Ben Jordan Deluxe: Case 1 – In search of the Skunk-ape

Autor: MaideN-SK

Ide o prvý diel oktalógie vyšetrovateľa paranormálnych javov Bena Jordana. V prvom príbehu sa Ben dostane do Floridského parku Everglades a bude pátrať po americkej odnoži Bigfoota. Hra je veľmi jednoduchá a krátka, no v celku zaujímavá. Deluxe verzia disponuje kompletne nadabovanými textami postáv a oveľa krajšiu, taktiež ručne kreslenú grafiku.

Miesto činu

Pohovorte si s rangerom. Nezabudnite sa opýtať na park (Park) a dostanete od neho brožúru s mapou, čo vám umožní dostať sa do všetkých dôležitých lokácií. Opýtajte sa ho, čo by ste mali robiť ďalej (Plan) a dozviete sa, že jediný ranger, ktorý sa v podstate nebojí ísť do lesa, je Rick, ktorý je na rangerskej stanici.
Preskúmajte mŕtvolu a zistíte, že v ruke drží akési vytrhnuté chlpy (Hair). Vezmite ich. Otvorte si inventár a vyberte mapu. Použite ju na samého seba (alebo v inventári kliknite na ikonu ruky a potom na brožúru) a keď sa ukáže mapa, choďte na stanicu rangerov (Ranger station).

Stanica rangerov 1

Vojdite do budovy. Prezrite si stôl a prehľadajte zásuvky, nájdete v nich močopudné lieky (Diuretic pills). Vezmite ich a pohovorte si s Rickom. Nebude vám chceiť pomôcť, kým mu nezoženiete ochranu. Naráža na amulet, ktorého výrobu vám aj prezradí (a neskôr ju nájdete aj v zápisníku). Odíďte do návštevníckeho centra (Visitor Center).

Návštevnícke centrum 1

Pohovorte si s lesomilom pred budovou. Potom vojdite dnu a pokecajte s recepčným. Dozviete sa niečo o fosíliách za sklom a o pokazenom robotickom indiánovi. Prejdite do zadnej časti meistnosti až k indiánovi. Pozrite sa na mincovník aby ste zistili, že je zaseknutý. Na mincovník použite svoj zápisník s perom (Notepad) a vyšprtajte von vzpriečené veci v mincovníku. Indián spustí svoj tanec a niečo vám povie. Siahnite do spodnej časti mincovníka a vytiahnite odtiaľ štvrťdolárovú mincu (Quarter) a hrot šípu (Arrowhead).

Odíďte na toaletu. Vezmite rolku záchodového papiera (Toilet paper), hoďte ho do záchodu a spláchnite. Tým ho zapcháte a môžete odísť späť k recepčnému a hodiť močopudné tabletky do hrnčeka (Mug) na stole. Recepčný sa napije a odbehne si na WC. Keďže je zapchatý, musí ísť von k stromu, kde ho zase zabaví (na dosť dlho) aktivista. Vzduch je čistý, takže smelo prejdite k fosíliám a vezmite spod skla žraločí zub (Shark tooth). Opustite budovu a vonku ukradnite aktivistovi ceduľu (Sign). Odíďte do lesa (Forest).

Les 1

Ukradnutú ceduľu (Sign) použite na strom s dierami (Tree). Vytečie z neho miazga. Použite chlpy (Hair) na miazgu na strome, získate lepkavé chlpy, ktoré skombinujte so žraločím zubom. Získate tak ochranný amulet, korý treba ešte nechať vysvätiť. Vráťte sa do centra návštevníkov.

Návštevnícke centrum 2

Vonku sa ešte stále háda aktivista s recepčným. Vojdite do budovy a prejdite rovno dozadu k indiánovi. Dajte mu amulet do ruky a do mincovníka vhoďte štvrťdolár (Quarter). Požehná ho. Takto vybavení sa môžete vrátiť k Rickovi na stanicu.

Stanica rangerov 2

Stačí len vojsť do vnútra budovy a Rickovi odovzdať amulet.

Les 2

Rick vás zavedie do lesa a aby ste sa nestratili, dá vám kompas (Compas). Kým bude rozkladať stan, prezrite mu batoh (Backpack) a vyberte z neho nosový sprej (Nasal decongestant). Prejdite do lesa smerom v pravo. Vašou úlohou bude „vyňuchať netvora, takže na seba použite nosové kvapky a na pravo dole sa vám zobrazí ikona nosa. Kliknite na ňu a dostanete inštrukcie, ktorým smerom sa vydať. Možné smery sú sever (North = N), juh (South = S), západ (West = W) a východ (East = E). Na novej obrazovke kliknit na nos a podľa inštrukcie vykročte daným smerom, až kým sa neocitnete pred jaskyňou netvora. Vojdite dnu. Prehľadajte pelech (Nest) a vezmite z neho veľký konár (Large stick). Použite hrot šípu na kompas, ktorý – keďže je kovový – hodí iskru (Spark). Použite iskru na konár a vytvoríte si fakľu (Torch). Tú potom strčte do diery uprostred jaskyne.

Vyjdite von a o svojom objave informujte Ricka. Potom sa vráťte do jaskyne a keď začujete hluk z vonka, vyjdite znova pred jaskyňu. Uvidíte tam Ricka a hľadaného Skunk-ape. Chce ho zastreliť, ale nevydá mu a vy musíte utekať preč. Keď sa opäť ocitnete v lese, vydajte sa smerom, odkiaľ vidíte stúpať dym. Prídete až pred drevenú chatu (Cabin). Vojdite dnu a tam sa porozprávajte s jej obyvateľom, Jedom. Z vašej návštevy nie je nadšený a ešte menej radosti mu spôsobíte správou, že ste našli jaskyňu skunk-ape a drogy. Jed si odbehne niečo vybaviť a nechá vás samých v miestnosti. Choďte za Jedom do vedľajšej miestnosti a znova si s ním pohovorte. Dobrák Jed vám odhalí celú záhadu a privolá si na pomoc skunk-ape. Hneď ako sa dá, kliknite na stôl (Table), čím ho prevrhnete a vysypete všetky drogy na Jeda, s ktorým zúčtuje samotný skunk-ape. Utekajte preč a hra je úspešne za vami.

Online kníhkupectvo BUX.sk
Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.