Fallout 4 už hráčov zamestnáva, chcete tričko, či Pip-Boy?

Fallout 4 je hernou novinkou s ktorou sa už môžeme medzi hráčmi stretnúť najmä v rámci prvých fotografií a prvých gameplay videí. Pochopiteľne, sú medzi nimi aj piráti, ktorí k vývoju hry síce neprispeli, ale ťažko viac tému rozvádzať. Fallout 4 vzdialene pripomína Half Life. Svet aj tu ovplyvnila apokalypsa, hlavný hrdina prišiel o všetko, len nie o seba samého. Svet navôkol je v troskách a nič nie je ako predtým. Pôsobenie atómovej bomby poznačilo krajinu, aj život v nej.

Fallout 4

Kým v Half Life v epizódnych častiach bol pes robotický plecháč, v prípade Fallout 4 je vašim spoločníkom pes skutočný, aj keď stále herný. Miestami až príliš inteligentný, avšak pre celý rozsiahly voľný svet s množstvom možností, je pes nakoniec len čerešničkou na torte. Hra po ktorej chceme sami siahnuť, má mimoriadne dobré ohlasy. Je zážitkom, po grafickej aj „engine“ stránke, kedy všetko okolie dotvára výborný dojem z hrania. Zaujať môže aj svojim výberom postavy a jej charakteru, čiže ak sa svojej postave venujete, dosiahnete jeho jedinečnosť fyzickú aj osobnostnú. Zabolieť môže fakt, že hra beží na operačných systémoch s 64 bit OS a je nutná aktivácia cez Steam, čiže internetové pripojenie.

Niekoľko miest a odkazov
Vzhľadom na rozlietanosť všetkej tej tematiky okolo Fallout 4 je dobré spomenúť, že je zopár miest, ktoré nie sú len o hre, ale aj o niektorých vedľajších produktoch. To napríklad keby ste to trochu preháňali s hraním samotným.

  • Figúrky Fallout 4: Spolu s hrou sa v predaji objavuje aj slušná zbierka figúrok v štýle Funko: Pop, čiže ako je už známe, ide o figúrky s obrovskou hlavou a malými očkami. Súčasťou sprievodnej ponuky je aj minikina v modrom s číslom 111, alebo tričko s Vault Boy postavičkou, kľúčenky a iné.  (ponuka: gameexpres.sk)
  • Špeciálna edícia len v Gameexprese: je to zvláštnosť, no špeciálnu GameExpres edíciu si môžete kúpiť len práve v tomto obchode. Jej súčasťou je 96 stranový ArtBook, ktorý nie je dostatkovým tovarom a plagát Nuka Cola s plagátom so všetkými perkami. Je o pár eur drahšia, než klasická všade dostupná edícia bez prídavkou. (ponuka:  gameexpres.sk)
  • Pip-Boy edícia: Pre zberateľov zberateľských a špeciálnych edícií je to síce poriadny záber na peňaženku, no o edíciu Pip-Boy je v zahraničí až bitka. Súčasťou hry je totiž nasadzovací prístroj na ruku známy ako Pip-Boy, sprievodca a špeciálny stojan ROBCO. Na hru je kovové balenie, čo dotvára pekný dojem z celej edície a to všetko má zberateľskú škatuľu. (ponuka:  gameexpres.sk)
  • Súťaž o tričko Fallout 4: na inteernetovom magazíne ZN.sk momentálne beží súťaž o tričko. Skúsite šťastie? (odkaz: zn.sk)
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.