Dead Nation pre PS Vita už dnes!

PS Vita verzia hry Dead Nation bola ohlásená už na minuloročnom E3. A dnes sa toto vyhlásenie stáva skutočnosťou.

Pre tých nezainteresovaných – minulý mesiac sa táto obľúbená zombie apokalypsa dostala na PlayStation 4 a okamžite si získala veľkú obľubu. Predsa len – kto by nemal rád post-apokalyptický svet plný zombií, kde prežiť deň je váš najväčší úspech? Hru pôvodne vyvinulo štúdio Housemarque, známe hrami Resogun a Super Stardust HD.

Tak ako verzia pre PS4 aj tá pre PS Vita bola vyvinutá štúdiom Climax Studios, a o tom, či sa im dokonale podarilo zrekonštruovať pôvodný hit pre PlayStation 3, sa môžete presvedčiť sami. Prebojujte sa kampaňou pre jedného hráča ako Jack McReady alebo Scarlett Blake, prípadne si zopakujte najobľúbenejšie úrovne a súťažte o najlepšie skóre v režime pre jednotlivé úrovne, ktorý je taktiež dostupný. A pre tých, čo sa boja sami v nehostinnom svete – zavolajte si na svoju temnú, krvavú cestu kamaráta prostredníctvom online hry alebo ad-hoc kooperatívneho režimu.

Čerešničkou na torte je možnosť podporiť svoju krajinu zverejnením a aktualizáciou vašich najlepších výsledkov v online rebríčku, ktoré sa započítavajú do globálneho zoznamu. Ako spomína už nadpis, odo dnes, 15.4.2014, si zombie nakladačku Dead Nation môžete užívať naozaj kdekoľvek, ak vlastnáte PS Vita.

dead-nation-ps-vita-screenshot

Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.