Runaway: A road Adventure

1. Diel : Naháňačka s mafiou (Honička s mafií)

Preskúmaj plán na dverách vpravo. Vojdi do nich. Vezmi fľašku s červeným krížom na poličke, otvor kôš a zober fixku. Choď späť k posteliam a vedľa Giny na stolíku vezmi tabletky a pohár. Na skrini zober Gininu tašku. Otvor inventár a preskúmaj Gininu tašku; dostaneš zápalky. Choď von cez okno a po rímse choď do skladu. Zober hlavu figuríne na výučbu anatómie. Na ľavo na zemi zober 2 vankúše.
Pri okne na polici vezmi sprej. V strede na polici pri okne zober striekačku. Pri okne na skrinke zober knihu a v 2. zásuvke vezmi vyčnievajúci papier. Choď späť do izby, kde leží Gina. Na vedľajšej posteli zober prikrývku. Použi hlavu, vedľajšiu posteľ, vankúše; nič sa nestane. Otvor inventár a preskúmaj Gininu tašku; dostaneš parochňu. Parochňu spoj s hlavou. Použi hlavu s parochňou a posteľ.
Zober z inventára čistú kartu a vymeň ju s Gininou – nič sa nestane. Choď do inventára a použi fixku s kartou – nič sa nestane. Použi striekačku a fľašku s alkoholom. Použi striekačku s alkoholom a fixku. Použi naplnenú fixku a čistú kartu. Vymeň falošnú kartu s Gininou. Gininu kartu daj na vedľajšiu posteľ. Choď do kúpeľne; samo ti nabehne video. Choď späť k Gine a zobuď ju; nič sa nestane.
Otvor inventár a prečítaj si lekársky slovník o ROHYPHNOLE. Použi sprej a požiarny hlásič na strope; Gina sa zobudí. Nabehne video a je koniec 1. dielu.

2. Diel : Safra (Krucifix)

Pokecaj si s doktorkou Olivawovou o všetkom a potom zober prášok z mastku napravo od nádržky s vodou. Vedľa kostry vezmi lak. Potom sa vydaj k skrini s očíslovanými predmetmi a vlož tam KRUCIFIX. Choď na prízemie za Willym, dá ti vizitku. Pokecaj s ním o jeho obchode, zazvoní mu mobil a odíde preč. Použi verejný telefón na poschodí; nič sa nestane. Potom odbehni za Dr. Olivawovou a vráť sa späť. Natri lakom panel pre vstup do analyzačnej miestnosti. Potom použi verejný telefón a zavolaj Willymu. On vojde do analyzačnej miestnosti a na paneli nechá odtlačky. Potom odbehni za Dr. Olivawovou a vráť sa späť. Posyp panel práškom z mastku a objavia sa ti na ňom odtlačky.
Naťukaj kód 8137 a otvoria sa ti dvere. Na stolíku pri dverách zober pozlátený predmet. Bude to kľúč od Cliveovho sejfu. Vojdi do Cliveovej pracovne a zober na stole knižky. Odhalí sa ti diera v tvare X. Použi kľúč do diery a otvorí sa ti sejf. Zober prístroj diktafón. Kľúčom zavri sejf.
Vráť sa naspäť do analyzačnej miestnosti a stlač zelený gombík na dverách termoregulačnej komory, zadaj meno Dr. Olivawovej, je to chybné. Potom choď za Dr. Olivawovou a použi na ňu diktafón. Choď späť do analyzačnej miestnosti a použi diktafón na dvere termoregulačnej komory; vybije sa batéria. Choď na koniec miestnosti a zober laboratórnu odmerku. V inventári spoj batériu s laboratórnou odmerkou, ktorú potom použi s bombou na zemi. Vráť batériu do diktafónu a vráť sa k dverám termoregulačnej komory. Opäť použi diktafón a termoregulačnú komoru a otvoria sa dvere. Pozri si termoregulačnú komoru a zober masku. Použi Mayský predmet a masku, dostaneš rubín. Vráť sa do miestnosti za Dr. Olivawovou a do lasera vlož rubín, doktorke sa rozbije maska a bude chcieť kávu. Choď na chodbu a naľavo použi automat na kávu. Lenže v kávomate nie je káva. Prejdi dole schodmi za Willym, pokecaj si s ním o automate na kávu. Potom odbehni do miestnosti s Mayskou výstavou. Pri soche s miskami si zober misku s kávou. Bež ju dať Willymu, on povie že treba mletú. Choď do reštaurátorskej miestnosti a na stole nájdi elektrickú vŕtačku, použi ju s kávou, zanes ju Willymu, nevezme si ju. Vyjdi hore schodmi a preskúmaj odpadkový kôš pod hasiacim prístrojom. Potom vezmi prázdny balík od kávy. Spoj kávu s balíkom od kávy a daj ju Willymu, doplní automat. Vezmi kávu z automatu a zanes ju Dr. Olivawovej, naskočí video. Choď do analyzačnej miestnosti, nabehne video a je koniec 2. dielu.

