Curse: The Eye Of Isis

1. Múzeum Veľkej Británie
Hráš za Dariena. Ocitáš sa vo vstupnej hale múzea. Na malom stolíku si vezmi lampu. Veľké dvere, ktoré vedú do átria, sú zamknuté. Malé dvere „pre zamestnancov“ sú tiež zamknuté, takže choď cez dvere z nápisom „Lavatories“. Prídeš k záchodom, ženské sú zamknuté, tak vojdi do mužských. Na umývadle si zober mentol (vylieči ťa to, ak vojdeš do zakliatej hmly). Vyjdi a pokračuj ďalej. Prejdi dvermi „staf only“. Zídi dole schodmi a stretneš Abdula. Vysvetli ti, čo sa stalo v múzeu. Pri Abdulovi si ukladáš hru a odkladáš si u neho veci (F5).Zober si od Abdula papiere a aj papiere zo stola. Opusť miestnosť dvermi za malou pecou. Za dverami uvidíš niekoho bežať, nasleduj ho. Nájdeš mŕtveho policajta a zober si od neho obušok. Choď do inventára a vybav sa ním (inventár F5). Choď ďalej a nájdeš ďalšieho policajta, z ktorého sa stane zombie, tak ho zabi. Prehľadaj ho a nájdeš kľúčik. Zober si ho a vráť sa do miestnosti z Abdulom.

Pokračuj cez ďalšie dvere, hore schodmi. Znova skontroluj záchody. Na mužských záchodoch nájdeš mŕtveho muža, zober mu náboje. Pokračuj halou, po ceste zabi dvoch zombie (telá vždy prehľadávaj). Prejdi cez dvere na konci chodby a choď k zamknutým dverám z nápisom „len pre zamestnancov“. Odomkni ich, zabi ďalšieho zombie a vezmi si od neho kľúčik. Vezmi si predmety na stole (mentol a list). Potom sa vráť do veľkej miestnosti a otvor dvere do átria. Pokračuj jedinou možnou cestou, až do miestnosti, kde uvidíš chodbové schodisko. Po animácií sa vydaj hore schodiskom. Hore zober šípy. Pokračuj k žltej hmle, bude animácia. Na mape si pozri, kde sa nachádzajú severozápadné dvere a tými prejdi. Skontroluj mŕtveho. Zober si náboje a pušku. Pokračuj dvermi, hore schodmi, tam zabi lupiča a zober mu kľúč. Vráť sa do átria, zídi dole schodiskom a prejdi ľavými otvorenými dvermi. Stretneš Abdula.

Prejdi cez dvere pri ňom. Si v mučiarni. Zabi zombie a tomu v gilotíne usekni hlavu potiahnutím páky vľavo od gilotíny. Potom choď ku kovovej panne na začiatku miestnosti a zabi zombie v nej. Zober si hrdzavú kľuku. Choď na opačný koniec miestnosti. Je tu muž ležiaci na stole. Postav sa k jeho nohám a na blikajúcu skrinku použi kľuku. Z plafóna sa spustí kyvadlo a prerazí dvere, ktorými pokračuj ďalej. Prejdi dvermi, budeš počuť hlasy. Choď za nimi, sú to traja lupiči, ktorých zabi. Dvere v tejto miestnosti sú zamknuté, ale túto miestnosť si zapamätaj, lebo neskôr sa sem vrátiš. Prejdi malými dvermi smerom do knižnice a zabi zombie. Pokračuj dvermi do knižnice. Asi v strede je malý stolík a na ňom kľúčik, vezmi si ho. Nájdi stôl, ktorý patrí Viktórii (je pri malých dverách) a naň použi kľúčik. Nájdeš Viktóriine poznámky. Príde za tebou Abdul a povie ti, aby si skontroloval knižnicu, pre nájdenie viac stôp.

Choď teda schodmi hore, k poslednej polici z knihami a potiahni za vystrčenú knihu. Prejdi cez prechod a zabi zombie. Na konci prejdi dvermi, dole schodmi a na zemi pod schodmi sú papiere, ktoré zober. Oproti sejfu si zo stolíka zober kľúč a prejdi dvermi. Vrátiš sa k Abdulovi.

