Reportáž z herného podujatia EU Summer Finals 2016

V dňoch 27. a 28. augusta 2016 sa konala v Krakowe veľkolepá hráčska akcia. Bolo to niečo ako sviatok pre všetkých League of Legends hráčov a fanúšikov podľa niektorých rebríčkov najhranejšej hry vôbec. EU SUMMER FINALS 2016, takýto názov niesla udalosť, kde sa stretli štyri tímy s rovnakým cieľom. Vyhrať a postúpiť na tohtoročné celosvetové majstrovstvá sveta 2016 v Spojených štátoch Amerických.

League of Legends

V sobotu sa odohrával zápas o tretie miesto, kde sa stretol tím Unicorns of Love, pre ktoré to bola už druhá účasť v EU FINALS za posledné dva roky s tímom H2k, ktoré malo domácu podporu, keďže dvaja hráči zo štartovacej súpisky pochádzali práve z krajiny, ktorá hostila tohtoročné spomínané EU FINALS. V nedeľu sme sa mohli tešiť na nesmierne vyrovnané finále, kde sa stretol posledný a prebiehajúci majster Európy a to tím G2 Esports proti mladému, dravému konkurentovi, a to tímu Splyce. Od tohto zápasu sa očakávalo veľa, a aj preto sme ho nemohli dočkať.

Naša cesta na podujatie

Po zdĺhavej a vyčerpávajúcej ceste autom sprevádzanou častými kolónami a nevydržateľným teplom, sme konečne dosiahli vytúžený cieľ a zostali sme v nemom úžase. Pred nami samotná Tauron Arena v jej plnej kráse. Už navonok vyzerala úžasne. Bez nejakého otáľania sme si to rovno namierili k vchodom, kde nás skontrolovala ochranka a následne pustila dnu. Prišli sme presne na čas. Ten pohľad, ktorý sa nám naskytol prebil všetky doterajšie, ktoré sme mohli uvidieť. Kompletne vypredaná 20 tisícová aréna. Toľko fanúšikov a hráčov na jednom mieste. A ľudia vravievajú, že je to len „hra“.

Tá pravá atmosféra

Po rýchlom nájdení našich miest sme sa usadili a nechali sa unášať fantastickou atmosférou, ktoré publikum tak dokonale vytvorilo. Každé zabitie, každá smrť, každá akcia sa nechala sprevádzať s veľkým jasotom, krikom ale i bučaním a nadávkami. Jednoducho všetko, čo k tomu patrí. Po vypätej série zápasov sme spoločne s tímom H2k oslávili víťazstvo proti jednorožcom lásky na skóre 3:2. Podobný, ba ešte lepší zážitok nás čakal na druhý deň, keď sa hralo o celkové víťazstvo tohtoročnej európskej ligy, kde sa stretli spomínané tímy G2 Esports a tím Splyce. Zápas ako sa predpokladalo mal všetko. Od množstva zabití, po vyšperkované akcie cez vtipné momenty a nechýbali ani nejaké tie faily. Nakoniec sa z víťazstva tešil mierny favorit, a to tím G2 Esports, ktoré si touto výhrou 3:1, zabezpečilo miestenku na majstrovstvá sveta, a zároveň sa korunovali ako „Králi Európy“, keďže to bol ich druhý úspech v rade.

League of Legends

Po prekrásnych dvoch dňoch sme nasadli opäť do auta a zničení a unavení sme spätne spomínali na to, čo sme tento víkend zažili. Bez pochyby najkrajší zážitok vôbec. Krakow ďakujeme!

Online kníhkupectvo BUX.sk
Dlhoročný hráč. Milovník RPG a MMO hier. Witcher séria, World of Warcraft, Diablo. Momentálne hrávam League of Legends a novinky všemožného druhu na Playstation 4. Popri hraniu, píšem články a rád čítam knihy, najmä fantasy/sci-fi ale i motivačnú a náučnú literatúru.