3. Diel : Veľký útek (Velký útěk)

Po krátkom videu si z kopy bordelu pri trezore zober dmychadlo, na polici pri telefóne zober univerzálny čistič, pri skrini na zemi kus guľatého dreva a na sude zober handru. Sprejom navlhči handru a vyčisti okno nad mraziacim boxom. Otvor dvierka na boxe, vytiahni box zo zástrčky, keď sa ľad roztopí vytiahni vypúšťací otvor a voda vytečie. Odsuň box a uvidíš padacie dvierka. Pri skrini na zemi zober páčidlo a zámok na dvierkach vypáč. Otvor dvierka a vybehni von. Vyber si z kufra pri autobuse loptu na basketbal a choď do autobusu.
V priehradke napravo si zober rúž a pri priehradke okuliare. Pod posteľou zober predmet, bude to vysávač. Choď si pokecať s Carlou a potom pri bielych topánkach zober ihlu a niť. Potom povysávaj mriežku na zemi, dostaneš tabletku. V inventári zaši loptu a nafúkaj ju dmychadlom. Pokecaj si s Lulou a vezmi krém na opaľovanie pri Mariole, no nedá ti ho. Choď na cestu a dostav sa k ropnej veži. V kaluži ropy ponor okuliare a vráť sa naspäť k Mariole. Vymeň okuliare za tie, ktoré má Mariola a potom zober krém na opaľovanie. Bež opäť na cestu a príď k vagónu (napravo hore).
Vbehni do vagónu a z vedra si zober skrutku. V inventári ju spoj s časťou z vešiaka. Páčidlom otvor sudy na zemi, dostaneš búrske oriešky. Vráť sa na cestu a vyjdi na kopu šrotu (naľavo dolu). Z odtrhnutého krídla zober prilbu, pás z guľometu a prezri si guľomet. Opaľovacím krémom ho namasti. Vráť sa k mafiánskej chatrči a pod ňou nájdeš vedro.
Zdvihni ho a choď k vagónu. Vlez do vagónu a použi vedro so sudom s nápisom XXX. Vyvŕtaj doň dieru so skrutkovačom (skrutka + drevo z vešiaka). Vezmi vedro s prachom. Rúž spoj s prachom a vlož do pásu.
Vráť sa do autobusu a zober všetky rúže, zmiešaj ich s prachom a vlož do pásu. Vráť sa na cintorín lietadiel a pás vlož do guľometu; máš 1. časť plánu.
Bež na cestu a potom na posledné neznáme miesto : HANGÁR. Vráť sa k autobusu a oslov Lulu. Choď späť do hangáru a hoď tabletku frajerovi do piva, nepôjde to. Vráť sa opäť za Lulou a hoď jej loptu (Lula odíde k hangáru a odvedie típka). Keď Lula odvedie frajera, hoď mu do piva tabletku. Máš 2. časť plánu. Choď k frajerovi a zober nádobu od arašidového masla, páčidlom buchni do motorky a na zemi zober časť, čo odpadla. Choď späť do autobusu a páku z motorky spoj s čapom pri dverách, následne pomocou kľuky zavri dvere. Na dverách je kapsička, vezmi z nej kľúč a odomkni chladničku v zadnej časti autobusu. Choď do chatrče mafiánov (choď cez podlahu). V inventári spoj prilbu s maslom a s búrskymi orieškami.
Potom polož prilbu na box. Keď je maslo hotové, bež k vagónu a vylej maslo na drevenú búdku, mravce zožerú búdku. Zo zeme zober výbušninu a hybaj k ropnej veži. Výbušninu daj do veže a máš splnenú poslednú časť. Nabehne video a je koniec 3. dielu.

