Do Disney infinity 3.0 pribudli postavičky z animáku Zootropolis

Ak patríte medzi hráčov Disney infinity a zhodou okolností sledujete aj čo je nové vo svete animovaných filmov, tak nepochybne nasledujúca novinka nebude pre vás žiadnou novinkou. Novinka Zootropolis od Disney sa opäť inšpirovala rôznorodými zvieratkami a prináša animovaný príbeh z mesta, kde je všetko obyvateľstvo vlastne jeden veľký zverinec. V podobe filmu má premiéru na Slovensku už pozajtra. Zootropolis sa však dostáva aj na Disney infinity 3.0 herný systém, čím vlastne vývojári dokázali, že už pri vývoji DI 3.0 bolo známe obohatenie hry aj o túto novinku. Na to, aby Disney infinity 3.0 mohlo pracovať s figúrkami, museli byť známe už pred pol rokom a viac, no podarilo sa to doteraz celkom úspešne tajiť.

Zootropolis figúrky

Zootropolis na Disney infinity
Disney infinity má už toľko predstavení a nikdy sa nepodarí dostatočne a presne vysvetliť, čo to je. Rozsiahly herný systém? Či doslova nekonečná ríša hier? Možno niečo medzi tým. Záleží z uhla pohľadu. Ak nehrávate po internete a nebaví vás vytváranie vlastných svetov, vlastných hier a hra s priateľmi na jednej obrazovke, zrejme to budú hlavné kampane a herné svety, kvôli čomu si Disney infinity zadovážite. Zootropolis však nemá svoj herný svet a teda kampane, ktoré by boli inšpirované prostredím z rovnomenného animovaného príbehu. Ide však o figúrky, ktoré sú určené práve pre hráčov, ktorí sú buď zberatelia a tým pádom možno figúrku veľmi nebudú používať, či nechávať na pospas svojmu osudu v detských rukách, či tlame zvedavého psa, alebo skrátka ste hráčom cez internet, či Toy Box hier. Zo Zootropolisu sa do DI 3.0 dostáva dvojica Judy Hopps a Nick.

Dvojka s peknou grafikou
Obe figúrky majú tradične pekné a detailné vyhotovenie. Po položení na podstavec sa figúrky objavia na obrazovke a otvárajú skrytý predmet – postavičku pre Toy Box už v podstate kedykoľvek do budúcna, aj keby ste mali tieto figúrky len požičané na moment. Ide o postavičku, ktorá môže tvoriť malého mini spoločníka. V klasickej hre položením na podstavec získate hernú postavu s ktorou v prípade zajačej policajtky Hoppsovej máte malého svižného bojovníka s kopacím a úderovým útokom. Nick je vtipný v tom, že z ničoho nič odkiaľsi vyvalí obrovský jahodový nanuk a šľahne ním pred seba. Taký útok by ste asi nečakali… teda najmä ak neviete o čom je samotná hra.

Figúrky sú v predaji samostatne a súčasťou sú aj herné mince vylepšujúce vlastnosti hry. V rámci DI 3.0 je to to najnovšie čo pribudlo a zrejme si Disney ukrylo do hry ešte nejaké prekvapenia. Toto nemôže byť koniec.

Ak chcete vedieť o hre viac, sledujte fanstránky Disney infinity na adrese disneyinfinity.net

Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.