Harry Potter and the Chamber of Secrets – nepriatelia, predmety

1. deň (príchod) Whomping Willow – Zúrivá vŕbaNight Hogwarts Grounds – Nočná záhrada
2. deň Defense Against The Dark Arts Lesson – Hodina Obrany proti Čiernej mágiiRictusempra challengeHouse points ceremony – CeremoniálaQuidditch Training – Metlobalový tréning
3. deň Potions Lesson – hodina Elixírov
4. deň Charms Lesson – hodina čarovaniaSkarge challengeHouse points ceremony – CeremoniálaDungeonDuels
5. deň Herbology Lesson – hodina herbológieDiffindo challengeGreenhouseHouse points ceremony – Ceremoniála
6. deň Dumbledore Study – Dumbledorova pracovňaMoaning Myrtle’s Bathroom – Myrtine záchodyGardens – záhradaMoaning Myrtle’s Bathroom – Myrtine záchodySlytherin Common Room – Slizolinská klubovňa
7. deň Defense Against the Dark Arts Lesson – Hodina Obrany proti Čiernej mágiiSpongify challengeHouse Points Ceremony – CeremoniálaMoaning Myrtle’s Bathroom – Myrtine záchody (Riddle’s diary)Dream in Dungeon – Harryho sen
8. deň Visit Hagrid in Hagrid’s Hut – návšteva HagridaForbidden Forest – Zakázaný lesAragog – pavúk Aragog
9. deň Visit Hermione in Hospital Wink – návšteva Hermiony v nemocničnom krídleChamber of secret – Corridor 1Chamber of secret – Corridor 2Chamber of secret – komnataKoncoročná Ceremoniála
Špeciálne predmety
Bertíkové fazuľky každej chuti Za fazuľky si môžete kúpiť rôzne veci ako karty, prísady do ozdravujúceho nápoja atď. Získavajú sa zbieraním po hrade, v bonusovom nádvorí a dajú sa vyhrávať v dueloch.
čokoládové žabky Ak zoberiete nejakú čokoládovú žabku, doplní sa vám minutý život.
prísady: Wiggentree BarkFlobberworm Mucous Z týchto prísad si môžete v hociktorom kotly uvariť nápoj energie (Wiggenweld potion). Obidve prísady sa dajú na Rokforte kúpiť. Wiggentree Bark v sebe skrývajú drevení mužíčkovia (Bowtruckles), z ktorých prísada vyletí, keď ich zničíte.
nápoj energie Môžete si ich navariť pomocou dvoch prísad v hociktorom kotlíku na Rokforte (napr. v Chrabromilskej klubovni).
zlaté hviezdičky Po každej vyučovacej hodine je vašou úlohou pozbierať niekoľko hviezdičiek za určitý čas. Čím viac hviezdičiek získate, tým viac dostanete bodov.
Gargoyle Socha, z ktorej získavate svetlo.
čarodejnícke karty slávnych čarodejníkov a čarodejníc V celej hre je 50 bronzových, 40 strieborných a 11 zlatých kariet. Za každú desiatu bronzovú kartu dostanete jeden život (v podobe blesku) a za každú desiatu striebornú získate kľúč (za štyri kľúče sa vám otvorí komnata zlatých kariet).
Nepriatelia
Gnome Škriatok – Túla sa po hrade a okolí a kradne fazuľky. Najradšej má mladých neskúsených čarodejníkov, ale na odohnanie vám postačí omráčiť ho Flipendom a následovne hodiť do jamy, aby vás už neotravoval.
Fire Crab Ohnivý krab – Nebezpečný je iba v prípade otočenia k vám vzad, lebo zozadu vystreľuje ohnivý lúč. Ničia sa kúzlom Rictusempra. Veľké treba zničiť dvojitým kúzlom. Ak je v blízkosti nejaká jama, alebo priestor, kam by ste ho mohli posunúť, spravte tak a možno sa vám otvorí nejaká tajná miestnosť.
Giant Orange Snail Slimák – Má dva typy útokov. Buď sa k vám doplazí a vrazí do vás, alebo ak stúpite na jeho pascu, t.j. ohnivá čiara na zemi. Ak je v blízkosti nejaká jama so znakom slimáka, alebo priestor, kam by ste ho mohli posunúť, spravte tak a možno sa vám otvorí nejaká tajná miestnosť.
Ectoplasm Sliz – Sliz je veľká zelená machuľa, na ktorú stačí použiť ešte z diaľky kúzlo Skurge. Slizy väčšinou blokujú nejaké priechody a sú na zemi, aby vám robilo problém prejísť tadiaľ. Slizy na vás neútočia, ale snažte sa ich nedotknúť. Po zničení odstránení sa už naspäť neobjaví.
Cornish Pixie Mucha – Zničí vás tak, že sa vás dotkne, a preto sa ju snažte zničiť ešte z diaľky. Po rozpadnutí sa už nepreberie.
Horklumb Mushrooms Hríby – Nemôžu chodiť, ale keď sa k nim priblížite, začnú vypúšťať do ovzdušia smrteľný zápach, ktorý je ružovej farby. Keď odtrhnete hríb, môžete ho chytiť a hodiť niekam, aby zničil ďalšie.
Spiky Brickly Plants Kaktus – Vystreľuje po stranách pichliačiky, ktorým sa treba vyhnúť. Po scvrknutí sa už nepreberie.
Venomus Tentacula Mäsožravá rastlina – Útočí na vás papuľou. Oproti minulej (čo bola v prvom diele hry) sa vie pohybovať a rýchlejšie sa prebúdza. Dá sa zničiť dvoma spôsobmi. Alebo použite kúzlo do stredu a obe hlavy sa na chvíľu omráčia, alebo jednotlivé hlavy kúzlami odtrhnite (potom sa už nepreberú).
Bowtruckles Drevení mužíčkovia – strážia stromy, z ktorých sa získava Wiggentree Bark – dôležitá prísada do elixíru energie. Zničíte ich použitím jedného kúzla a nasledovne sa rozpadnú. Nezabudnite si po ich rozobraní zobrať prísadu, ktorá z nich vyletí.
Spider Pavúk – Pavúky útočia uhryznutím, ktoré je smrteľne nebezpečné. Väčšinu ich stačí zničiť jedným kúzlom Rictusempra a ďalej vás nebudú otravovať. Sú aj silnejšie pavúky, ktoré bývajú v Zakázanom lese a sú odolnejšie. Na nich treba použiť viac kúziel.
Imp Škriatok – Škriatkovia sú malí zlomyseľní tvorovia, ktorí však nejdú po fazuľkách, ale mladších čarodejníkoch. Takisto, ako iných škriatkov ich zneškodníte tak, že ich omráčite a hodíte do jamy, no títo sa rýchlejšie preberajú. Po dlhšom čase z jamy naspäť vyjdú.
Online kníhkupectvo BUX.sk