Farming Simulator 19 a jeho multiplayer dáva hre trochu živší rozmer

Pri rozsiahlych mapách a možnostiach, aké pri hraní ponúka Farming Simulator, za zmienku naozaj stojí aj možnosť skúsiť si hru viac živšiu, než je zvykom. Čo iné by z hry spravilo tak živú zábavu, ak nie pripojenie skutočných ľudí a rovno hneď niekoľkých? Online herný režim multiplayer sa v tomto prípade celkom slušne podaril. Vývojári z GIANT Software a z FOCUSu dali svetu multiplayer, ktorý naozaj funguje. Hoci sme si kedysi nevedeli ani len predstaviť, že by niečo také mohlo existovať a fungovať, boli to hráči, čo to chceli a dočkali sa.

Multiplayer sa prakticky ani veľmi nemení od klasickej hry. S tým rozdielom, že v tomto režime vám bude okolo vás pobehovať ár ľudí, ktorí sedia pokojne v rovnakej krajine… a spoločne budujete farmu. Výber vozidiel, techniky, ale aj náhľad do rôznych bokoviek a kšeftov od farmárov okolo vás, je totožný s klasickou hrou.

Farming Simulator 19 multiplayer online

Ako vyzerá multiplayer pre Farming 19?

Hra viacerých hráčov sa spúšťa už z hlavnej ponuky. Hneď na úvod vám hra ponúka možnosť si zvoliť, či sa chcete pripájať, vytvárať vlastnú hru, alebo požiadať o prenájom dedikovaného serveru. V našom prípade celkom stačí skúsiť si vytvoriť vlastnú hru, alebo sa pripojiť do inej.

Farming Simulator 19 multiplayer online

S vlastnou hrou nemáme žiadne ťažkosti. Predsa len, veľmi málo vecí od náš hra chce, ponúkne ich však viac. Taktiež možnosť vypínať konkrétne DLC, čiže čím viac ich je vypnutých, tým je hra prístupnejšia ostatným. Povedzme teda tým, čo dané DLC mať nemusia. Ak však chcete prvky z daného DLC používať, musia ho mať reálne u seba aj ostatní hráči.

Loading nie je o nič komplikovanejší a zdĺhavejší, než pri klasickej hre. Dokonca nemusí mať hráč žiadne veľké znalosti k tomu, aby si vôbec dokázal užiť hru a zabaviť. No začína na rovnakom prázdnom základe ako pri klasickej hre. Samozrejme podľa nastavení. Vhupnúť priamo do multiplayer bez skúsenosti z kariéry preto ani neodporúčam.

Vo vlastnej vytvorenej hre si môžete zvoliť svoju usadlosť – FARMU a jej umiestnenie na vlastnenom pozemku. Túto usadlosť je dokonca možné chrániť heslom. Do hry môžete pozvať priateľov a ponúknuť im priestor, prípadne hru vytvárať ako otvorenú bez hesla, aby mohli vojsť ďalší z vonka. Celé ovládanie sa deje pomocou enteru, medzerníka a myši. Samozrejme, pokiaľ hovoríme o PC verzii.

Pripájanie do cudzej hry

Filter pre pripájanie hier dáva možnosti zobrazenia len hier, ktoré sa hodia k tej vašej v rámci všetkých DLC. Filtrovať sa dá aj hry podľa hesla a ďalších vlastností. Nakoniec vám zostanú len tie hry, kde to je možné. Pripojiť sa do takejto hry znamená nazrieť k iným hráčom, pre ktorých je Farming Simulator vášeň. Hra nová len niekoľko dní, má pomerne veľa vytvorených hier viacerých hráčov ku ktorým sa dá pripojiť o 16:00 aj o 02:00. Hrá celý svet, hoci prevažne Nemecko, Česko, Francúzi, Rakúšania, Američania a sem tam narazíme aj na Poliaka a Slováka.

Cudzia hra a jednotliví hráči, sa ukážu ako postavy s menom nad hlavou. Viete tak s kým máte tú česť. Pripojiť sa môžete do už vytvorenej usadlosti, no ak je chránená heslom, stále oň môžete požiadať v chate. Chat býva v niektorých hrách využívaný viac, inde takmer vôbec. Sú hry, ktoré sú už nejaký čas rozbehnuté. Zaujímavosťou je, že takáto hra sa dá uložiť a pokračovať neskôr. Zvláštne, ale originálne a použiteľné.

Farming Simulator 19 multiplayer online

Pri vlastnej hre si môžete vybrať, v akom jazyku má byť braná, koľko hráčov je maximum a pár ďalších vlastností. Každý spoluhráč nesie nad hlavou meno. Práve tm je multiplayer živý organizmus, žiadna umelá inteligencia, ktorá, povedzme si na rovinu, na ceste robí problémy.

Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.