GTA 5 smeruje na STEAM

GTA 5 sa okamžite po svojom vydaní pre konzoly Xbox 360 a PlayStation 3 stalo obrovským hitom. Milióny konzolových hráčov na celom svete tento deň oslavovali a tešili sa snáď ešte viac, ako keby boli Vianoce. Majitelia PC vyšli klasicky – naprázdno. Petície, maily, listy a telefonáty – Rockstar Studios ich dostalo tisíce – so žiadosťou o verziu GTA 5 pre PC a next-gen konzoly. Zdá sa, že prosby nakoniec boli vyslyšané.

GTA 5 na Steame

Dôkaz si môžete pozrieť sami kliknutím na patričnú stránku predajcu hier on-line: simplycdkeys.com E-obchod ponúka CD kľúč na Steam verziu hry GTA 5 a dokonca okrem pred-predaja uvádza aj dátum vydania – 19.09.2014.

Stránka dokonca uvádza aj anglický popis ako si aktivovať získaný CD kľúč na Steame. ide o klasický postup, kedy po otvorené Steamu kliknete na ľavo dole na „Aktivovať produkt na Steame“, zadáte CD kľúč a po potvrdení môžete začať sťahovať video hru,

Ďalšie informácie

SimplyCDkeys nie je jediná webová stránka, ktorá vypustila viac alebo menej dôveryhodné informácie o pripravovanom príchode GTA 5 na stolné počítače. Istá rumunská webstránka taktiež pred nedávnom spomenula, že Grand Theft Auto 5 bude vydané aj vo verziách pre ďalšie platformy, avšak autori článku uvádzajú dátum vydania na 15.3.2015.

Rockstar Studios sa zatiaľ k tomuto nevyjadrilo, ale to v žiadnom prípade neznamená, že to nie je pravda. Ak si urobíme výlet do histórie a zaspomíname si na predošlé diely Grand Theft Auto série (a jej postupný prienik do všetkých platforiem), GTA 5 by nemuselo byť výnimkou. Práve naopak.

Spoluzakladateľ a vice prezident Rockstar Studios, Dan Houser, už neraz vyhlásil, že počas vývoja hry neplánovali žiadne next-gen verzie GTA 5. Aj to môže byť dôvod, prečo sa spoločnosť k tejto téme nevyjadruje a s akýmikoľvek informáciami si dáva pekne na čas..

Ostáva nám už iba veriť, a fakt, že hore uvedená stránka je stále verejne prístupná, napovedá o veľmi reálnej možnosti, že sa naše očakávania naplnia. Alebo žeby len niekto potreboval zarobiť na vymyslených pred-objednávkach produktu, ktorý nikdy na trh nepríde?

gta 5 steam verzia predpredaj

 

 

Online kníhkupectvo BUX.sk
Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.