Knight Rider – The Game

ÚvodTakže asi každý z vás pozná seriál Knight Rider. V tejto hre zasadnete za volant za Michaela Knighta s jeho skvelým autom K.I.T.T.-om (Knight Industries Two Tousand). V hre sa stretnete s najväčšími nepriatelmi Michaela a Kitta. A to konkrétne pravého syna Wiltona Knighta, ktorý sa volá Garth s jeho upraveným kamiónom Goliathom. Ďalej sa tu stretnete s prototypom KITT-a, ktorý sa volá KARR. Takže fanušikovia sa majú na čo tešiť.

K tejto hre nebudem opisovať všetko lebo to by ste mali veľmi ľahkú úlohu. Pamätajte táto hra je B-čková. Takže do návodu nebudem písať veľa len, že čo bude nasledovať ako sa hra bude vyvíjať atď. Ja osobne som túto hru prešiel behom (asi tak) 4 hodín.

Training

Vaša prvá úloha v tréningu je dostať sa do Semi(kamión). Chodťe dnu. Bonnie vám povie že máte spraviť rýchlostný test. Tak vyjdiťe zo Semi a spravte si jedno kolečko, jednoznačne že na to kolečko budete mať čas, máte nanho presne 2:10:00. No takže ked ste si prešli svoje kolečko, tak sa otočte a vrátťe sa do Semi.

Bonnie vám opravila Ski-mode, a teraz sa vydajte do vnútornej časti ktorá sa náchádza hned ako vycúvaťe s kamióna tak napravo. Tam prejdite cez test. Musíte prejsť cez dve tenké betónové čiary. Ked ste to spravili tak sa znova vrátťe do Semi.

Bonnie vám aktivovala slávny Turbo Boost s ktorým budete preskakovať rôzne prekážky. Keď výjdete zo Semi znova chodťe do vnútornej časti, ale tam už chodťe do druhého miesta. Popreskákajte až na koniec. Bonnie vás zavolá znova do Semi.

Bonnie vám povie, že máte odskenovať tri budovy. Tak sa tam vydajte stačí ked budete nasledovať šipku. Ked ste sa tam dostali odskenujte všetky 3 budovy. Ked ste to spravili tak vám Bonnie dá za úlohu zoskenovať počítač. Chodťe k počítaču trocha bližšie a zoskenujte ho. Teraz sa musíte dostať dnu do budovy, stačí len nasledovať šipku. Vnútri odskenujte počítač. Ked ste to spravili vrátťe sa do Semi.

V semi vám dá Bonnie za úlohu, finálny test. Finálny test spočíva v tom že prejdete jedno celé kolečko a budete skákať cez rôzne prekážke a zo ski-modom prejdete cez také malé miesta. No takže prejdite si to svoje jedno kolečko na ktoré máte 2:20:00. Cestou môžťe používať Turbo Boost ktorý vám zvyšuje trošilinka rýchlosť. Ked ste si odjazdili to kolečko tak ste prešli TRAINIG.

Misie

LEVEL 1 – Badlands
Devon vás pošle na veľmi jednoduchú misiu. Stačí nasledovať upravené auto. No takže chodťe von z kamióna a hor sa za ním! Toto auto aj tak neviete dobehnúť tak sa ani nemusíťe snažiť. A bomby ktoré na vás hádžu z auta vám taktiež nemôžu ubližíť. Vy si dávajte pozor len na míny (tie červené), a autá. Cez tento level budete skákať cez rôzne prekážky ako sú napríklad vybuchujúci kamión, idúci vlak a nakoniec kamión na ktorom sú bedničky. Ked cez toto všetko prejdete tak nakonci ich zastavia policajti a týmto sa prvý LEVEL skončil.

