Need for Speed: Underground 2

Firmu Electronic Arts asi nemusím nikomu predstavovať. Tento velikán v oblasti športových hier je slávny svojimi sériami FIFA, NHL či F1. Fanúšikom motošportu je známa séria Need for Speed (v skratke NFS). A práve do tejto zaraďujeme hru Underground 2 .

A o čom hra vlastne je?
NFS Underground 2 vás zavedie do centra diania ilegálnych pretekov. Budete jazdiť na upravených sériových autách, zbierať ocenenia, tuningovať …

HIERARCHIA HRY:
Hru začínate s Nissanom 350Z na letisku Bayview. Netešte sa ide len o „dopravný prostriedok“ do car lotu v City centre. Tam 350Z vymeníte za sériový model. Ešte dôjdete do garáže a začínate hrať. Pomocou F4 si skontrolujte čo máte v 1. úrovni splniť aby sa vám otvorila ďalšia časť mesta Beacon Hill. Tu už po výhre v prvom závode si zvolíte sponzora. Ten vám určí závody, ktoré sa vám na mape objavia ako krížik + farba typu preteku (viz. nižšie). Samozrejme že tieto závody musíte splniť + niekoľko závodov podľa vášho výberu. Sponzor vám určí aj na koľko obalov DVD sa musíte dostať. Dostanete sa tak, že vizuálne vytuningujete auto na určitý počet hviezdičiek (spravidla je to každé celé číslo od 1 – 10). Nakoniec musíte splniť ešte určitý počet závodov U.R.L (viz. nižšie). Za to sa vám budú otvárať nasledujúce časti mesta:
Beacon Hill
Jackson Heigst
Coral Harbor East
Coral Harbor West

Typy pretekov:
V NFS U2 poznáme tieto typy pretekov: Free Mode – nepretekáte ale jazdíte po meste a hľadáte závody, dostavujete sa na miesta pretekov.
Circuit – Štandardný okruhový závod na 2/3/4/5/6 kôl so tromi protivníkmi. Na mape hľadajte fialové koliesko.
Sprint – Musíte dôjsť zo štartu do cieľa. Pretekáte s tromi protivníkmi. Na mape hľadajte zelené koliesko.
Drift – Závidíte v šmykoch tj. Čím väčší šmyk a vo väčšej rýchlosti tým viac bodov. Opäť stoja proti vám traja protivníci. Idete na 2/3/4 kolá, pritom nemusíte do cieľa prísť prvý, rozhodujú body za šmyky. Na mape hľadajte žlté koliesko.
Downhill Drift – Tento závod sa jazdí iba v oblasti Jackson Heigst. Obyčajný drift pri ktorom musíte získať určitý počet bodov. Rozdiel je v tom že idete sám a dole strmým kopcom. Na mape hľadajte žlté koliesko.
Drag – Závod na akceleráciu. Idete po rovine na ktorej si musíte manuálne radiť rýchlosti. Nesmiete ani raz naraziť, inak sa závod pre vás predčasne končí. Opäť idete s tromi protivníkmi. Na mape hľadajte tmavo-modré koliesko.
Street-X – Jazdí sa na rovnakom okruhu ako drift. Máte proti sebe troch protivníkov a nesmiete používať Nitro (a ani nejde spustiť :-)) Ide sa na 4 kolá a musíte byť prvý v cieli. Na mape hľadajte bledo-modré koliesko.
Off-Road – Preteky na terénnych vozidlách (Hummer, Cadilac Escalade…). Musíte prvý dôjsť do cieľa. Máte proti sebe opäť troch protivníkov na tereňákoch. Pri obyčajných autách sa nezobrazujú. Na mape hľadajte oranžové koliesko.
Časovka – Ak chcete získať časopis (viz. časopisy) musíte za určitý čas dôjsť na určité miesto. Idete vo Free Mode za plnej premávky. Na mape hľadajte hviezdičku.
U.R.L. – Alebo Underground Racing League. Idete na mestskom okruhu alebo letisku. Tentokrát máte 6 protivníkov a trate sa jazdia na 3/4/5 kôl. Niekedy sa jazdia 2/3 závody, pričom sú bodované miesta systémom 8b – 1.miesto, 7b – 2.miesto atď. Na mape hľadajte tmavé žlté koliesko.
Outrun – Počas jazdy vo Free Mode sa vám oranžovou farbou zobrazujú ostatný na mape. Keď sa dostanete blízko k nemu môžete ho pomocou [Enter] vyzvať. Hráte o 100 dolárov, cieľ je vzdialiť sa od súpera 300 m.

