Silent Hill Downpour – Bočné questy

silne-hill-downpour-screen

Fanúšikovia série Silent Hill sú zmätení. Možno to bude úžasné a možno to pochová celý ôsmy diel Silent Hillu. Túto informáciu sa svet dozvedel prostredníctvom rozhovoru s Devinom Shatskym na blogu EU PlayStation Blog. Shatsky povedal:

„Celé mesto môžete preskúmať skrz naskrz. Downpour obsahuje množstvo bočných úloh, ktoré vôbec nie sú spojené s hlavnou príbehovou líniou. Môžete naraziť na miestnosť, ktorá spustí bočnú úlohu a po jej dokončení sa môžete dozvedieť ďalšie podrobnosti z univerza Silent Hillu.“

Ďalšou zaujímavou informáciou je, že monštrá sú prepojené s aktuálnym počasím v hre – keď začne pršať, viacero indiíduí povylieza z dier. Shatsky povedal, že „keď sa počasie zblázni, rovnako zašibe aj príšerám. Takže ak sa vonku strhne peklo, asi by ste radšej mali zaliezť niekam do vnútra a nájsť si miesto na ukrytie.“ A to by mohlo do hry prineisť celkom zaujímavé napätie, nemyslíte?

Rovnak onečakajte klasiku ako sestričky a Pyramid Heada, čo Shatsky potvrdil vo vete:

„V Silent Hill sú príšery priamo naviazané na pozadie hlavného hrdinu, takže každá z príšer, ktorá sa tu objaví, je priamo spojená s [odsúdencom] Murphym.“

Tešíte sa na nový Silent Hill? Prežijete, že sa nesretnete s pyramídovou hlavou a objavíte nový štýl hrania?

Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.