LEVEL 2 – Camera Obscura
Vo videu uvidíte Goliatha. Zistíte že vykradol banku a teraz sa musíte vydať pátrať. Tak vycúvajte s kamiónu a choď cestou napravo. Nasleduj šípku až kým sa nedostanete do mesta. Tam pri kostole odbočte doľava a chodťe rovno a pri druhej križovatke doprava a rovno. Tam už uvidíte ako sa dymí z budovy. Teraz odskenujte budovu. Kitt vám povie že niekto stahuje dáta s tejto kamery a nahradzuje ich novými. Ale Kitt je šikovný a našiel miesto kde sa to deje. Máte 2:10:00 aby ste sa tam dostali. Chodťe tam podľa šípky. Ked dosiahnete ten Micro jam na 500m tak na pravej strane ja továreň. Niekde v strede vedla cesty je vchod dnu. Chodťe dnu. Pri takej menšej budove uvidíte bedne. Vyskočte na bedne a potom na budovu z ktorej sa len dostanete na také väčšie priestranstvo. Na konci toho priestranstva najdete anténu odkial sa toto vysiela. Chodťe tam a zoskenujte ho. Kitt vám povie že signál vychádza z auta spoza vás. Za úlohu dostanete zničiť toto auto. Ked ho zničíte LEVEL končí.

LEVEL 3 – Camera Obscura II
Tak teraz dostanete za úlohu zničiť to auto ktoré ste v prvom leveli chytili. Kludne chodťe po nom, teraz nie je taký rýchly. Ked ho zničíte tak na nom prevedte scan. Zistili ste že toto auto išlo do budovy ktorá je registrovaná pod G-Industries. No tak teraz máte za úlohu dostať sa k budove. Chodťe k nej. Ked ste sa tam dostali tak ju odscanujte. Kitt vám ohlási že tam našiel chemikálie ktoré tvoria jeho molekulárny štít, a taktiež vám oznámil že schytal do svojej pamäťe vírus. Máte za úlohu dostať sa do Semi ktoré sa nachádza 4500m. No takže máte na to 2:10:00. Ked ste sa tam dostali chodťe do kamióna. LEVEL končí.

LEVEL 4 – A Knight´s Tale
V tomto leveli máte za úlohu dostať sa do firmy G-Industries. Tak sa vydajte tam. Na začiatku tejto továrne sa napravo nachádzajú bedne. Vyskočte na ne a odtial preskočte do továrne. Ked ste sa tam dostali tak musíte odscanovať tie 5 budov. Ked sa budete riadiť podľa šípky tak sa nestratíte. Ked odscanujete všetky budovy, tak vám Kitt povie že v tom poslednom našiel počítač s ktorého nemôže stiahnuť dáta lebo budova je uzavretá. Za vami sa nachádza taká zvláštna cestička, po tej sa musíte dostať hore a preskočiť bednu. Ked preskočíte bednu tak sa dostanete do takého tunela. Teraz musíte skočiť na budovu. Ked ste tak spravili. Tak musíte skočiť na budovu ktorá sa nachádza naľavo. Ked ste tam skočili. Tak sa otočte a skočte na budovu ktorá sa nachádza naľavo (proste riadte sa šípkami). Ked ste sa dostali na tú poslednu budovu tak tam odscanujte tu mini budovečku na streche. Ked tak spravite tak zoskočte dole z budovy a nasledujte šípku. Dostanete sa tam isto kde boli predtým zavreté dvere len teraz s tým rozdielom že sú otvoréné. Chodťe dnu a odscanujte to tam vnútri. Zistíte že ste spustili alarm a všetko to vybuchne. Máte na to 1 minútu aby ste stade vypadli. Vycúvajte s tej budovy a otočte sa. Chodťe rovno a vľavo budete mať znova takú zvláštnu cetu. Chodťe po nej hore a skočte cez stenu. Kitt stenu prerazí a pristane na parkovisku oproti. LEVEL sa končí.
Na konci tejto misie bude rozhovor s Devonom, ktorý vám povie že na tej kamere je Garth s Goliathom.

LEVEL 5 – Original Sin
Teraz máte za úlohu najsť Gartha. Ale preruší vás Kitt že zachytil nejaký zvláštný signál na frekvenciách na ktorých môže vysielať len FLAG, a vy to podla protokolu musíťe ísť preskúmať. Tak vycúvajte s kamióna a chodťe rovno až k anténe odkial ide ten signál. Máte na to 1:50:00. Cestou k tej anténe budete musieť preskočiť kamión na ktorom budú bedničky. Ked ste sa dostali k anténe tak chodťe k nej a odscanujte ju. Kitt vám oznámi že je to Karr. Dozviete sa že Karr uniesol Bonnie a dá vám úlohu že ked dojdete na miesto za určitý čas tak Bonnie pustí. No tak sa musíte dostať na miesto ktoré je 7525m daleko a musíťe sa tam dostať behom 5 minút. Nasledujte šípku a dupnite na to. Cestou pravdaže môžete skákať aby ste išli rýchlejšie. Cestou tam budete musieť preskočiť kamión cez ktorý ste už skákali cestou sem. No ked ste sa už dostali tam kde ste mali tak sa LEVEL končí.