Vráť sa k dverám, ktorými si pôvodne prišiel do knižnice, a choď až do miestnosti, kde si zabil tých 3 lupičov. Odomkni dvere napravo a prejdi, zabi zombie. Prejdi ďalšími dvermi, hore schodmi, zabi zombie a policajta. Choď oproti, dole schodmi, kde zabi zombie, a prejdi cez dvere do haly. Choď chodbou vľavo, narazíš na mŕtveho lupiča a žltú hmlu. Pribehne zombie, zabi ho. Teraz sa otoč a pokračuj chodbou vpravo až k výťahu. Nastúp a vyvez sa hore. Napravo vidíš krabice, choď poza ne, pred hmlou zaboč doľava a za tebou vybehne múmia, zabi ju. Pribehne aj ďalšia, ktorú zabi. Potom zober amulet z krabice. Odboč doľava a schodmi hore, v animácií uvidíš ako dve múmie zabíjajú policajta, zabi tie múmie. Po ich zabití príde Abdul, uvidíš ako hmla zmizne a potom sa porozprávaj so zachráneným policajtom.

Dá ti pištoľ. Potom choď na miesto, kde zmizla hmla. Choď do dverí za Abdulom, zabi dve múmie, si vlastne v miestnosti s urnami. Prejdi dvermi „len pre zamestnancov“ a zabi dve múmie. Prejdi ďalšími dvermi a zabi tri múmie. Choď ku dverám za ktorými je muž, porozprávaj sa s ním. Povie ti o plameňomete a že nevíde von, kým mu neprinesieš okuliare. Vzadu, za dvermi za poličkami je mŕtvy zlodej, ktorý má náboje. Potom sa vráť do miestnosti s urnami a prejdi cez veľký otvorený prechod, a rovno do dverí „len pre zamestnancov“. Zabi zombie, pokračuj cez dvere a prídeš za Abdulom.

Je tu parafínová nádrž, ktorá slúži na dopĺňanie plameňometu. Vráť sa do urnovej miestnosti, hneď vpravo hore schodmi, cez dvere (miestnosť s Osirisom) a po chodbe, až kým neprídeš k malému stolíku pri stene, na ktorom sú okuliare. Zober ich a choď späť za starcom. Daj starcovi okuliare. On ti dá kľúč a požiada ťa o knihu. Vráť sa späť do miestnosti s urnami a opusť miestnosť dvermi vľavo. Budeš na chodbe s krabicami. Choď do výťahu a dole. Vybehni z výťahu, bude ťa naháňať zombie, ale nevšímaj si ju a hneď vbehni do prvých dverí, ktoré otvor kľúčom. Choď do zadnej časti miestnosti, kde nájdeš pracovníka múzea. Choď k páke a zažni ňou svetlo. Prídu lupiči a zastrelia pracovníka, tak ich zabi. Od mŕtveho pracovníka si zober kľúčik. Načasuj si to a prebehni cez elektródy s fialovým prúdom. Za nimi je naľavo na stolíku plameňomet. Zober ho a vojdi do dverí hneď vedľa. Zo stola zober knihu a z poličky kanister. Opusť miestnosť, zabi zombie, prebehni cez elektródy a vráť sa za starcom. Otvorí dvere, pretože v miestnosti je žltá hmla. Odpadne, ale bude v poriadku. Porozprávaj sa s ním a potom posuň policu s knihami, je za ňou sejf. Zo sejfu zober kľúč a zo stola kanister. Vráť sa do miestnosti s urnami. Choď do miestnosti s Osirisom, stretneš tam zamestnanca – starec ho poslal, aby ti otvoril dvere ďalej. Ako ich bude otvárať napichnú ho ostne a ožijú dve múmie, ktoré zabi a vezmi si amulet. Choď vľavo od dverí s ostňami, je tam stĺpik. Posuň ten stĺpik smerom ku dverám, ten zadrží závažie a môžeš odomknúť dvere. Vojdi do dverí, pokračuj ďalej dvermi, zabi múmie, pokračuj až kým nenarazíš na policajta. Toho zabijú múmie, tak ich zabi a od policajta si vezmi kľúč. Prejdi cez zničené dvere a na konci prejdi ďalšími dvermi. Prídeš do miestnosti, kde napravo od teba je hmla, takže choď opatrne pomedzi ňu, aby si sa jej nedotkol. Zabi aj tri múmie. Časť hmly zmizne a objavia sa dvere, ktorými prejdi – budeš v hale s mŕtvym lupičom a schodmi. Choď hore schodmi a dostaneš sa do miestnosti Isisové oko. Zober dokumenty ležiace na podlahe. Príde Abdul a povie ti, že máš nájsť slečnu Suttonovú a dá ti dekoratívnu drevenú kľuku. Ulož si hru, prichádza boss.

Opusť miestnosť ďalšími dvermi, choď dole do haly, postupuj až do átria, hore na poschodie, cez severozápadné dvere, ďalej až cez ďalšie dvere na konci chodby, dostaneš sa do miestnosti s motýľmi. Je tu aj náplň do plameňometu. Priprav si dobrú zbraň a prejdi dvermi, si v miestnosti Prírodnej histórie.

