Bude ohlásený Resident Evil 7?

Pomaly, ale čím ďalej tým viac, začínajú internetom kolovať dohady o tom, že videoherný gigant CAPCOM, plánuje na tohtoročnej konferencii E3 ohlásiť vývoj hry Resident Evil 7. Niektorí dokonca tvrdia, že sa bude jednať o exkluzívny titul pre konzolu Xbox One. Tento jeden dohad však môžeme pokojne vylúčiť, vďaka článku z prominentných japonských novín o ekonomike – Sankei Shimbun.

Čo o Resident Evil 7 napísali noviny

Článok je totiž zameraný na Capcom, handheldy a PlayStation 4. Podľa všetkého Capcom skutočne plánuje ohlásiť veľký titul na tohtoročnej E3, a dôvod, prečo by sa malo jednať práve o Resident Evil 7 je, že spoločnosť predpokladá predaj vyše 5.6 miliona kópií, tak ako tomu bolo pri predchádzajúcom titule. .

Zatiaľ čo z článku je zjavné, že pôjde o hru na PlayStation 4, nikde nie je jediná zmienka o exkluzivite iba pre danú konzolu. Multiplatformové vydanie je práve naopak, očakávané, keďže sa jedná o Japoncov. Japonské médiá majú totiž vo zvyku spomínať iba PlayStation, zo všetkých možných platforiem, pretože PS je (očakávane) hybnou silou japonského herného priemyslu.

Samozrejme – do oficiálneho vyhlásenia firmy Capcom je toto všetko len nepodložený dohad. Až v júny (červnu) sa ukáže, či mali japonské noviny pravdu alebo si len zvyšovali sledovanosť.

Na záver ešte jedno polienko do ohňa dohadov – internetom koluje obrázok zobrazujúci logo Resident Evil 7, dokonca aj s podnadpisom The War Ends Here. Podľa všetkého je to uniknutý projekt v príprave, ale vzhľadom na dnešné možnosti a šikovnosť počítačových nadšencov, môže ísť pokojne o doma vyrobený obrázok.

Čo si o Resident Evil 7 myslíte vy? Dočkáme sa ďalšieho dielu tejto legendárnej série? A naozaj to bude už ten posledný, ako naznačuje podnadpis? Vzhľadom na klesajúcu úspešnosť tejto série, by to asi mnohých neprekvapilo, a starých, hard-core fanúšikov prvých troch dielov, by to možno aj potešilo. Vaše názory uvítame v sekcii komentárov nižšie.

resident evil 7

Online kníhkupectvo BUX.sk
Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.