Aj pomoc webu sa cení

Ďakujem všetkým, ktorí nejak pomáhajú webu, redaktorom, či recenzistom. Ja na všetko niesom potom sám, čo mi pomáha sa starať aj o iné veci a aj mať nejaký ten voľný čas pre seba.

Po asi týždňovom rozmýšľaní som pripravil zaujímavú odmenu pre každého prispievateľa. Dnes som sa teda rozhodol. Ako je známe, tie záhadné XP body po registrácií sa priratúvajú podľa toho, v akom časovom intervale a aké množstvo výstižních obsiahlych, alebo len krátkych náchlych správ napíšete. Existuje však ešte jeden spôsob.

Všetci prispievatelia, ktorý prispejú na web nejakým prvkom – recenziou, prekladom, či zaujímavou novinkou získajú XP body. Ich výšku vždy určím podľa použiteľnosti správy, či súboru. Nebudem prihliadať na meno, vek, či skúsenosti. Skrátka ak to bude použitelné a bude to prínosom v rámci obsahu webu, použijem to. Veď poznáte to už dávno.

Za XP body nieje nič. Aj to viete už dávno. Možno, ale fakt len možno ak bude čas lepší, sa majiteľ najväčšieho čísla XP bodov a celkového LVL stane aj majiteľom nejakej originálnej hry. To je viac než pravdepodobné. Výhercom sa nemôže stať človek Spammer, ktorích je vo fóre dosť. Ľudia, ktorý píšu celý deň po jednej vete a o ničom získajú XP body dosť ľahko. Písať môžu ďalej, nijak nebránim, v podstate som len rád.

Tento odkaz patrí všetkým prispievateľom. Sú len traja, ale ako pekná motivácia to môže byť. Veď to najväčšie číslo XP bodov a všetky po ňom budú dôkazom o výkonnosti v oblasti webu, v tvorbe prekladov ako aj vo vôle nepresedieť celý krátky život pri nejakom bezduchom CS čo ide dokola, ako pokazená platňa, či inej hre. Neurážam hráčov, no čas treba aj nejak využiť a ak na počítači, tak aj toto je dobrý spôsob ako dať svetu vedieť o sebe. Možno vás bude viac, možno zostanete traja. Nejde tu o zisk za účelom získania nejakej hmotnej veci. Pre niektorích ľudí je práve ten pocit, že číslo LVL dá ostatním vedieť o nich dosť… niekedy to cennejšie ako hmotná odmena. Ak sa nejedná o peniaze. Tích je vždy málo.

XP body sa pridávajú už dávnejšie aj za detaily ako nájdené závažné problémy, krádeže exluzívnych prekladov na iních weboch, ktoré neboli predmetom dohody, ale i iné problémy, ktoré sa naskytujú.

Nesnažím sa nijak rozprúdiť rýchlosť pridávania noviniek na web. Len oznamujem všetkým prekladateľom a trom stálym prispievateľom, že XP body na niečo sú. Z nich budú plynúť neskôr i možno nejaké výhody. Všetko je to zatiaľ len vo hviezdach a Palo Habera spieva aj iné pesničky…

Takže, aby to zas niekto nebral, ako prostriedok ako vysmiať, či skritizovať nápad. Je to nápad, ktorý uvítalo mnoho ľudí a dávam o ňom vedieť verejne. Tak hor sa do písania skvelích recenzií, recenzisti, a hor sa do prekladania. Od dnes to platí. A ako prvý získava mnou určený počet XP bodov práve Chliev za recenziu The Godfather, kedže sa ráta skôr k dnešku ako včerajšku. Pre mňa hej.

Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.