Boss 1:
Sú tu dve vitríny, v jednej je grizly a druhá je prázdna. Choď do stredu miestnosti a za prázdnou vitrínou vidíš prechod. Potlač prázdnu vitrínu, po chvíli tlačenia oživí žltá hmla medveďa a ten na teba zaútočí. Zabi ho. Potom ožije aj druhý, tak ho tiež zabi. Najlepšie je strieľať ich do hrude, keď sa postavia na zadné a mierítko sa zúži na jeden bod. Z miestnosti za vitrínou si môžeš zobrať nejaké veci a znova víjdi von. Príde Abdul.

Choď ku vitrínke, kde bol druhý medveď a posuň ju až k stene. Použi znova rukoväť na odhalené dvere a vstúp. Pokračuj chodbou, až kým neuvidíš video. Vo videu si pohovoríš s Viktóriou, dá ti dekoratívny kúsok hodín. Otvor bránu a zlez schodmi dole, je tu hmla, rýchlo cez ňu prebehni, nenakazíš sa. Na konci vezmi amulet a potom sa dostaneš do knižnice. Musíš sa dostať na prízemie, budú tam lupiči, tak ich zabi. Choď k hodinám starého otca (veľké, drevené hodiny) a použi dekoratívny kúsok od Viktórie. Zober si dva papieriky, kde je napísaná kombinácia ku trezoru. Trezor sa nachádza pod schodmi, kde si zabil lupičov. Teraz skombinuj dva papieriky, ktoré si zobral a použi ich na sejf. Uvidíš animáciu. Teraz budeš hrať za Viktóriu.

Choď z Viktóriou tiež ku trezoru a k Darienovi. Potom si zober veci z trezora. Vráť sa hore schodmi, až k Abdulovi.

Potom prejdi cez mreže, kde bola predtým hmla. Prejdi dvermi na konci a si v miestnosti, kde je hmla a zombie, zabi ho. Keďže ti cestu blokuje hmla, vydaj sa druhou stranou. Zabi ďalšiu zombie a pokračuj ďalej, vyhýbaj sa hmle. Nájdeš vedro vody, zober ho. Prejdi dvermi vpravo, zober si veci zo stolíka a choď do zadnej časti miestnosti, kde nájdeš mažiar a misku, vezmi si ich. Uvidíš animáciu, v ktorej sa Darien preberie a pôjde po ňom múmia, bude ju chcieť zabiť, ale udrie Viktóriu. Príde Abdul a spýta sa, či máš všetko na výrobu lieku pre Dariena.

Takže skombinuj misku, mažiar a nádobku s artefaktom a potom výsledok skombinuj s vodou. Potom tú zmes použi na Dariena. Uvidíš animáciu. Ako Viktória choď až do átria, uvidíš tam utekať Le Chata. Vybehni po západnom schodisku hore, nasleduj ho, zabi lupiča. Choď až nakoniec a v animácií uvidíš ako na teba Le Chat vystrelí šíp a zmizne za dverami. Zabi zločinca a prejdi dvermi za ním. Choď do zadnej časti miestností a prejdi cez dvojité dvere. Dostaneš sa do haly z krabicami. Pokračuj a uvidíš ako múmia napadne Le Chata. Zabi múmiu a pokračuj až po animáciu. V animácií uvidíš ako Le chat vstúpi do átria, tak choď za ním. Uvidíš animáciu ako lupič vezme Le chatovi sošku, zjaví sa hmla, ktorá pohne kostrou hore a tá zabije lupiča. Teba ovalí ďalší lupič. Strážnik, ktorý to uvidí, pobeží za Darienom, povie mu, čo sa stalo a dá mu luk a šípy. Hráš za Dariena.

Opusť knižnicu cez dvere v juhovýchodnom rohu. Choď do átria, na vrchnú plošinku, kde spadla kostra a zober sošku. Uvidíš animáciu, v ktorej zombie zabije starca. Po animácií zabi zombie. Zídi dole k starcovi, prehľadaj ho a nájdeš u neho páku k výťahu, ktorá vráti energiu do údržbárskeho výťahu. Vráť sa na poschodie a prejdi cez dvere a dostaneš sa na hlavné schodisko. Choď doprava dole, cez dvere, kde zabi dvoch zločincov. Choď smerom doľava do veľkej miestnosti, uvidíš veľkú sochu, pokračuj na koniec miestnosti, naľavo je skrinka, tam vlož páku od výťahu. Príde výťah aj s múmiou, tak ju zabi a vezmi si amulet. Nastúp do výťahu a choď dole. Keď sa dostaneš dole, hmla začne vnikať do výťahu. Vystúp a si v zásobovacej miestnosti. Zabi zombie, prejdi do ďalšej miestnosti, zabi zombie. Pokračuj až cez dvere, zabi múmiu, prejdi všetky miestnosti a choď až do miestnosti, kde sú opreté o bedňu lopata a rýľ. Tam prejdi blízkymi dvermi a nájdeš omráčeného Abdula.

