Farming Simulator 15 v zlatej edícií aj so Zetorom a Tatrou

Farming Simulator 15 je momentálne v top 10 najpredávanejších hrách oprávnene. Pôvodný Farming Simulator 15 totiž vylepšili aj o východoeurópske prostredie, oveľa bližšie k našej náture slovenskej. Jednak tvarovaním krajiny, ale aj výbavou a spôsobom farmárčenia. Samozrejme, netreba sa pripravovať na celkom iné fungovanie v hre len preto, že do nej dali novú lokáciu. Je to stále tá istá dobrá hra, len s určitými vylepšeniami. V edícií GOLD, alebo u nás tiež predávanej pod názvom Zlatá edícia, prípadne Zlatá edice, sa môžete stretnúť s určitými grafickými vylepšeniami, úpravami v dizajne herných prvkov a samozrejme aj v nových strojoch.

Farming Simulator 15 Gold

Keď už východná Európa, tak to chce prímes Zetora a Tatry
Vieme a sami sa neradi považujeme za východnú Európu. Pre Američanov sme aj tak často súčasťou Sovietskeho zväzu, či nebodaj súčasť Juhoslávie. Máme však bližšie k východnej Európe a v nej má dobré meno značka Zetor. Traktory Zetor obohatia výrazne aj Farming Simulator 15 GOLD, kde sú na výber minimálne štyri kúsky typickej červenej farby a to FORTERRA 150 HD, MAJOR 80, PROXIMA POWER 120 (FL) s najstarším modelom CRYSTAL 12045. Z kombajnov, ktoré sa kupujú ako stroje a následne osobitne k nim kupujete aj hlavice, kosiace nádstavce, pribudli nové značky ROSTSELMASH a model Acros 595 Plus, Torum 760 a RSM 1403. Z hlavíc rovnakého výrobcu je na výber 6. Nuž a čo by to bol za datadisk obsiahnutý v hre, keby už pri zameraní s anaZetor aj pri ňom skončilo? Zostaneme ešte v Českej republike. Hru obohatil aj ťahač model TATRA Phoenix 6×6 Agro-Truck, ktorý sa dá vybaviť ťažkými vlečkami a postarása tak o prepravu najťažších nákladov. Poslednými sú sejačky, ornice aj bonusy značiek KVERNELAND a ROSTSELMASH.

Farming Simulator 13 zlatá edícia

Tretia mapa, ktorá do hry pribudla, sa nazýva Sosnovka. Počas brázdenia krajiny sú mnohé nápisy v azbuke. Odhad tak môže byť Ukrajina, aj keď v nej by sme si skôr vedeli predstaviť ruskú techniku. Šancu tak aspoň dostávajú hráči z rusky hovoriacich krajín, ak nie my. To však nevadí. Imaginárna krajina s nám dôverne známou značkou techniky môže byť pokojne u nás.

Farming Simulator 13 zlatá edícia

Farming Simulator 15
Hra, pri ktorej sa vždy ukáže, či ste človek precízny a premýšľajúci, má jednoduchý cieľ – fungujúce a prosperujúce hospodárstvo. Na Slovensku nie je táto tematika vecou číslo jeden, no napríklad v Rakúsku je oveľa viac rozvinutý zmysel pre obrábanie vlastných polí. U nás je trendom všetko predať a poskupovať, zastavať a vôbec neriešiť drobné poľnohospodárstvo. Farming Simulator 15 je hra plná kreativity, aj keď sa rozvíja len v obmedzených ohraničených priestoroch rolí a vlastných vozových parkov. Prechádzate rôznymi vozidlami, traktormi, ťahačmi krajinou a poliami. Meníte vlečky, sejačky, ornice a hnojičky podľa toho, kde sú práve potrebné. Po novom si môžete skočiť do lesa a vyťažiť nejaké drevo s rôznou technikou. Už tradične sa vo Farming Simulator môžete orientovať aj na chov dobytka, chov oviec a získavanie mlieka či vlny, prípadne sliepok a mať vedľajší drobný príjem produkciou vajec.

Farming Simulator 13 zlatá edícia

Farming Simulator 15 GOLD
Farming Simulator 15 GOLD je hrou zábavnou rozšírenou o niekoľko technológií a región Sosnovka, ako už bolo spomenuté, lokalitou blízky našej krajine. Táto hra naozaj nie je pre flákačov. Pochopili to už mnohí hráči, že ak potrebujú zamestnať a precvičovať precíznosť, postupnosť a pozornosť, pri tejto hre sa im to celkom dobre darí. Polia a jednotlivé štádia úrody, postupnosť prác a starostlivosť o všetky technológie si žiadajú uvažovať.

Farming Simulator 15 GOLD edícia

Nemožno hru hrať automaticky a ani po slepiačky. Nuž a má to celé aj vedľajší efekt. Napríklad ten zábavný a vzdelávací. Veď ktorý hráč po odohraní nejakej kariéry neskôr neovláda, ktoré sejačka je na čo, aký výkon traktora potrebuje a ako sa vyvažuje?

TIP: Neviete si rady?
Niektoré činnosti na poli sú pre laika neznáme. Výuka prístupná z hlavného menu pomôže a poradí vo všetkom, čiže až tak stratený hráč nie je.

Na trhu kompletná česká verzia hry, dodávateľom je Comgad.cz

Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.