PSN Network plánuje údržbu na Veľkú noc

Zdá sa, že firmu SONY absolútne nezaujímajú Veľkonočné sviatky. Možnože z časti za to môže fakt, že zatiaľ čo v Ázii pripadá voľný deň na Veľký piatok, Veľkonočný pondelok už znova všetci nastupujú do práce. A presne na tento deň si vedenie sekcie PSN Network naplánovalo údržbu systému.

Čo to znamená? Ak neplánujete zapínať svoju PlayStation konzolu počas Veľkonočného pondelka, tak nič. V opačnom prípade sa v pondelok 21.4.2014 od 17:00 až do utorka 22.4.2014 do 05:00 ráno na PlayStation Network nedostanete.

playstation-network-under-maintenance

 

Podľa vyhlásenia SONY, hráči ktorí sa nalogujú do siete 24 hodín pred začiatkom údržby, budú môcť naďalej hrať online, ale aj to je dosť pritiahnuté za vlasy. Ľudia majú väčšinou iné plány na nedeľné popoludnie pred Veľkou nocou a byť nalogovaný po celý čas v PSN Network neznie veľmi lákavo. Navyše mnoho hráčov potvrdilo, že tento „systém“ často nefunguje a hoci boli nalogovaní včas a po celý čas, po začiatku údržby nemohli pokračovať v hraní.

Asi najvtipnejšie na celej situácii je, že SONY vo svojom PSN Network obchode ponúka produkty v zľave, v rámci Veľkonočného výpredaja. Aké tržby asi utŕžia, keď ich obchod bude v čase trvania akcie offline?

Do inkriminovaného pondelku ešte zostávajú celé štyri dni. Možno si kvôli narastajúcim negatívnym ohlasom vedenie rozmyslí tento krok a presunie údržbu na iný deň (keďže už stiahli aj pôvodný odkaz na Twitteri, kde údržbu ohlásili). V prípade takejto pozitívnej zmeny vás budeme okamžite informovať.

Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.