Ked ste sa tam dostali tak použiťe prípravný nástroj a najdite na skrinke krv. Ked ste tak urobili tak použite aj zberací nástroj. Rosa vám povie že nenašla nič nové, a preto vám povie že máte otvoriť skrinku. Ježkovi voči koho sme tam našli……šak nášho milovaného telocvikára Tibbitsa. Použite prípravný nástroj a odfodťe ho. Rosa vám povie že to nestačí, a máte ísť k nemu bližšie. Chodťe celkom až k nemu a použite prípravný nástroj………ale……pán Tibbits vás chytil a prosí vás o pomoc. Povie vám že mu to urobil Carl Anderson (takže mučiteľ). Po krásnom rozhovore plného vášní, ujo Tibbits vypadne zo skrine. Rosa vám zavolá a dá vám vedieť že zistila vo vzorke organické zložky, a že tie isté organické zložky sa našli aj pri Skladačkárovi. Zistíte že táto zložka sa používala na poľnohospodárske plodiny a jej názov je Aplle Well. Dostali ste úlohu stretnúť sa s Vanhornom. Zoberte lopatu ktorá sa nachádza vedľa Tibbitsa. No takže chodťe od skriniek a vydajte sa rovno až k tam kde je trhlina v plafóne. Tam odbočte doľava a prejdite až k sprchám, kde uvidíte naľavo ako váš nepriateľ beží preč. Chodťe až na koniec spŕch a potom napravo. Tam sa dostanete k dalším dveriam ktoré otvoríte Lopatou. Chodťe dnu a otočťe ventilom. Chodťe von a pokračujte dalej. Na ľavej strany stene najdete dvere tie otvorte. Dostali sa do plavárne. Chodťe bližšie k bazénu. Na začiatku najdete rebrík. Zlezte alebo skočťe dolu. Ked ste tak spravili, tak zhora zo strechy padne nejaký trpák, ale nemusíte si robiť starosti, lebo toto aj tak neprežil. No takže pokračujte hore bazénom. Začne sa nočná mora a tu budete musieť zabiť fúúúúúru trpákov. Celkom hore v strede kraji bazéna si zoberte od nejakého motáka samopal a zabite všetkých trpákov. Ked všetkých pozabíjate nočná mora sa skončí. Teraz na konci bazéna hore výjdite rebríkom hore. Oproti vám sú dvere. Chodťe dnu naľavo v okne budete vidieť nepriateľa ktorý sa na vás už určite chystá. Vnútri napravo si zoberte sekeru. Chodťe von a zabite ho. Na konci miestnosti na ľavej stene najdete dvere. Tie rozbite sekerou a chodťe dnu, hore schodiskom a doľava. Tam uvidíte ako sa dvere len tak samé odseba dajú naspäť na miesto (šak tejto hre sme na zvyknutý). Vy chodťe cez druhú stranu, kde dvere nie sú. Ked prídete dnu tak sa vydajte doľava (skrinky nemusíte prehľadávať). Tam je dalšia chodba. Chodťe dnu, dostanete sa do spŕch kde je šecko od krvi. Prejdite cez túto miestnosť a pokračujte na záchody, kde sa už nachádzajú dvere. Tie otvorte a vydajte sa doľava. Chodťe rovno a potom doľava až k pultu……..kde……..hodíte tyku. Ako sa troška postavíte uvidíte predsebou nepriateľa, ale nebojte sa nič sa vám nestane. V miestnosti vás začne všade hádzať. Ked už dopadnete tak pred vami sa objaví šváb :D. Postavíte sa a všimnete si, že celá miestnosť za zmenila od hlavy až po päťy. Zazvoní vám telefón, je to Rosa. Povie vám že niekedy existoval Ovocný sad. Zistíte že fungoval 40 rokov a zavreli ho len pred 10 rokmi (medzi týmto rozhovorom kludne môžte ísť rovno a doľava). Ked sa skončí rozhovor s Rosou tak už len ku dveriam a skončila sa 8 kapitola.

