Herný simulátor American Truck Simulator a jeho bohatšia Zlatá edícia

Herný simulátor American Truck Simulator je od rovnakých autorov ako hra Euro Truck Simulator 2. Obe hry sú mimoriadne úspešné medzi milovníkmi kamiónov a dopravy. Áno, aj práve takých je medzi nami pomerne dosť. Vidieť to na predaji a záujme o tieto dve hry. Práve American Truck Simulator, ako znie už názov, je zameraný na americký kontinent, priamo na USA.

American Truck Simulator Nevada a New Mexico

Dlhé diaľnice a jednotlivé americké štáty sú nám známe už z amerických filmov, ako miesta, ktoré križujú kamióny. Typicky veľké monštrózne stroje s obrovskou silou, ale aj klasické kamióny vzhľadom podobné na tie naše. Križovať Ameriku v podarenom simulátore môžete v ešte lepšej verzii.

American Truck Simulator

American Truck Simulator v roku 2017 vyšiel vo verzii ZLATÁ EDÍCIA.

Zlatá edícia hry je bohatšia

Zlatá edícia, alebo Zlatá edice, ako znie český názov na obale hry distribuovanej na Slovensku, je oproti klasickej hre bohatšia. Mimo Kaliforniu totiž hra obsahuje aj ďalšie štáty. Nevada prináša pohľad na púštnu krajinu a miesta veľmi dobre známe práve z filmov. Poteší aj štát Arizona, na Nevadu pomerne podobný, hoci jedinečný niektorými lokalitami a väčšími mestami, no taktiež nechýbajú aj slávne miesta – ako napríklad Grand Canyon. Ďalším štátom je v hre Nové Mexiko s jej cestami a scenériami.

American Truck Simulator Nevada a New Mexico

Súčasťou Zlatej edície ú aj DLC doplnky obsahového rozšírenia:

  • Heavy Cargo Pack
  • Steering Creations Pack
  • Wheel Tuning Pack

Stále platí, že ťahače použité v hre sú vytvárané v spolupráci s oficiálnymi výrobcami ťahačov v USA, takže ide o originály od ikonických výrobcov. Súčasťou hry je viacero druhov ťahačov, viacero druhov nákladov a taktiež rôzne detaily. Realistické križovatky a cestné značenie pripomína reálne kľúčové úseky skutočných ciest. Hra v tejto verzii uvádza viac ako 600 celkom nových grafických prvkov.

American Truck Simulator Nevada a New Mexico

Súčasťou balenia je krátky manuál, registračnú kartu s kľúčom a DVD. Obal aj manuál je v českom a slovenskom jazyku. Distribútorom hry je COMGAD.cz aj na území SR. Hra obsahuje kompletný český jazyk.

Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.