Pohni skrinkou pri Abdulovi úplne nabok. Choďte s Abdulom dole. Abdul ti povie, aby si rýchlo prešiel kanálmi na vlakovú stanicu. Takže prejdi dvermi, zabi múmiu za rohom, na prvej križovatke doľava a do prvých dverí. Je tu chlap s plameňometom, vezmi si ho a naplň si kanistre. Opusť miestnosť, zabi múmiu, pokračuj podľa mapy smerom hore do stredu. Prídeš k zavretým dverám, hľadaj na stene tlačítko, ktoré ti otvorí mreže (je oproti mrežiam). Choď rebríkom dole.

2. Kanále
Choď smerom doľava, budeš počuť ako Viktória volá tvoje meno. Pokračuj, až kým neuvidíš hmlu, vtedy sa objaví múmia, zabi ju a hmla zmizne. Pokračuj ďalej, až nakoniec, tam rebríkom hore. V miestnosti je na stene vľavo vzadu páka, zatiahni za ňu a otvoríš mreže. Pokračuj cez mreže, zabi dve múmie, choď vľavo a až nakoniec. Tam napravo víjdi schodmi a zatiahni za páku. Tá ti zosunie rebrík kúsok späť naľavo. Vylez po ňom, zabi dve múmie, Pokračuj rovno a vstúp do miestnosti napravo, kde je mŕtvy zlodej a vezmi si kľúčik. On sa prebudí, tak ho zabi. Vídi von a stretneš Abdula.

Pokračuj rovno, vojdi do najbližších dverí, potom vojdi do jediných možných dverí, choď stále rovno, až kým neuvidíš mŕtveho muža (toto miesto si zapamätaj), pokračuj až kým neprídeš k mŕtvole, na ktorej sú krysy, okolo nej ďalej, až kým neprídeš k nádrží s vodou a mŕtvolou, od ktorej si vezmi skrutkový kľúč. Teraz sa vráť do miesta, ktoré si si mal zapamätať a použi kľúč na prístroj napravo od vchodu. Potom sa vráť k nádrží a zídi po rebríku dole. Pokračuj jedinou možnou cestou, až k ďalšiemu rebríku, po ktorom vylez hore. Potom choď schodmi hore, po moste, zabi múmiu, prejdi za plôtik a budeš počuť vlak. Choď až na koniec, na kovovú plošinku, kde sú zamknuté dvere a ostnaté kolesá, prejdi okolo nich, za nimi vľavo a rebríkom hore. Otoč pákou na stene a vráť sa dole. Zabi dvoch nepriateľov, jeden z nich má ohnivé šípy. Prejdi cez bránu, ktorú si otvoril, choď až k dverám a uvidíš policajta nad mŕtvolou. Od mŕtvoly zober kľúč. Otvor bránu naľavo, je za ňou Abdul.

3. Vlaková stanica
Vybehni hore schodmi oproti a pozabíjaj nepriateľov. Bež až nakoniec ľavého vagóna, vybehne na teba zlodej, zabi ho, prejdi cez vlak na druhú stranu a pozabíjaj nepriateľov. Vybehni na nadchod, prebehni na druhú stranu, kde choď popod nadchod a uvidíš animáciu, kde sa proti tebe postaví boss.

Boss 2:
Bude sa ťa snažiť zabiť mečom. Vždy keď udrie mečom do zeme, tak vyšle tlakovú vlnu, ktorá uberá aj tebe. Preto sa musíš držať čo najďalej od neho, ako sa len dá. A zabiješ ho tým, že mu musíš strieľať do častí tela, ktoré mu budú zrovna svietiť. Vždy ale musíš zamerať a počkať, až kým sa mierítko nespojí do jediného bodu. Dokopy ho budeš musieť trafiť 4x (nohy a ruky).

Po jeho zabití príde Abdul s policajtmi a pogratuluje ti. V animácií sa spolu nalodíte na loď.