Typy Obchodov & tuningové diely:

Preformance shop: Alebo tuning motoru, turbo, dusík a i. Toto je najhlavnejší obchod v celom Underground 2. Diely sú delené do 3 packov. Tiež je možné kupovať diely jednotlivo, ale keď kúpite celý pack dostanete zľavu! Na mape modré plné koliesko.
Diely:
Engine (motor)
ECU (elektronická centrálna riadiaca jednotka)
Transmission (prevodovka)
Suspension (zavesenie)
Nitrous oxide (vstrekovanie dusíku)
Tires (pneumatiky)
Brakes (brzdy)
Weight reduction (odľahčenie)
Turbo (turbo)

Body shop: Všetky nasávače, elektróny a svetlá hľadajte tu. Diely sa vám počas hry odblokujú postupne, budete ich potrebovať na nomináciu na obal DVD pre sponzora. Na mape modré zelené koliesko.

Diely:
Front bumpers (predný nárazník)
Rear bumpers (zadný nárazník)
Side skirts (bočné diely)
Spoilers (spojlery)
Hoods (kapoty motoru)
Roof scoops (strešný spojler)
Headlights (predné svetlá)
Taillights (zadné svetlá)
Side mirrors (spätné zrkadlá)
Exhaust tips (výfuk)
Rims (disky kolies)
Carbon Fiber (diely z uhlíkových vláken)
Wide Body kits (rozšírenie blatníkov)
Paint shop: Lakovňa kde si môžete meniť farbu auta a dielov okrem karbónu. Taktiež si môžete nastriekať na auto Vinyl. Na mape červené plné koliesko.

Diely:
Paint (farba)
Vinys (vinili)
Decals (potlač)

Car specialites shop: Obchod so špeciálnymi dielmi. Slúži na doladenie auta. Nájdete tu neóny, car audio, hydrauliku… Na mape žlté plné koliesko.

Diely:
Custom gauges (tachometer)
Neon (neón)
Window tint (farba skiel)
Lights (žiarivky do svetiel)
Nitrous purge (odfuk dusíku)
Hydraulics (hydraulika)
Trunk audio (audio do kufru)
Spinners (spinery)
Split hoods (delená kapota)
Doors (dvere)

Car lot: Obchod s autami. Kúpite tu nové šidlo ktoré sa vám odomkne počas hry. (zoznam aut viz. nižšie) Na mape bledo-modré plné koliesko.

Garage: Vaša garáž jedinná na mape. Máte tam vaše autá. Na mape fialové plné koliesko.

Dyno tuning: Tento obchod nie je na mape. Dostanete sa do neho cez garáž alebo preformance shopu. Slúži na vyladenie auta.

Autá v hre:
Acura RSX Type S
Audi A3
Audi TT
Cadillac Escalade
Ford Focus ZX3
Ford Mustang GT
Honda Civic Coupe Si
Hummer H2
Hyundai Tiburon GT
Infiniti G35
Lexus iS300
Lincoln Navigator
Mazda Miata – MX5
Mazda RX-7
Mazda RX-8
Mitsubishi 3000 GT
Mitsubishi Eclipse GSX
Mitsubishi Lancer EVO VIII
Nissan 240sx
Nissan 350Z
Nissan Sentra SE-R Spec V
Nissan Skyline R34 GTR
Opel/Vauxhall Corsa
Peugeot 106
Peugeot 206 GTI
Pontiac GTO
Subaru WRX STI
Toyota Celica GT-S
Toyota Corolla GTS (AE86)
Toyota Supra
Volkswagen Golf GTI

BONUS:
V každej časti mesta je veľa ukrytých obchodov. Ak jeden z nich nájdete, uvoľnia sa vám nejaké diely.

Ak vyhráte určitý počet Outrun závodov dostanete tzv. špeciálne diely:

Beacon Hill
Hoods – 4 víťazstvá

Jackson Heigst
Performance – (Engine, Transmission, al. Tires) 3 víťazstvá
Rims – 6 víťazstvá

Coral Harbor East
Spoiler – 4 víťazstvá
Vinyl – 6 víťazstvá
Performance – (ECU, Turbo, al. Brakes) 9 víťazstvá

Coral Harbor West
Performance – (Weight reduction al. Suspension) 6 víťazstvá
Widebody Kit – 11 víťazstvá

Počas hry sa budú objavovať možnosti fotiť sa na časopis. Hľadajte ich pod symbolom hviezdičky. Pôjdete časovku na miesto kde sa stretnete s fotografom. Po odfotení prídete k slušným prachom.

Všetko. Dúfam že ste sa pri čítaní nenudili a že bol návod aspoň trošku užitočný

Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.