Age of Empires III: The Age of Discovery SK

Slovenský preklad textovej verzie do mimoriadne zaujímavej stratégie, ďaľšom pokračovateľovi rodu AOE. Trvalo skoro tri mesiace kým som to sám dokopal aspoň do podoby, v akej bol preklad už schopný na zverejnenie. Ing. Radovan Uhler sa ponúkol pomôcť s prekladom Histórie Krajín a Indiánskych kmeňov. Preklad po nainštalovaní preloží celú hru* do jazyka slovenského. Táto verzia, narozdiel od plnej verzie prekladu, neobsahuje preklad hlasový. Preklad obsahuje plnú diakritiku s odvolaním sa na skutočnosť, že vložiť Ď, ď a Ľ bolo niekedy nemožné. Preto bolo občas nutné niektoré slová nahradzovať, alebo meniť poradie, aby sa vyhlo existencii takýchto znakov na začiatku riadku, čím by museli byť v podobe, akú hra neprijímala. Teda so znamienkami.

AoE 3: Age of Discovery pre opatchovanú verziu hry 1.9
Slovenský preklad – textová verzia 1.2 leto 2008
Autor: Naetoo Exkluzívne pre www.slovenciny.com

Preklad vlastní svoju exkluzivitu, ktorá zakazuje zverejňovanie na iných stránkach, weboch a cd/dvd bez povolenia a vedomia tvorcu prekladu. Taktiež obmedzuje zverejnenia na českých serverov, pre práva zakúpené oficiálneho prekladu spoločnosťou Playman. Preklad slúži slovenským hráčom a hlavne ako prostriedok na podporu samotnej hry.
* Preložená je celá hra. Chýba dokončenie popisu jednotiek a postáv, hrdinov a budov. Taktiež nie su preložené všetky texty a hovorené slová nepriateľov a spojencov.

Preklad je zakázané používať a zverejňovať na iných weboch ako tých, pre ktoré bol so zverejňovacím právom vyrobený. Prekladom vznikli autorské práva a inštaláciou sa nenarušuje štruktúra súborov či hry samotnej. V prípade nezáujmu o už nainštalovaný preklad je ho možné bez problémov odinštalovať pričom sa obnovia zálohy originálnych súborov.
Preklad je zakázané zverejňovať na iných weboch a pred inštaláciou si pozorne prečítajte priložený popis.

Stiahnuť preklad55479 downloads
Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.