American Truck Simulator má zberateľskú verziu, ktorú ťažko zohnať

Žáner kamiónových simulátorov je mimoriadne úspešný. Svedčí o tom záujem hráčov o hru, hoci nie vždy sa vysokým predajom niektoré obchody pýšia práve pri simulátoroch. Primárne každý rád predáva hlavne tie najväčšie pecky. V prípade novinky American Truck Simulator sa na trh dostáva klasická verzia s jedným DVD, ale tiež zberateľská edícia. Tá je pre Slovensko a Česko v českej profesionálnej verzii limitovaná počtom 500 kusov.

American Truck Simulator

Každá jedna na prednom obale nesie nálepku s konkrétnym číslom. Hoci je verzia naozaj pekná a prináša aj model kamiónu v mierke 1:87, dokážete ju v obchodoch nájsť len ťažko. Ocitla sa totiž v hľadáčiku mnohých hráčov, ktorí si tentoraz nechceli nechať ujsť zaujímavú edíciu s peknou výbavou.

Zberateľská obsahuje zopár odlišností

Je už zaužívané, že mať zberateľskú edíciu znamená mať takú edíciu, ktorá obsahuje niečo navyše. Aj v tomto prípade tomu nie je inak. Hra obsahuje verziu American Truck Simulator Kalifornia a k nej možnosť stiahnutia dvoch DLC máp Nevada a Arizona. Kalifornia sa tým trochu rozšíri o dva ďalšie americké štáty. To hlavné, čím sa líši na prvý pohľad od bežnej je model kamiónu. Vo vnútri tiež nájdete aj plagát a nálepku. Ak túžite po plagáte, ten má k dispozícií aj klasická verzia predávaná na Gameexpres.sk. Vzhľadom na limitovaný počet 500 kusov sa dá očakávať, že tie posledné kúsky, neregistrované na Steame s kamiónikom vo výbornom stave, môžu byť veľmi lákavým tovarom pre tých, čo prichádzajú neskoro a podliehajú hre samotnej až postupne.

Hra na kamionistu

Hrať sa na kamionistu je niečo, čomu prekvapivo vôbec nerozumejú mnohí ostrieľaní hráči RPG a akčných hier. Nie je medzi nimi tak veľa nadšencov pre simulátory. Údajne totiž ide o rozdielnych hráčov s rozdielnymi mierami trpezlivosti a kreativity. Určite na hranie podobných hier je potrebný čas a vynaliezavosť. Trpezlivosť a svedomitosť v hre je vlastnosť, ktorú potrebujete a to najlepšie zvládnutie celej hry. Začínate ako obyčajný kamionista najatý veľkou spoločnosťou, no len čo sa dokážete postaviť na vlastné nohy a začnete fungovať vo vlastnej firme, dvere k postupu máte otvorené. Križujete americké cesty, veľmi pekne stvárnené mestá, cesty a lokácie. Prevážate tovar, rôzne druhy tovaru, zarábate na prevoze a osobne sa podieľate na svojom podnikaní. Máte pod kontrolou všetky aspekty svojho podnikania. Rozsiahla a zábavná, taká je hra českých vývojárov zo štúdia SCS Software, ktorí už majú za sebou nejeden úspešný simulátor.

Hru na trh uvádza distribútor Comgad.cz. Hru môžete kúpiť na Gameexpres.sk vo verzii s plagátom a samolepkou.

Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.