Markíza priznala, že hry prospievajú. Aspoň že tak

Pamätáte si ešte časy, keď opakovane rôzne médiá a šialenci, neodborní „novinári“ písali články a tvorili reportáže namierené proti hraniu hier? Počúvali sme o tom, ako zvyšujú agresivitu, ale zabúdali že človek je agresívny aj bez hier. Pred Vianocami je dobré počuť čo teda deťom kúpiť, je to jasné… hry.

Reportáž uviedla, že hranie hier okolo hodiny denne umožní najmä v prípade strategických, logických ale aj akčných hier zvyšovať pozornosť a logické premýšľanie. Vyjadrili sa k tejto téme aj odborníci, pretože reportáž bez odborníkov by schytala kritiku, ako inak. Je to skrátka nutnosť. Opakovane sa objavovali zábery zo strategických hier, aj niektorých akčných. Nezabudlo sa spomenúť, ako vyzerali hry v minulosti a aj fakt, že boli stále o tom istom. Dnešné hry sú rozsiahle a venovať im len hodinku denne môže byť problém. Televízia tiež uviedla, že deti, ktoré sa venovali hrám aspoň hodinu denne, majú lepšie schopnosti pozornosti a vôbec výsledky v škole.
Reportáží, ktoré hovoria a priznávajú pravdu o hrách je menej ako tých, ktoré sa radi pohrávajú s hrami ako zlom. Stáva sa to vtedy, keď prípady ojedinelých prípadoch agresivity spájajú s hrami. To že je niekto agresívny a svoju agresivitu využíva pri hrách totiž neznamená, že agresivita vznikla vďaka hrám. Aj agresívni šialenci si predsa kupujú hry a nebude to „Barbie nakupuje“.

Hneď potom sme videli v hlavných správach skrytú reklamu na Satur a jeho ponuku do Maroka, hoci do Maroka vôbec nelietajú. Nedávno to bola skrytá reklama na akýsi Cyprus. V hlavnom spravodajstve by sme naozaj čakali všetko, no nie toto.

Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.