Monolith poodhalil lokácie z hry Middle-earth: Shadow of Mordor

Koncom tohto roka ponúkne spoločnosť Warner Bros. Interactive spolu s vývojárskym štúdiom Monolith (ktoré okrem iného stojí za sériou F.E.A.R.), ponúkne hráčom PC, Xbox One, PS4, Xbox 360 a PS3 možnosť prežiť fantastické dobrodružstvo v Stredozemi, prostredníctvom ich pripravovaného titulu Middle-earth: Shadow of Mordor. Hráčsky magazín Examiner mal možnosť vyspovedať vedúceho sekcie dizajnu Monolith Studios – Michaela de Platera, ktorý prezradil pár detailov ohľadne pripravovaných lokácií.

Middle earth: Shadow of Mordor obrázok z hry

Počas diskusie o Middle-earth: Shadow of Mordor, Michael de Plater povedal, že ich tím je nadšený z možnosti zaviesť hráčov priamo do legendami opradeného Mordoru, aby sami mohli vidieť miesta, ktoré poznajú z filmov a kníh. Zvlášť zaujímavé to bude preto, lebo tento príbeh sa odohráva tisíc rokov po Sauronovej vláde. Plater doslova povedal:

„Čo bolo pre nás vzrušujúce pri odhaľovaní Mordoru, ako prostredia je, že je to ikonické miesto a zároveň stred Stredozeme, a popri tom všetkom je toto miesto svojím spôsobom záhada. Hlavne preto, lebo náš príbeh začína v čase, kedy o Sauronovi nechyrovať už aspoň tisíc rokov.“

Michael de Plater ďalej dodal, že hráči budú mať močnosť navštíviť najznámejšie lokácie ako Čierna Brána, Barad-Dur, a Horu Osudu, avšak ich vzhľad bude úplne iný a nemusí viac pripomínať pekelné prostredie, ako ho videli Sam a Frodo na svojej ceste za zničením prsteňa.

Nakoniec sa de Plater zmienil aj o menej známych častiach Mordoru:

„Popri tom všetkom sa hráči dostanú aj do doteraz nikdy neodhalených častí Mordoru. Vďaka tomu im budeme môcť poskytnúť zážitok z odhaľovania Mordoru a predstaviť ho ako funkčný ekosystém, čím dokážeme odpovedať aj na niektoré nezodpovedané otázky, napríklad – ako dokázal Sauron vybudovať a nachovať svoju armádu, keď všetko okolo boli len popolom zastreté planiny.“

Podľa týchto prvých informácií sa priaznivci Stredozeme majú na čo tešiť.

Hr Middle-earth: Shadow of Mordor bude dostupná pre  PC, Xbox One, PS4, Xbox 360 a PS3 v poslednom štvrťroku 2014. Viac informácií a obrázkov nájdete na oficiálnej stránke hry.

[youtube id=“leaYw-7Fgxg“ width=“600″ height=“340″ position=“left“]

Online kníhkupectvo BUX.sk
Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.