4. Cargo Ship
Pozri sa na mapu, kde je predok lode a vydaj sa tam. Po ceste pozabíjaj nepriateľov. Na predku lode sú tri dvere, ktoré sú ale zatiaľ zamknuté. Choď za budovu z dvermi stairwell A a uvidíš animáciu. Potom choď smerom späť a uvidíš ďalšiu animáciu ako prejdú ľudia dvermi stairwall B, tak prejdi nimi aj ty. Choď dole schodmi na prvé poschodie (deck 1), kde bude ďalšia animácia. Choď smerom doprava, zabi nepriateľov, choď nakoniec až do jedálne, tam malými dvermi vedľa stola ďalej, tam zabi nepriateľa, prejdi ďalšími dvermi a tam by mala byť Viktória. Nasleduj Viktóriu a potom sa s ňou porozprávaj. Povie ti, že je tam skrytý východ. Posuň veľkú bedňu, sú tam dvere vedúce dole. Darien pôjde dole a bude v podpalubí 2 (deck 2). V animácií ho niekto omráči, Viktória zíde dole, nájde červený drahokam, príde Abdul a povie Viktórií, aby pozorne sledovala ten kameň, pretože keď bude žiariť, je blízko nejaké nebezpečenstvo.

Takže teraz hráš za Viktóriu. V miestnosti nájdeš olejovú lampu. Víjdi dvermi z miestnosti, choď ďalej po chodbe a uvidíš ako ti hmla začne zatarasovať priechody. Zabi zombie a hmla zmizne. Prezri všetky odomknuté miestnosti. V jednej nájdeš vedro vody, v jednej je plnička na petrolej, v jednej sú zbrane (pištoľ, plameňomet, náboje a liek), pri hľadaní uvidíš aj animáciu, v ktorej uvidíš mŕtveho chlapa – od neho si musíš vziať kľúč. Ďalej musíš nájsť dvere, na ktorých visí zámok. Po ceste treba zabiť aj jednu zombie, od ktorej si vezmi kľúč k tomu zámku. Takže odomkni dvere a vojdi. Tam víjdi schodmi a prehľadaj znova všetky otvorené miestnosti. Musíš nájsť aj dvere do Cargo. Pri nich stojí aj jeden zločinec, tak ho zabi a prejdi dvermi. Choď kúsok dopredu a uvidíš animáciu. Po animácií zabi jedného zločinca a vezmi mu kľúč. Potom sa vráť späť (von s Cargo) a uvidíš ako sa otvoria naľavo jedny dvere, vojdi do nich a choď hore schodmi, kde stretneš Abdula.

Vráť sa znova na Podpalubie 1 (deck 1), do stredu chodby, kde je na zemi koberec a uvidíš animáciu. Zabi zombie, potom si otvor mapu a choď do spodnej pravej časti mapy, teda na schodisko B. Choď hore schodmi, prejdi dvermi a choď do dverí s nápisom Bridge door (na prednej palube, treba odomknúť). Tam pokračuj chodbou, dole schodmi a prejdi dvermi. Zídi dole schodmi, uvidíš animáciu s Darienom a potom budeš musieť zabiť štyri zombie, aby si sa dostal ďalej. Po zabití zombie sa tu objaví Abdul.

Pokračuj hore schodmi, prejdi až do ďalšej miestnosti, kde uvidíš animáciu, v ktorej uvidíš koleso na otáčanie. Choď smerom k mŕtvole a zober od neho skrutkovací kľúč. Choď ku kolesu a použi naň skrutkovací kľúč, čím si znížiš plošinku. Prejdi cez ňu a choď smerom ku schodom, zistíš, že sú poškodené. Takže prejdi padacími dvierkami vedľa schodov. Dole zabi nepriateľa. Pokračuj ďalej a v animácií uvidíš, ako ti jeden z nepriateľov zatarasí cestu. Po animácií prídu štyria lupiči, tak ich zabi. Teraz musíš nájsť páku, ktorou ti zavreli dvere (je niekde hore pri schodoch) a prehodiť ju. Otvoria sa ti dvere a zároveň príde aj hmla, ktorá znova úplne všetkých oživí, tak ich musíš pozabíjať nanovo. Potom prejdi cez kovové dvere, víjdi hore schodmi, zabi nepriateľa a pokračuj jedinou možnou cestou ďalej, až dole k motoru, ktorý vybuchne. V animácií sa porozprávaš s nejakým pracovníkom. Dá ti mincu a pokazené potrubie. Potom víjdi hore schodmi a tam sa stretneš s Abdulom.

