Hry ktoré máme – ale nehráme

Poznáte ten pocit, keď si prezeráte svoju zbierku CD a DVD s hrami (alebo tí modernejší svoju knižnicu v niektorom z virtuálnych obchodov ako sú Steam alebo Origin) – a popri tých pár hrách ktoré ste hrali a prešli do konca, tam vidíte niektoré, ktoré ste nikdy ani len nenainštalovali?

Zvlášť dnes je jednoduché si zaplniť police a knižnice hrami, pretože každý týždeň sa dá nájsť nejaký ten giveaway zadarmo, nejaký ten bundle výpredaj kedy kúpite niekoľko hier za pár šupiek len preto že je to lacné… a odrazu ani neviete odkiaľ niektoré hry máte. A to nehovorím o výpredajoch od samotných hráčov, ktorí sa chcú zbaviť starých nosičov, pretože svoje obľúbené hry medzičasom zohnali v digitálnej podobe.

Ja patrím práve k takýmto ľuďom. Pri poslednej revízii som pri každom druhom titule v mojej Steam knižnici musel klikať na tlačidlo „Stránka v obchode“ a pozerať trailery, pretože som ani len netušil, čo to je. Po tom, ako som sa dostal na koniec, som sa rozhodol to zmeniť. Nainštaloval som prvú neznámu hru, spravil si čaj, prefúkol myš a stlačil tlačidlo PLAY. A ako inak, rozhodol som sa svoje prvé kroky v krajine neznámych hier zachytiť na video aj pre budúce generácie.

A tak vznikla nová séria s názvom Tenkrát poprvé, ktorej prvý diel vám prinášam aj v tomto článku.

Cieľom týchto videí je hlavne predstaviť hry ktoré možno nepoznáte alebo ste na ne už zabudli a vyjadriť vlastný názor na daný produkt v podobe záverečného hodnotenia. A keďže pri hraní občas adrenalín trochu poskočí, video obsahuje úprimné pomenovania istých situácií (niektorými nazývané aj vulgarizmy), preto prosím prípadných divákov o pochopenie. 😉

Sériu štartuje hack and slash hra z roku 2011, ktorá sa dokonca dočkala aj niekoľkých pokračovaní, s názvom GARSHASP.

Tenkrát poprvé – GARSHASP: Monster Slayer

[youtube id=“tChGYuflgEI“ width=“600″ height=“340″ position=“left“]

Ak sa vám video páčilo, nezabudnite sledovať náš YouTube kanál a rovnako privítame vaše názory na predstavenú hru. Stojí podľa vás za to? Alebo súhlasíte s mojím hodnotením?

 

Online kníhkupectvo BUX.sk
Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.