Hardcore Henry, ruskoamerická akčná filmová nakladačka

Počítačové hry už inspirovali nejeden film. Spôsob, kým sa inspirovali filmári tentoraz je však celkom iný. Pohľad z prvej osoby, kde vidieť len zbraň a ruky je typický pre žáner FPS a film nakrútený celý len z tohto pohľadu je tak prvý. Doteraz tu boli pokusy filmov nakrútených s dojmom záznamov na kamery, kombinované nakrúcania, no tento film neodchádza do iných scén. Má jednu líniu.

Hardcore Henry

Hlavný hrdina je Henry, oživený a s umelými končatinami, je vyzbrojený unikátnou výdržou. Oživuje ho žena, ktorá k nemu pristupuje ako k milovanej osobe. Henry však po prebudení zažíva prepad ozbrojenou jednotkou a únos ženy, ktorá tvrdí, že ho miluje. Ocitá sa od tejto chvíle v šialenom kolobehu šialenej akcie v šialenej miere, aká tu ešte nebola. Už len spojenie amerických a ruských filmárov je zárukou, že uvidíme poriadnu akciu, efekty, ešte raz poriadnu akciu a aj niečo nevídané. Stačí sa pozrieť na ukážku a máte jasno v tom, o čo ide.

V kinách už 21. apríla 2016
Réžia: Ilja Najšuller
Hrajú: Sharlto Copley, Danila Kozlovskij, Haley Bennet, Andrej Dementěv, Svetlana Ustinova, Tim Roth

Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.