LEVEL 6 – Original Sin II
No tak ako vždy Karr vás oklamal. Ale teraz vám sľúbi že Bonnie pustí ked nad ním vyhráte v pretekoch. No takže tu musíte jednoznačne vyhrať. Ked ste boli dobrý v tréningu tak toto vám problém maximálne robiť nebude. Musíte prejsť 2 kolá na tréningovej traťi. Viac od Karra ako 150m sa nedostanete tak sa nemusíte snažiť o žiadne skratky nič. Ked ste prešli cielovou čiarou skôr ako on tak sa LEVEL končí a Karr prepúšta Bonnie.

LEVEL 7 – Original Sin III
V tomto leveli máte úlohu jednoduchú nasledujte Karra. Teraz ho zrazu neviete dobehnúť asi zato lebo Karr je o 100kg lahší (tak asi Michael tolko váži). No takže ho nasledujte. Dávajte pozor v tuneloch na vás nechá padnúť stenu. Ale ked ste šikovný tak si to ani nevšimnete, budete skákať cez vlak, dalej budete skákať cez most ktorý Karr dá vybuchnúť, budete skákať cez kamión ktorý sa vám postaví do cesty a napokon ešte dá vybuchnúť kus útesu. Ked už budete na konci tak len chodťe dnu do tunela. LEVEL sa končí.

LEVEL 8 – Slingshot
Tak tunel vás doviedol ku Garthovi. Budete vidieť ako na vás Garth vystrelí EMP ktorý naruší tvoj štít. Máte za úlohu teraz 30 sekúnd utekať pred Goliathom. Ked sa skončí týchto 30 sekúnd, tak vám Kitt dá vedieť že šťít má v poriadku a zachytil na Goliathovi slabé miesta na jeho bokoch. Tak sa snažte trafiť jeho boky. Ked už zničíte Goliatha. LEVEL sa končí. Garth vo videosekvencií vyskočí na helikoptéru ktorá nanho čakala a odvezie ho preč.

LEVEL 9 – Chopper Chase
Máte nasledovať helikoptéru. Nikdy moc nechodťe veľo, predňu lebo vám hra môže povedať že ste nesplnili level. Takže vždy ju nechávajte trochu predsebou. No takže nasledujte helikoptéru. Cestou si dávajte pozor na miný a na blokády. Vnútri v tuneloch davajte pozor na kamene. Ked ste sa dostali na koniec tak zoskočte dole z mosta. LEVEL sa končí.

LEVEL 10 – Chopper Chase II
Nahánačka pokračuje. Znova len nasledujte helikoptéru. Znova dávajte pozor míny a na kamene. Level je skoro ten istý len s tým rozdielom že musíte preskočiť cez velký most. Ked ste sa dostali na koniec tak ste zistili kam zaparkovala Garthova helikoptéra a Devon vás zavolá späť do Semi aby vám Bonnie nainštalovala dlhoočakávaný Super Pursuit Mode.

