Bude ohlásený Resident Evil 7?

Pomaly, ale čím ďalej tým viac, začínajú internetom kolovať dohady o tom, že videoherný gigant CAPCOM, plánuje na tohtoročnej konferencii E3 ohlásiť vývoj hry Resident Evil 7. Niektorí dokonca tvrdia, že sa bude jednať o exkluzívny titul pre konzolu Xbox One. Tento jeden dohad však môžeme pokojne vylúčiť, vďaka článku z prominentných japonských novín o ekonomike – Sankei Shimbun.

Čo o Resident Evil 7 napísali noviny

Článok je totiž zameraný na Capcom, handheldy a PlayStation 4. Podľa všetkého Capcom skutočne plánuje ohlásiť veľký titul na tohtoročnej E3, a dôvod, prečo by sa malo jednať práve o Resident Evil 7 je, že spoločnosť predpokladá predaj vyše 5.6 miliona kópií, tak ako tomu bolo pri predchádzajúcom titule. .

Zatiaľ čo z článku je zjavné, že pôjde o hru na PlayStation 4, nikde nie je jediná zmienka o exkluzivite iba pre danú konzolu. Multiplatformové vydanie je práve naopak, očakávané, keďže sa jedná o Japoncov. Japonské médiá majú totiž vo zvyku spomínať iba PlayStation, zo všetkých možných platforiem, pretože PS je (očakávane) hybnou silou japonského herného priemyslu.

Samozrejme – do oficiálneho vyhlásenia firmy Capcom je toto všetko len nepodložený dohad. Až v júny (červnu) sa ukáže, či mali japonské noviny pravdu alebo si len zvyšovali sledovanosť.

Na záver ešte jedno polienko do ohňa dohadov – internetom koluje obrázok zobrazujúci logo Resident Evil 7, dokonca aj s podnadpisom The War Ends Here. Podľa všetkého je to uniknutý projekt v príprave, ale vzhľadom na dnešné možnosti a šikovnosť počítačových nadšencov, môže ísť pokojne o doma vyrobený obrázok.

Čo si o Resident Evil 7 myslíte vy? Dočkáme sa ďalšieho dielu tejto legendárnej série? A naozaj to bude už ten posledný, ako naznačuje podnadpis? Vzhľadom na klesajúcu úspešnosť tejto série, by to asi mnohých neprekvapilo, a starých, hard-core fanúšikov prvých troch dielov, by to možno aj potešilo. Vaše názory uvítame v sekcii komentárov nižšie.

resident evil 7

Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.