GRID vychádza v bohatej umltimate edition, pre každého je plagát

Dva týždne nás delia od návratu prenikavého zvuku motorov a bŕzd v hre GRID®. Ďalší diel arkádovej závodnej série od Codemasters prichádza s veľkou pompou a osloví aj náročných zberateľov bohatších edícií hier. Opäť sa tak začne GRID World Series, kde môžeme pretekať spoločne s tými najslávnejšími a najžiadanejšími pretekárskymi autami – aktuálnymi aj klasickými, od GT cez Touring a Muscle až po Stock a Super Modifieds. To všetko na niekoľkých najslávnejších mestských uliciach, ováloch a okruhoch.

GRID 2019

ULTIMATE EDITION + 3 denný predčasný prístup

To znamená že sa dá hrať už 3 dni pred vydaním 11. októbra, takže je nutné nezabudnúť a hrať., Náhrada za nevyužitý bonus skrátka nie je. Hra bude obsahovať kariéru s 90 súťažami a 12 dodatočnými autami. Kariérne súťaže pribudnú v 1., 2. aj 3. sezóne a ďalšie autá hra pridá navyše. Súčasťou je aj 5 karbónových karosérií, sezónne odmeny, 10 kariet hráča a ďalšie bonusy.

Klasická verzia hry

Ochudobnení ale nebudú ani majitelia štandardných balení; špeciálny zberateľský plagát vo veľkosti A2 dostanú všetci, ktorí si hru predobjednajú u českých a slovenských predajcov.

GRID zachytáva každý okamih zápasu, od návalu adrenalínu pri zhasínaní svetiel až po eufóriu pri šachovanej vlajke – aj všetku akciu medzi tým. Incident strieda incident – tesné predbiehanie, škrípanie nárazníkov o seba i súťažné kolízie – to všetko podčiarknuté rivalitou úhlavných súperov aj spoluhráčov, ktorí sa budú všetci snažiť buď vám pomôcť, alebo zbrzdiť váš pokrok na ceste za titulom šampióna GRID World Series.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI:

Tie najslávnejšie pretekárske autá – Sadnite si za volant obrovského výberu aktuálnych i klasických vozidiel rôznych tried. Hra ponúkne moderné autá ako Porsche 911 RSR a Ferrari 488 GTE v triede GT, ako aj klasiky Ford GT40 a Pontiac Firebird Modified – so všetkými týmito vozmi budete môcť pretekať do sýtosti.

Triedy:

 • Touring Cars
 • Stock Cars
 • Tuner Cars
 • GT Cars
 • Formula J
 • Prototype
 • Group 7 Specials

12 neuveriteľných pretekárskych lokalít – Súťažte v napínavých pretekoch v uliciach ikonických miest, na svetoznámych okruhoch a nádherných rovinkách. Medzi lokácie patrí Havana, Šanghaj, Brands Hatch, Indianapolis a množstvo ďalších, ktoré ponúknu viac ciest v každej oblasti počas rôzne dennej doby a za rôzneho počasia.

Vytvorte vlastný príbeh – Vyberte si zo 6 hlavných kariérnych ciest, ktoré všetky vedú na GRID World Series, plus dodatočné súťaže Showdown

 • Touring
 • Stock
 • Tuner
 • GT
 • Invitational
 • The Fernando Alonso Challenge

Výzva Fernanda Alonsa – Fernando Alonso, jeden z najúspešnejších pretekárov modernej éry F1, Endurance a závodov Stock, sa stáva súčasťou hry GRID ako závodný konzultant a jeho vozidlo Renault R26 je dostupné v hre. Postavte sa jeho výzvam a získajte právo pretekať so samotným Alonsom.

6 napínavých typov závodov – Užite si výzvu rôznych herných režimov i editora súťaží / pretekov:

 • Racing – Tradičný pretekársky režim so skupinovým štartom a finišom sa šachovanou vlajkou
 • Oval Racing – Postupný štart s daným počtom kôl
 • Time Trial – Jedno auto na trati / okruhu zvádza závod s časom
 • Time Attack – Viac áut na trati / okruhu, postupný štart proti času
 • Skirmish – Hráči si môžu vyskúšať autá alebo sa pobaviť s kamarátmi, zatiaľ čo čakajú na hru pre viacerých hráčov
 • Hot Lap – Vylepšite si postavenie na štarte pred pretekmi vďaka najrýchlejšie odjazdenému kolu

Racecraft – Inovatívny okamžitý systém bodovania, ktorý hráča odmeňuje za presnú, zdatnú či smelú jazdu. Hráči môžu získavať body od spoluhráčov, súperov i úhlavných konkurentov a zlepšiť si tak skóre offline aj online.

Významný systém poškodenia – Poškodenie v hre GRID má vplyv na hráčov aj počítačových pretekárov a nadväzuje na úspešný systém poškodenia od Codemasters, ktorý vizuálne a mechanicky ovplyvňuje váš pretek. Poškodenie bude mať vplyv na vzhľad i na ovládanie a tiež je možné kvôli nemu závod nedokončiť.

Postup hráčov – Získavajte skúsenosti počas pretekania a Racecraftu a postupujte na vyššie úrovne, za čo budete dostávať odmeny. Hráči získajú odmeny za prestíž, karty hráča, nových spoluhráčov i úspechy v rámci celej hry.

Súťažte online – Pretekajte v rýchlych zápasoch alebo povýšte svoje pretekanie na vyššiu úroveň vďaka editore online súťaží, a to buď v rámci verejných hier, či súkromných pretekov s priateľmi.

Grid vychádza 11. októbra 2019 na PS4, Xone a PC. Všetci, ktorí si hru predobjednajú, dostanú špeciálny zberateľský plagát. Oficiálny distribútor hry a autor tlačovej správy je COMGAD.cz

Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.