Kapitola 9 – Jablčný sad Rt 4, Brier

Sedíte v aute s Vanhornom a máte to namierené na farmu. Zdá sa, že Vanhorn toho vie viac ako tvrdí. Pred domom Vás vyloží, a on ide do stodoly. Ste v dome. Hneď napravo od Vás je nápis na stene, tak ho odfoťte. Následne máte vyšetrovacím nástrojom prehladať celý dom, keďže na stenách a na strope sú nápisy. Nalavo v miestnosti je na stole vták. Na prízemí nie sú nepriatelia, takže môžete v pohode hladať. V kuchyni otvorte chladničku,kde je vták a potom otvorte rúru hneď vedla, kde zapnite vyšetrovací nástroj a odfoťte nápis. Je to 1 zo 4. Nalavo od Vás sú dvere vedúce do pivnice. Zídete dole (pozor, tu už sú nepriatelia), a vydajte sa napravo. Prejdete popri velkom zrkadle (zrkadlo je dôležité,však neskôr uvidíte), kde leží mŕtvy vták. O úsok ďalej bude napravo umývadlo,kde treba zase fotiť. 2 zo 4. Choďte na prízemie a po schodoch hore na poschodie (schody sú oproti dverám,kde ste začali). Tu v jednej z miestností, kde je postel a svietica lampa, je v skrini kovový kúsok. V tejto miestnosti sú dvere vedúce na povalu. Tam však až neskôr. Dvermi, ktoré sú vedla postele, prejdite a vojdite dvermi vedla do ďalšel miestnosti.
Je to kúpelňa na stene s lekárničkou. V Skryňi oproti je ďalší nápis (3 zo 4). Štvrtý nápis je logicky na povale. Takže prejdite cez už spomínané dvere vedúce na povalu. Cesta napravo vedie k zdochnutému vtákovy. Hneď ako sa vydáte druhým smerom, zlava na Vás zaútočí týpek.
S takýmito sa ešte stretnete. Odrovnajte ho možno sa zíde aj lekárnička na stene. V poslednej miestnosti je diera v podlahe, tak neváhajte a zoskočte do nej. Je to malá uzavretá miestnosť, kde je malá lavica. Tú musíte otvoriť. Tu sa nachádza posledný nápis. Odfoťte ho. Rosa Vám tie slová zloží dokopy, a výsledkom je veta „Temná cesta k spravodlivosti je za tým, v čom vidíme samých seba. „. Tým schopnejším už asi došlo, že ide o to zrkadlo. Odsuňte klavír a otvorte dvere. Choďte dole do pivnice a prejdite zrkadlom. Ocitáte sa v miestnosti, kde odfoťte noviny ležiace na drevenom stole. Dozvedáte sa, že Sériový vrah X (ďalej už len SVX)Vás už dlho sleduje. Medzitým začujete buchot z poschodia. Po skončení rozhovoru s Rosou sa vydajte hore. Akonáhle sa dostanete k schodom vedúcim na poschodie, niekto Vám šupne klavír do cesty. Aby ste ten klavír odtial dostali preč, potrebujete sekeru. Choďte do miestností napravo, kde ju nájdete. Lenže to nikdy nie je také jednoduché. Postupne sa do domu dostavajú viacerý trpáci, väčšinou sa vlámu cez okná. Sekeru však dostanete až od posledného chlapíka. Potom, ako ste ju získali, si môžete uvolniť cestu na poschodie. Keď dorazíte k jednej z miestností, uvidíte video, v ktorom sa chlapík prepichne. Potom k nemu dojdite a preskúmajte jeho prsty. Je to Calr Anderson, alias Mučiteľ. Tiež sériový vrah, ktorého SVX mučil podobným spôsobom ako on svoje obete a prinútil ich k sebevražde. Nakoniec vykonal Harakiri. Potom uvidíte video, kde ho odstránite a zamaskujete saza Mučitela. Skrčíte sa k zemi, akoby ste už boli mŕtvy. SVX už ide po schodoch hore. Vojde do miestnosti za vami, a vtom mu poriadnu udelíte bodákom (alebo čo to je). Naháňajte ho, až sa sám otočí a rozdajte si to sním. Lenže Všetko je proti Vám, a preto Vám Vanhorn udelí lopatou po zátylku,a Vy spadnete k zemi. Počujete ešte, že Vanhorn oslovil SVX svojím synovcom. Chce mu pomôcť.