4. Diel : Blízke stretnutia (Blízka setkání)

Pokecaj si so Sushi a choď von. Bež do Saloonu. Pod schodmi zober kvetináč. Vojdi do dverí na pravo od schodov a preskúmaj ich, dostaneš záhradnícke nožnice. Vybehni na ulicu a prehliadni vozík, použi záhradnícke nožnice, dostaneš popruh. Zbehni do banky a v skrinke zober spinkovač (zošívačku). V zadnej časti na stole vezmi pečiatku.
Potom sa vráť na cestu a choď do kancelárie šerifa. Pri peci zober drevo. Vráť sa na cestu a choď k lokomotíve. Cez kabínku vojdi do lokomotívy a do pece vhoď drevo. Opäť sa vráť na cestu a vojdi do hotela. Pokecaj si so Sushi o mŕtvole v cele a choď do saloonu.
Vybehni po schodoch na poschodie a pokecaj si so Saturnom. Odíď z dediny a choď na neznáme miesto napravo hore. V kráteri si pokecaj s Joshuom. Použi remeň a motorku – nič sa nestane. Použi remeň a zošívačku. Zošitý remeň daj Joshuovi. Na chvíľu odíď z krátera a hneď sa tam vráť. Choď za Saturnom a zo steny za ním vezmi kľúč číslo 10.
Teraz oň požiadaj Saturna. Bež na panel a zober kľúč, nie je tam, ale Saturn ho vyhodí von. Choď pred saloon. Vráť sa naspäť na poschodie a vyjdi na balkón. Pri dverách na zemi je brúsny papier, zober ho. Z balkóna vyhoď kvetináč. Vyjdi von a na zemi zober kľúč č. 10, zanes ho Joshuovi. Na chvíľu odíď z krátera a hneť sa tam vráť. Choď na posledné neznáme miesto napravo dole. Pokecaj si s obrovským chlapom. Na ľavo na zemi pri rebríku vezmi prázdnu nádobu. Vzdiaľ sa od domu a pri studni zober kameň. Choď späť za Saturnom. Požiadaj ho obenzín, nedá ti ho. Daj mu kameň, nedá ti ho. Vylešti kameň a daj mu ho – nedá ti ho. Umiestni do kameňa jantár a daj mu ho, dá ti ho. Zmes namiešaj takto :

kanister – malá odmerka
malá odmerka – veľká odmerka
kanister – malá odmerka
malá odmerka – veľká odmerka
veľká odmerka – kanister
malá odmerka – veľká odmerka
kanister – malá odmerka
malá odmerka – veľká odmerka

Za Saturnom zober vodu do fľaše. Požiadaj Saturna o vodu a choď si nabrať. Veľkú odmerku prelej do fľaše a odíď za Joshuom. Benzín vylej do motorky. Po rozhovore s Joshuom stlač tlačidlá vtakomto poradí: DO, SOL, MI, SI, LA. Keď sa ocitneš v kráteri zober z neho Joshuovu telepatickú prilbu. Potom bež do Johuovho stanu a zober lano a lampáš. Prilbu zanes Saturnovi a keď odíde zdvihni zo zeme horák. Choď k opustenej bani a na zemi nájdeš olejničku. Potom sa vráť do mesta a vojdi do saloonu. Tam sa vydaj hore po schodoch a potom olejničku napusti vodou. Vráť sa na cestu a choď k lokomotíve.
Tam olejničku použi s otvorom na vodu. Takto to zopakuj ešte 4 krát, takže dokopy 5x. Vlez do lokomotívy a horákom zapáľ drevo, ktoré si vhodil do kotla, potom odisti ventil a zatlač páku pod ním. Zober kľúč ktorý vypadol z komína. Choď k Saturnovi a použi páku na prístroji v strede miestnosti. Bež do banky a pozri si rozliatu farbu, vráť sa späť na poschodie saloonu. Použi páku na ovládanie žeriavu, keď socha bude na katapulte, tak ju vystreľ preč. Zíď dole po schodoch a v dverách vezmi tabak. Choď do Sherifovej kancelárie a odomkni celu. Preskúmaj ju a vojdi do nej. V taške si zober fľašku oleja. Choď do banky a po soche zíď dolu a preskúmaj sejf (preskúmaj sejf aj číselník). Vráť sa do cely s mŕtvolou a z tašky zober fonendoskop. Choď za Sushi a pokecaj o sejfu. Opäť choď k sejfu a prilož k nemu fonendoskop. Sushi ti povedala, že prvé pootočenie je doprava, potom doľava a tretie doprava. Čísla na otvorenie teda sú : 85, 29, 54. Po otvorení získaš mapu. V inventári zmiešaj tabak s fľaškou oleju, nepôjde to. Potom spoj pečiatku s miskou a potom do misky vlož tabak. Tabak zanes Oscarovi, mužovi pri dome Mamy Dority. Oslov ho a popros ho o odvalenie kameňa z opustenej bane. Potom vojdi do dolu, nabehne video a je koniec 4. dielu.

