Watch Dogs bez cheatov, zato s násilím, nahotou a ratingom R

Ak aj vy patríte k tým, ktorí nedočkavo čakajú na príchod hry Watch Dogs, a tešíte sa na všetky jej možnosti, máte o jednu starosť menej. Creative director Jonathan Morin prostredníctvom Twitteru oznámil, že hra nebude obsahovať žiadne cheaty. Reagoval tak na otázku fanúšika, či v hre bude dostupná takáto možnosť. Hoci dovtedy nikde nikto z tvorcov cheaty nespomínal, teraz je to už isté na 100%. Watch Dogs nechce kopírovať GTA sériu, pre ktorú je množstvo (často) zábavných cheatov priam nutnosť.

watch-dogs-screen

A ako hodnotí Watch Dogs združenie ESRB?

Včera ratingové združenie ESRB konečne publikovalo aktuálny rating pre tento počin z dielne Ubisoftu. Vydanie Watch Dogs je plánované na 27.5.2014 pre PC, PS4, Xbox One, Xbox 360 aPS3. Wii U verzia by mala byť dostupná niekedy na jeseň tohto roku.

Asi všetci očakávali, že hra zostane na ratingu “M for Mature” (pre dospelých), ale zmenený, rozšírený popis naznačuje, že od pôvodného, predbežného hodnotenia, tvorcovia kadečo vyladili, a na mnohých miestach pritvrdili. Nové hodnotenie hlási: Krv, Intenzívne násilie, Nahota, Nadávky, Sexuálny obsah, Užívanie drog a alkoholu.

A čo sa zmenilo? Z pôvodného „erotického obsahu“ sa stal „Sexuálny“, „Čiastočnú nahotu“ vystriedala „Nahota“ a „Zmienky o drogách“ sa zmenili na „Používanie drog“. Oficiálne vyhlásenie od ESRB navyše obsahuje niekoľko detilaov ohľadne sexuálnych scén, ženských postavách hore bez, násilných zabitiach a podobne. Rovnako možnosť zabiť alebo ušetriť zajatcov, ktorých bude hráč vypočúvať, dozaista ešte rozčerí hladinu a prinesie vlny protestov, najmä v USA (kde sa vždy nájde niekto kto na takéto veci rád poukazuje).

Z hodnotenia jasne vyplýva, že hra Watch Dogs nebude vhodná pre deti a mládež, a je nutné ju brať s nadhľadom a jasnou mysľou. Preto ak plánujete tento titul kúpiť svojim drobcom, asi by ste mali ešte raz zvážiť svoje rozhodnutie. Predsa len v dnešnej dobe, videohry nie sú výhradnou doménou detí, ale aj dospelých. A Watch Dogs sa definitívne zameriava práve na tú druhú skupinu.

Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.