Hore sa daj doprava, dole schodmi a dvermi. Tu vylez po rebríku, zabi troch nepriateľov, pokračuj ďalej a prejdi dvermi. Je tu prístroj, ktorý ti opraví pokazenú rúrku, a páka, ktorá ti otvorí výťah. Do neho vlož opravenú rúrku, zavri výťah a pomocou kolečka pred výťahom, ho pošli dolu. Uvidíš animáciu. Znova otvor výťah a bude v ňom kľúč, ktorý si vezmi. Choď cez dvere blízko nádržky na parafín, zabi tam nepriateľa. Ďalej prejdi ďalšími dvermi, a ďalšími, až do podpalubia 2. Tam choď schodmi až na palubu. Prejdi cez Bridge door, odomkni si dvere oproti, zabi nepriateľa, cez dvere, vybehni hore schodmi a zabi ďalšieho nepriateľa. Vojdi na mostík, kde je kapitán. Daj mu mincu. V animácií ti povie, že budeš potrebovať jeho sextant, ktorý je v podpalubí 2. Takže víjdi z miestnosti, vráť sa úplne von a ku schodisku vedúcemu do podpalubia. Zídi do podpalubia 2, kde bude animácia s Abdulom.

Povie ti, že sextant je vo vedľajšej miestnosti. Takže opusť túto miestnosť, choď doprava, až ku oknu, do ktorého sa pozrieš. V animácií uvidíš Bupa, ako sa rozpráva so zlodejom. Potom choď do kapitánovej kajuty. Zo stola vezmi sextant, poznámky a pohár s artefaktom. Opusť miestnosť, potom v animácií uvidíš Dariena a pôjdu po tebe tri zombie. Potom choď ku schodom, ktorými si sem prišiel. Choď hore, až na vrchnú palubu, zabi nepriateľov. Choď za kapitánom a daj mu sextant. Bude animácia, bude vás sledovať Le Chat. Potom choď tam, kde stál Le Chat a zober poznámky zo zeme. Opusť mostík, choď ďalej a stretneš Abdula. Povie ti, že máš použiť drahokam, aby si vystopoval Dariena.

Začni hľadať na vrchnej palube. Bude tu aj animácia, v ktorej uvidíš Le chata a Dariena. Je to pri člne, takže choď smerom k člnom, tam zo zeme zober poznámky a potom po animácií zabi zombie. Choď do podpalubia 1 a uisti sa, že všetky zombie sú mŕtve. Potom choď do podpalubia 2, ku dverám Cargo Bay (na vrchu mapy), ktoré sa s rámusom otvoria. Prejdi, pozbieraj hore všetky náboje od mŕtvych, zlez rebríkom dole a bude animácia, v ktorej žltá hmla z Dariena vstúpi do mŕtveho barana.

Boss 3:
Snaž sa stáť od barana čo najďalej, pretože bude dupať, a ak si príliš blízko, tak to uberá aj tebe. Takže snaž sa zhodiť barana na zem, a keď ho zhodíš, tak utekaj ku kontrolnému panelu, aktivuj ho a musíš zdvihnúť barana hákom do vzduchu. Hák ovládaš: prvýkrát klikneš, ide hák dopredu, klikneš druhýkrát ide hák doprava a klikneš tretíkrát hák sa spustí dole. Keď ho napichneš a dvihneš do vzduchu, tak ho vlastne zabiješ.

Potom sa ukáže Abdul a Darien. Abdul ti povie, že treba rýchlo vyliečiť Dariena. Vezmi si od Abdula misku s tĺčikom, potom skombinuj pohár s artefaktom s miskou a to skombinuj s vodou. Použi to na Dariena, tým ho vyliečiš. Abdul ti povie, že máš ísť za kapitánom. Takže choď k mrežovanej podlahe, tam uvidíš dole sošku obkolesenú hmlou. Tu budeš musieť nájsť. Takže vylez po rebríku hore, schodmi ešte vyššie, a si pri kotve. Použi maticový kľúč na odmotanie kotvy. Potom sa vráť dole k Abdulovi, po ceste zabi zombie. Tu sú padacie dvere, ktoré otvor, zídi dole a na konci si zober sošku. Vráť sa späť k Abdulovi. Opusť Cargo Bay, po ceste zabi zombie. Choď na mostík a pohovor si s kapitánom. Opusť mostík, po ceste zabi štyroch nepriateľov. Choď ku záchranným člnom, kde bude animácia, v ktorej Viktória, Darien a Abdul smerujú do Egypta.