5. Diel : Tajomná kobka (Tajemná krypta)

Vráť sa k bani a zo zeme zodvihni dlhú dosku a pod ňou kovový predmet. Potom si zober kosť z kostry, ktorá je opretá o stenu dolu.
V inventári spoj kosť s kovovým predmetom, vznikne kladivo, ktorým vyber klinec z trámov dolu. Klinec zatlč na okraj priepasti a lano uviaž o klinec. Po pokece s Ginou vojdi do jaskyne. Na pravo od kameňa zodvihni fajku a sekeru v jednom. V inventári presekni dosku a vráť sa ku Gine. Potom choď do ľavej stany a vojdi do dverí na konci. Keď budeš na druhom poschodí, vbehni do dverí napravo. Na treťom poschodí vojdi do dverí úplne naľavo. Keď budeš v druhej budove, choď do dverí a ocitneš sa pri lane. Potom ho sekero-fajkou odsekni. Choď von z dediny (ľavou cestou). Keď budeš pri dverách hrobky, do úst dverí vlož KRUCIFIX, no ústa budú špinavé. A tak odtrhni konár z kríku naľavo a vyčisti s nim ústa. Potom tam opäť vlož KRUCIFIX a vojdi do hrobky, získaš prst. Vráť sa ku Gine a na nohu jej prilož dlahu, nabehne video a je koniec 5. dielu.

6. Diel : Rozhovor s mŕtvym (Rozmlouvání s mrtvým)

Po rozhovore s matkou Doritou a Ginou sa vráť do Douglesvillu. Vojdi do saloonu a uvidíš tam Rudgera. Pokecaj s ním a daruj mu fajku. V dome matky Dority si pokecaj s Doritou a Ginou. Vráť sa opäť k Rudgerovi a pokecaj si s ním. Choď do Sherifovej kancelárie a v cele zober z tašky skalpel. Bež do hotelu a pokecaj si so Sushi. Zídi po schodoch a v inventári sa pokús skalpelom otvoriť struky, nepôjde to. Potom skalpel nahrej v krbe a otvor struky. Vráť sa k Rudgerovi a daj mu semienka.
Porozprávaj sa s matkou Doritou a opakuj po nej. Po dlhom videu sa vráť za Sushi a pokecaj si s ňou. Choď k Rudgerovi a pokecaj si o karavane. Potom si o tom pokecaj aj so Saturnom. Potom odíď na cestu a smerom k Jonhyho karavane. Vráť sa do hotelu v Douglesville a pri krbe zober kutáč. Odíď ku karavane a kutáčom vypáč dvere. V karavane si pozri mníškin habit a choď von. V poličke na dverách zober leták z banky a pokecaj si so Sushi. Potom sa pozri do lokomotívy a vráť sa späť do hotelu. Po rozhovore choď k Johnyho karavane a v karavane zober mníšsky habit. Bež von a objavia sa mafiáni. Po videu choď do lokomotívy a vypusti paru, vyletí Sherifský odznak. Zober ho a choď k Oscarovi. Daj mu ho a oboznám ho s prípadom. Pokecaj si so Sushi a odíď poblahoželať Oscarovi. Choď sa pozrieť na väzňov. Na stolíku zober vrece s vecami mafiánov. Daj ho Sushi a odíď von z hotela. Vráť sa a porozprávaj sa o veciach. Na otázku, kto je tvoj najobľúbenejší režisér, odpovedz – Woody Alan a na film – Tajomná vražda v Manhatne (Tajemná vražda na Manhatnu). Napadne ju nápad a ty zober diktafón. Bež do väznice nahrať hlasy väzňov. Potom choď nahrať Ginin hlas. Zanes diktafón Sushi. Nabehne video a koniec RUNAWAY.

KONEC.

Autori návodu :
KyslaKapusta KyslaKapusta@pobox.sk
-Wanted-Hunter 1minibobok@pobox.sk

Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.