Kapitola 10 – Výrobné centrum Jablčného sadu Rt 4, Brier

Finálna misia sa začína v akejsi maštali, kde ste v úzkych, a nevyzerá to s vami nijak ružovo. Na zemi môžete spozorovať Vanhorna. Tu sa SVX priznáva k vraždám, ako svoje obete pozabíjal, atď. Chce s vami skoncovať a ako ochutnávku na vašu smrť Vám odreže prst. Potom sa pozriete hore, a uvidíte zvláštne zmutovaného týpka.
Tomuto podobným ste sa už stretli už aj predtým (kapitola 3 a kapitola 9). Lenže tento je silnejší. Vanhorn ležiaci na zemi sa náhle prebudí a dá zaucho svojmu synovcovy. Následne Vám povie, aby ste našli toho týpka ktorého ste vydeli tam hore. To vraj on spôsobil túto hrôzu. Vtom sa odtrhnete od steny a idete na vec. Cestu velmi nemá zmysel opisovať, keďže idete tade, kde nehorí, a toho je málo. Akurát si zoberiete horiacu dosku, ktorá vám prekáža v ceste. Hneď na zemi je vták. Potom, keď budete vonku tak choďte nalavo, kde sa vedľa Vás zrúti stena. Takže tadiaľ ďalej. O pár krokov ďalej vyjde týpek z búdky a ide si nájsť zbraň. Skoncujte s ním. Prejdite cez búdu a nalavo na traktore bude vták. Dobehnite až k zábradliu, ktoré prelezte a zabite všetkých, ktorý Vám chcú zle. pokračujte v ceste ďalej a kde bude v zemi zapichnutá horiaca doska, tam choďte doprava a do búdky na konci. Tu ešte počkajte, kým zdola nedobenhú dvaja mutanti a až potom vojdite do búdky. odsuňťe nádobu a zoberte vtáka, následne lekárničku a zbraň. Nalavo na stene musíte nahodiť energiu. Potom už len choďte naspäť tam, kde ste zišli z cesty a pokračujte po nej. Keď pred vami sa preplazí chlapík, tak sa otačte a skocujte s feťákom za vami. Následne pokračujte v ceste ďalej, likvidujte protivníkov a aj toho, ktorý sa ovieva tými tyčmi :). Idete hore po kopci a tam natrafíte na ďalsích dvoch. Potom na lavej strane je „otvor“ v búde a tadiaľ ďalej. Hneď tu budú dvaja so puškami. Potom vojdete do skleníka z pravej strany a zo stola si zoberte gulomet a ním likvidujte nepriatelov. Na druhej strane skleníka vyjdete a odpálte to týpka. Na pravej strane domu vojdite a zoberte kovový kúsok zo stola. Na dverách bude vták. Hneď, ako ho zoberiete sa ocitnete v ďalšej miestnosti, kde si môžte doplniť život. Prejdite dvermi a napravo hore môžte vidieť „bosa“. Na stenách môžte vidieť veľa lekárničiek a z toho vyplýva, že tu bude dosť tuhá bitka. Všetkých mutantov zabite a potom k Vám zoskočí ten boss. Dajte mu párkrát pohube a akonáhle sa ocitne na zemi, tak mu stalčením [1] vytrhnite časť ramena. On potom zmizne a vy vylezte po rebríku (určite ho uvidíte). Tu sa s ním zase stretnete a spravte to isté. Teraz mu vytrhnete časť z chrbtice. Potom sa zvalíte k zemi a akonáhle sa postavíte,sa ocitnete na streche. Tu spravíte to isté, lenže mu vytrhnete čelusť a skape a spadne dole. Potom si pozrite video, kde hladáte Vanhorna a potom on Vás osvieti. Pocestujete si sním v aute a myslíte si, že SVX je mŕtvy. Lenže podivné zvuky z kufra o tom nesvedčia. Prinútite Vanhorna zastaviť a hra Vám dá na výber, či ho zastrelíte, alebo nie. Ak ho nezastrelíte, tak sám sa odpúta a pustí si guľku so hlavy (Je to jedno, lebo na koci hry to nič nezmení, ale pre dobrý pocit ho iste zastrelte). Potom nasleduje video, kde sa porozprávate s Rosou v kaviarni a potom záverečné video, kde sa vyvraciate do umývadla a otočíte sa . A vyzeráte ako ten, ktorému ste na konci vytrhli sánku.

Už si len vychutnajte titulky. KONIEC.

Autori návodu:
Tomáš Duba a Tomáš Fraňo
hokejista9@azet.sk

Online kníhkupectvo BUX.sk