LEVEL 11 – The Bad Son
Máte za úlohu dostať sa do továrne G-Industries. Vycúvajte s kamióna a chodťe rovno až cez tunel. Na rovnej ceste môžťe použiť SPM ale v zákrutách?…hmmmm to ho neudržíte moc na ceste. Ked ste sa dostali k továrni, tak na ľavej strane bude vchod. Chodťe dnu. Napravo sú bedne, vyskočte na ne, a odtial na budovu. Z budovy na budovu oproti. Na tejto budove je malá vyvýšenina skočte na nu a odtial na pristávaciu plochu. Odscanujte helikoptéru. Kitt ju zablokuje. Znova odskenujte helikoptéru a zistíte že nikto vo vnútri nie je. Zoskočte s pristávacej plochy. Teraz vyskočte na prvú budovu na ktorú ste skákali z bední. Ked ste tam tak na ľavej strane je dalšia budova. Skočte na nu a tam znova budete musiečť skočit naľavo na budovu. Naľavo máte tenké potrubie, použite Ski-mode a prejdite cez neho. Naľavo máte vyvýšeninu tam skočťe. Vyskočte celkom hore navrch budovy kde už budete vydieť tenké potrubie. Prejdite cez, a zoskočte dole. Zoscanujte budovu. Nedaleko budovy je vela bední. Skočte na ne a odtial na budovu. Ked tam budete tak si to namierte presne do takého malého mrežovitého okna a skočte. Pravdaže presne sa zmestíte do toho okna tak sa nemusíte moc báť že tam netrafíte. Vnútri potom vyskočíte cez dalšie malé mrežovité okno, a dostanete sa von. Zoscanujte všetky 3 budovy. V tej poslednej zistíte že je chránená a Kitt nevie odscanovať čo je vnútri. Ked ste oproti tej budove ktorú ste scanovali tak sa otočte a chodťe rovno až k stene. Tam odbočte doprava a najdete tam bedne. Povyskakujte na ne a namierte si to do továrne ktorá je oproti. Skočte tam a už len nasledujte šípku. Dostanete sa k budove ktorá vedie dole…chodťe do nej a vykotvíte vnutri tej budovy ktorú ste nevedeli zoskenovať. Vyskočte na prvé bedne. Potom vyššie a hned sa otočte doprava a okienko ktoré sa nachádza oproti vám rozbite. Skočťe tam. LEVEL sa končí.

LEVEL 12 – Tunel Vision
Toto je predpred posledný level. Pomocou a šípky a radaru sa dostante k počítaču a odscanujte ho. Otvoria sa vám hlavné dvere. Teraz pomocou šípky a radaru sa dostante ku hlavnému vchodu kde sa dostanete do extrémne veľkého výťahu. Výdite z výťahu von. Garth vám pohrozil že vás zabije. Ale nás to neodradí. Tak teraz vám stačí do 2:00:00 dobehnúť ku dalšiemu vchodu. Cestou sa budete vyhýbať a skakať cez rúry a cez rozbité elektrické generátory. Kto bol dobrý v tréningovom kole. Tak tu problém určite mať nebude. Ked ste sa dostali na koniec dostali ste bonusový čas, za ktorý musíte dobehnúť k dalšiemu k cielu. Ked ste sa tam dostali znova dostanete čas ale teraz menší (ked ste dobehli s väčším časom napríklad 1:00:00 tak ho vám skráti na 00:50:00). Ked ste sa dostali k dalšiemu cielu znova dostanete čas k dalšiemu cielu. Ked ho dosiahnete LEVEL sa končí.

LEVEL 13 – Tunel Vision II
Tento level je predposledný. Chodťe k výťahu. Zoberie vás ešte nižšie. Ked výdete von z výťahu tak máte 1:10:00 nato aby ste sa dostali k vyznačenému cielu. Znova budete skákať a vyhýbať sa rôznym prekážkam. Ked ste dosiahli ciel dostanete čas za ktorý sa musíte dostať do dalšieho cielu. Ked ste cez neho prešli dostanete 3:00:00 aby ste sa dostali k dalšiemu cielu. Ked ste dosiahli….no čo….znova dostanete čas k dalšiemu vyznačenému cielu a takto ešte dostanete raz čas. Ked ste už v poslednom vyznačenom cieli tak sa LEVEL končí.

LEVEL 14 – Last Knight Standing
Tak na posledný level som čakal viac. No nedočkal som sa :D. Ale aspon to ma potešilo že sa Garth spojil s Karrom. Teraz budete musieť bojovať proti Karrovi. Karr ma tiež také slabiny ako vy alebo Goliath a to sú bočné strany auta. Takže mierte väčšinou tam. Ked ste Karra zničili tak si už len vychutnajte outro, ako sa Karr s Garthom prepadajú do oceánu.

KONIEC

Autori návodu:
Tomáš Duba a Tomáš Fraňo
hokejista9@azet.sk

Online kníhkupectvo BUX.sk