Watch Dogs 2 sa bude vyvíjať rýchlejšie

Popri všetkých tých rokoch vývoja a miliónoch dolárov nasypaných do hry Watch Dogs, je nemysliteľné aby bola táto hra jednorázovou záležitosťou. Redaktor Eurogameru pred nedávnom vyspovedal jedného z členov spoloťčnosti Ubisoft, ktorý je s Watch Dogs spojený viac než ostatní.

„Momentálne neriešime nič podobné titulu Watch Dogs 2.“ povedal creative director Jonathan Morin hernému magazínu Eurogamer. Toto vyhlásenie je pochopiteľné – momentálne je prioritou prezentácia doteraz nevydanej hry Watch Dogs. Avšak vzhľadom na ich desaťročný plán zahŕňajúci tento titul, počas rozhovoru vyvstala otázka možného pokračovania.

„Ak by sme sa vydali touto cestou a začali pracovať na pokračovaní, určite by jeho vývoj netrval tak dlho.“ pokračoval. „Veľkým krokom vpred pre hru bolo vôbec špecifikovať, čo Watch Dogs vlastne je. A keď získate tento počiatočný bod, potom vás začne zaujímať, čoho chce hráč vidieť viac – čo bude ďalej?“

O tom, že Ubisoft špekuluje s možnosťou vytvoriť z Watch Dogs plynulú sériu, napovedá aj ich odloženie oficiálneho vydania. Vo videohernom biznise je správne načasované vydanie a dokonale vyladená hra základom pre úspešné pokračovanie. V podstate to potvrdil aj samotný Morin v priebehu rozhovoru.

Hoci odmietol zverejniť podmienky, za akých by sa vedenie rozhodlo dať zelenú pokračovaniu Watch Dogs – potvrdil že bude záležať na viacerých faktoroch, nie len na úspešnom predaji. Pravdepodobne bude pre spoločnosť dôležitá aj kritika a celkové prijatie hry hráčmi.

„Myslím, že to máme dobre našliapnuté,“ pokračoval Morin. „Veľmi sa mi páči predstava ponoriť sa hlbšie do tejto tematiky – hyperkonektivita a hackovanie celého mesta, ovládanie mesta, a sledovanie všetkých jeho obyvateľov. Počas tvorby Watch Dogs sme objavili mnohé veci, ktoré by sa oplatilo sledovať a rozvíjať. Ale to závisí na hráčoch. A ja – ja mám teraz dovolenku.“

Suma sumárum – potenciál tu je. A je len na nás, či sa pokračovania Watch Dogs dočkáme alebo nie.

 

Online kníhkupectvo BUX.sk
Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.