Legacy of Kain: Nosgoth – obrázky z beta testu

Vyše desať rokov bola séria Legacy of Kain zabudnutá a až minulý rok sa objavili prvé správy o ďalšej hre z tohto bohatého sveta upírov a ľudí. Ide o titul Nosgoth, no na rozdiel od svojich predchodcov tento krát sa nejedná o akčnú adventúru, ale o tímovú hru zameranú na boj, ktorá bude dostupná úplne zadarmo. Hra sa momentálne nachádza vo fáze uzavretého beta testovania, ale Square Enix zverejnil nové obrázky priamo z hry, kde si môžeme pozrieť postavy, s ktorými sa stretneme v aréne Nosgothu.

O čom je Legacy of Kain: Nosgoth

V podstate okrem prostredia, pozadia príbehu a pár charakteristických čŕt postáv, Nosgoth nemá skoro nič spoločné s originálnou sériou Legacy of Kain. Zatiaľ čo skalných fanúšikov to môže odradiť či znechutiť, Nosgoth vyzerá zaujímavo aj sám o sebe a preto sa na prvý pohľad nemusí spoliehať na slávu svojich „predchodcov“. Len pre úplnosť – Kaina ani Raziela v Nosgothe nehľadajte. Bolo by to zbytočné.

Nosgoth je hra zameraná čisto na hru viac hráčov, kde každý zápas bude pozostávať z dvoch kôl zápasu na život a na smrť medzi upírmi a ľuďmi. Hoci budú na výber rôzne triedy postáv, v každom kole si zahráme raz za jednu, raz az druhú stranu, pričom každá z nich má mať vlastný, úplne iný štýl hrania, ktorý bude nutné adaptovať, pre zabezpečenie výhry.

Ľudia sa do boja zapoja zbraňami na diaľku ako sú luky a šípy, granátomet či plameňomet, doplnené o pár schopností navyše. Ostreľovaciu pušku, ani brokovnicu v tejto hre nenájdeme, ale autori sľubujú, že hra za ľudí bude podobná iným strieqačkám z pohľadu tretej osoby. Beta testeri to prirovnávajú k hraniu Gears of War.

To, čo oddeľuje Nosgoth od ostatných „strieľačiek“, je jeho svet mágie a kúzel. Narozdiel od ľudí, upíri sú odolní bojovníci na blízko. Ich nadľudská sila a odolnosť im dovoľujú priblížiť sa k ľuďom na dosah ruky a doslova ich roztrhať na kusy. Napriek tomu, ak sa budú približovať priamo, ľudskí protivníci ich dokážu zničiť skôr, ako sa priblížia. Práve tu vstupujú do hry špeciálne vlastnosti upírov, ako sú skákanie na veľkú vzdialenosť, lietanie, lezenie po stenách a skákanie po strechách budov. Niektorí upíri dokonca dokážu zo strechy preskočiť skoro polovicu mapy – ak to urobia správne..

Nutnosť zmeny tímov a hranie za obidve strany, prinesie mnoho problémov hlavne začiatočníkom, a predovšetkým hráčom, ktorí budú preferovať jednu stranu oproti druhej. No vďaka tomuto štýlu hrania, bude mať každý možnosť odhaliť silné a slabé stránky nepriateľa a o to lepšie si počínať v ďalších hrách.

Nosgoth je momentálne v štádiu uzavretého beta testovania, do ktorého sa môžete prihlásiť aj vy a pokiaľ budete mať šťastie, tvorcovia vás upovedomia e-mailom a máte šancu si vyskúšať túto hru ešte pred jej vydaním, ktoré je plánované na posledný štvrťrok 2014. Ak chcete skúsiť šťastie, stačí zájsť na oficiálnu stránku Nosgothu a zaregistrovať sa. Alebo si počkajte. Nosgoth bude free to play, takže za jej hranie nič netreba platiť a veci, ktoré budete môcť kúpiť v obchode za reálne peniaze, budú čisto kozmetické doplnky alebo tzv. „bočné vylepšenia“, ktoré len mierne poupravia niečo, čo máte v základe. Takže netreba sa obávať princípu Pay to Win, kedy si musíte za reálne peniaze nakúpiť výbavu, aby ste mali šancu vyhrať.

A zatiaľ čo sa spoločne budeme tešiť na príchod Legacy of Kain: Nosgoth, ponúkame vám trailer, kde tvorcovia vlastnými slovami popisujú základy hry a ukazujú zábery priamo z bojoviska.

 

[youtube id=“0n6Y8wuh5tY“ width=“600″ height=“340″ position=“left“]

Online kníhkupectvo BUX.sk
Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.