5. Pyramid of Osiris, Egypt
V animácií uvidíš ako všetci idú k pyramíde. Hráš za Dariena a ocitneš sa s ním pred schodiskom. Víjdi po schodoch hore a uvidíš Viktóriu, ako sa pozerá na nejaké nápisy na stene. Otočí sa stena a namiesto Viktórie tu bude múmia, ktorú zabi. Choď doprava, prídeš k nádrží s parafínom. Tam pokračuj cez dieru v stene, zabi múmiu, pokračuj ďalej do miestnosti a uvidíš sošku na piedestály. Choď k piedestálu, poobzeraj sa po miestnosti a uvidíš stĺp, ktorý posuň pod dvere, tak aby sa nezablokovali, pretože ak vezmeš sošku, pôjdu dole. Zober sošku a choď späť, zabi zombie. Zatiaľ nechoď dole schodmi, ale choď do druhej časti haly. Po ceste späť ti dá Abdul strany z denníka od tvojho otca (poznámky slúžia na rozriešenie puzzle).

Potom choď na druhú stranu haly. Sú tu dvere. Vedľa nich je páka, ktorú potiahni a zabi dve múmie. Vyzbroj sa plameňometom, dôjdeš k ďalším dverám, ktoré otvor soškou, ktorú si získal (použi ju naľavo na stenu). Choď dole schodmi a uvidíš tu stĺpy, ktoré treba dať na správne miesta (podľa denníka). Keď to spravíš dobre, v animácií sa ti otvoria dvere. Odtiaľ si zober sošku scarabea. Keď ju vezmeš, vybehnú po tebe scarabovia, tak ich zaplaš plameňometom a vybehni von, kde zabi múmiu. Vráť sa až za Abdulom a nechaj mu všetko nepotrebné, pretože budeš potrebovať miesto na ďalšie sošky.

Teraz sa vráť do prvej haly, kde bola aj nádrž na doplnenie paliva plameňometu. Potom zídi dolu schodmi, napravo na stenu použi sochu scarabea, prejdi dvermi a zabi múmie. Pokračuj cez chodbu a v animácií uvidíš ako sa pred tebou zatvoria dvere. Na dverách máš nakreslené, ako sa dajú dvere otvoriť. Sú tu nakreslené dve ruky, takže potlač dvere až na koniec a potom na ľavej strane použi podľa denníka sošku scarabea, dvere sa otvoria. Choď dole schodmi a uvidíš, ako niekto zabije múmiu. Choď do miestnosti a uvidíš, že ich zabíja jeden zo zlodejov. On potom prejde cez dvere, ktoré sa začnú zatvárať a niečo mu utne hlavu, ktorá dopadne pred teba. Takže prehľadaj miestnosť, všetkých, čo nájdeš, zabi. Jeden má u seba sošku Djed. Otvoríš ňou dvere, ktoré predtým uťali zlodejovi hlavu. Takže sa vráť k tým dverám a stretneš tam aj Abdula. Potom stúp do miestnosti.

Boss 4:
V miestnosti sú sochy a dve z nich ožijú. Budú mať meče a sú zelení. Dobre sa vedia brániť pred guľkami. Takže ich zabi. Keď ich zabiješ, znova sa premenia na sochy.

Keď ich zabiješ, tak sa ti otvoria dvere v zadnej miestnosti, tak nimi prejdi. Prejdi po kraji vedľa schodov na druhú stranu, kde použi sošku na otvorenie dverí. Keď otvoríš dvere, príde Abdul.

Choď dole schodmi, hore ďalšími schodmi a tam otvoreným priestorom. Vojdeš do haly, kde príde boss – škorpiónka a naokolo bude piesok.

Boss 5:
Takže musíš škorpiónke mieriť a strieľať do chvosta (vždy, keď ním na teba zaútočí), až kým neumrie.

Potom choď akoby ku dverám, bude animácia. Škorpiónka sa preberie a zaútočí na Dariena. Budeš hrať teraz za Viktóriu.

Vybav sa u Abdula, hlavne aby si mal aspoň jednu strelnú zbraň a plameňomet. Potom choď ďalej, po ceste zabi múmie, schodmi dole, cez latky nad prepadnutou podlahou, až k dverám. Na dverách je nakreslený plameňomet, takže použi ho a zapáľ dve pochodne. Dvere sa otvoria, tak pokračuj dole. Znova tu budú dve zelené sochy, ktoré musíš zabiť. Keď ich zabiješ, všimni si, že sú tu páky. Musíš potiahnuť za správnu páku, ak potiahneš za zlé, vyšľahne z nich oheň. Ak potiahneš správne otvoria sa ti dvere ďalej, tak pokračuj. Príde za tebou Abdul.

Teraz musíš v hornej časti posunúť veľkú kamennú misku na opačný koniec pod oheň. Pozor na paru. Urob to aj na opačnej strane miestnosti. Otvoria sa ti tým dvere pod schodmi. Zídi dole a zober si sošku škorpióna a potom prejdi cez dvere, ktoré sa ti otvorili. Tam choď k ďalším dverám s obrázkom škorpióna a použi na ne sošku. Prejdi dvermi a si pri škorpiónke. Abdul a Darien sú vo výklenku, tak ak niečo potrebuješ, zbehni za nimi. Musíš znova zabiť škorpióna, tak ako predtým s Darienom. Potom si zober od Abdula sošku pyramídy a ulož si hru.

Prejdi cez malé dvere, choď do miestnosti, kde je na piedestály miska a v rohoch miestnosti sú blikajúce piedestály. Musíš položiť sošku na správny piedestál, inak po tebe vybehne múmia. Polož teda sošku na ľavý zadný piedestál. V animácií uvidíš, ako klesne časť miestnosti, takže posuň piedestál ku stene, až pokiaľ nezastane. Do misku ti padne socha hada, ktorú vezmi. Vídi z miestnosti a choď do miestnosti, kde sú dve schodiska oproti sebe. Zídi dole rebríkom, zabi pár múmií. Choď do stredu miestnosti, kde je poškodená časť a tam sa ti otvorí tajné schodisko. Zíď dole, naľavo použi sochu hada, otvoria sa ti dvere, pokračuj ďalej. Pozor na padajúci strop.

Pokračuj dole schodmi, vojdi do veľkej miestnosti, kde budeš počuť divný zvuk. Pokračuj ďalej, až prídeš ku dverám s ostňami, načasuj si to a prejdi. Zabi zombie, pokračuj do veľkej miestnosti, pokračuj podľa mapy do ďalších dverí, hore schodmi, cez ohnivé pasce. Prídeš do miestnosti, kde sú tri stĺpy. Musíš potlačiť každý stĺp do správnej miestnosti. V spodnej pravej miestnosti je aj múmia a vedro, ktoré si zober. Všimni si symboly v každej miestnosti a podľa toho tam dotlač správny stĺp. Keď to spravíš dobre, budeš počuť hudbu. Potom sa otvoria dvere ďalej, vojdi tam, od mŕtveho si vezmi sošku so symbolom vody. Choď dnu a zober džbán s artefaktom. Potom choď k veľkému kamennému džbánu a použi na neho sošku so symbolom vody. Miestnosť sa napustí vodou. Choď k vode a klikni na ňu, Viktória zahlási, že je tam nejaké nezvyčajné svetlo. Použi potom na ňu vedro. Vráť sa do miestnosti zo stĺpmi a mŕtvym chlapom na zemi. Opusť miestnosť a choď doprava, kde sa ti otvoril nový priechod. Odboč vľavo, schodmi hore, vylez po rebríku v hale a choď do haly s mŕtvym škorpiónom. Daj do misky artefakt, zalej ho vodou a použi ho na Dariena. Choď k Abdulovi a uvidíš animáciu.

Vráť sa dole rebríkom, dole schodmi, doľava a zabi dve zelené sochy. Pokračuj ďalej, v animácií pustíš sošku, ktorú si vezme Le Chat. Zíď dole rebríkom, choď na plošinu, ktorá sa s tebou otočí, choď dole schodmi, potom ďalej až po animáciu, v ktorej Le Chat sedí na zemi a Bupo ho ide zastreliť. Ale Darien zastrelí Bupa a Viktória pôjde k Le Chatovi a dá mu dole masku. Zisti, že je to jej dvojča. Abdul rozpovie celý príbeh o kliatbe.

Hráš za Dariena. Ako Darien zober sošku a skús ju dať na piedestál v ďalšej miestnosti. Ale dve zelené sochy ožijú, tak ich zabi. Potom sa vráť k hlavnému vchodu. Viktória ti hodí červený drahokam, ktorý automatický položíš na sochu. Bupo sa zmení na monštrum.

Boss 6:
Keď sa Bupo zmení, Darien pustí sošku. Bupo má laserovú zbraň, ktorá spôsobuje veľa poškodenia. Preto sa veľa pohybuj. Monštrum musíš strieľať najprv do laserovej zbrane a potom do hlavy. To opakuj, až kým nezomrie.

Keď ho zabiješ, zober si od neho sošku a polož ju na piedestál. Uvidíš animáciu, ako Dariena odhodí, potom vstúpia Abdul, Viktória a jej sestra a pogratulujú Darienovi.

Online kníhkupectvo BUX.sk