Marvel Universe sa spája s Disney Infinity: Superhrdinovia a ich figúrky

Marvel Disney InfinityDisney na svojom LIVE CAST v stredu po 19:00 hodine plánovalo predstaviť niekoľko noviniek, ktoré sa týkajú najmä v zahraničí úspešného titulu Disney Infinity. Autori castu meškali niekoľko minút. Už pred 19:00 hodinou sa pripojilo 4445 divákov a o desať minút ich bolo už 7 000, ktorí boli zvedaví na novinky od Disney, ktoré pripravuje. Videocast umožňoval aj diskusiu, ktorá niekoľko krát skolabovala pre počet príspevkov, ktoré sa náhle začali objavovať. Hoci ľudia tak trochu kritizovali meškanie a uvádzali svoje krajiny spolu s aktuálnym časom, často sa skloňovalo, že si žiadajú Nicka Furyho a marvelovských hrdinov ako nové postavičky. Niektoré zo žiadostí padali aj na adresu STAR WARS, ktorých novým majiteľom je cez štúdio Lucas Arts už niekoľko týždňov Disney.

Obsah video castu
Live Cast začal s desaťminútovým meškaním, avšak s veľmi pekným videom rozprávajúcim históriu štúdia Disney. Videozostrih predstavil najmä hru Disney Infinity a jej tvorcov s krátkymi príhovormi. Na veľké počudovanie prvá osoba, ktorá sa objavila na obrazovke bola naozaj postava Nicka Furryho s príhovorom a následne Clark Gregg, agent z organizácie veľmi komplikovaného mena, známy aj zo seriálu Agenti S.H.I.E.L.D.U. Jimmy Pitaro, prezident Disney Infinity ako prvá kompetentná osoba predstúpil pred ľudí a predstavil ďalšiu kapitolu, ktorou sa bude uberať Disney Infinity. Predali sa už tri milióny štartovných balíčkov a tak možno hovoriť o úspechu pri ktorom je nutné uvažovať nad posunom. Počas fungovania hry sa stiahlo celkom 10 miliónov TOY BOXov, čiže ďalších herných svetov cez internet mimo tie, ktoré už majú pori kúpe majitelia hry v hre samotnej. Už prvé obrázky dávali pozornejším očiam tušiť, že STAR WARS sa predsa len objaví v Disney Infinity. Celkom prvá novinka, ktorá však naozaj bola potvrdená, boli MARVEL superhrdinovia.

Marvel a Disney Infinity

MARVEL superhrdinovia
Správne tušili mnohí a prezradil to aj Nick Furry v úvode, v Disney Infinity sa objavia nové postavy s novými hernými svetmi. Budú to postavičky z filmu Avengers, vrátane Lokiho. Zdá sa to až neuveriteľné, ako veľmi sa trafili očakávania mnohých hráčov a sledujúcich tento video cast. Tešiť sa tak môžeme na Hulka, Iron mana, Spidermana, Thora, samotného Nicka Furryho a ďalších. Samotný TOY BOX majú obohatiť o výrazne veľa prvkov, takže ponúknu ešte širšie rozšírenie o zaujímavé prvky, najmä čo sa týka sveta z Asgardu. Ďalší z vedúcich tvorcov, Joe Quesada, podrobnejšie predstavil toto spojenie Marvel Universe a Disney Infinity. Brian Michael Bendis, ako autor niektorých súčasných komixov, mohol pracovať pri príprave nových postavičiek.
Práve ten aj predstavil ukážku Ironmana, červeno žltej postavičky. Nasledovala postava Lukostrelca, po ňom Kapitán Amerika. Všetky postavičky nevychádzajú podobnosťou k filmu, ale skôr ku komixovej verzii. Ako štvrtú predstavili Black Widow a po nej Thora, ktorý je zo všetkých najväčšou postavičkou spolu s mohutným zeleným Hulkom. To všetko zakončili herným kameňom, ktorý bude súčasťou celého setu a prinesie týmto postavičkám zrejme aj samostatné svety, alebo jeden hlavný zameraný na svet inšpirovaný udalosťami v The Avengers.

Marvel a Disney Infinity

Marvel a Disney Infinity

John Vignocchi, výrazná postava z videí okolo Disney Infinity a John Blackburn, viceprezident Disney Infinity, spoločne prišli zodpovedať niekoľko otázok. Potvrdili, že postavičky budú medzi sebou kompatibilné aj so staršou verziou. Príchodom nových totiž budeme musieť aktualizovať na verziu 2.0., a kompatibilný zostane aj hardware, čiže základňa Disney Infinity. Starter Pack pre novú verziu obsahuje DVD s novšou verziou hry a disponuje aj párom postavičiek MARVEL Start packu. Súčasťou budú aj herné svety postáv. Potvrdili tiež pokračovanie v podpore XBOX 360, PS3, WIIU, PC a samozrejme potvrdili aj plnú podporu novinkám ako PS4 a XBOX ONE. Momentálne je vytvorených 6 postavičiek, no prisľúbili postupné predstavenie ďalších postáv, ktoré sú v príprave. Z prvých záberov pri verzii 2.0 je vidieť aj určitý pokrok grafiky. Na šťastie spätná kompatibilita je prisľúbená. Hráči s novými postavami si prídu na svoje pri charakteristických schopnostiach a útokoch každej z postáv, ich vlastných originálnych prvkoch. Zalietať si budete môcť s Ironmanom, ale aj s THorom. Zopár záberov na akciu s Kapitánom Amerika ukázal slušné schopnosti pri skákaní a ukazovaní sily. Podobne na tom bude Hulk, hoci ten narobí viac škody, než úžitku. Postava Iron mana bude mierne od komixovej podoby vylepšená špeciálnym lúčovým útokom a pokiaľ sa pýtate, ako sa bude dariť Thorovi, ten si poradí najmä vďaka mocnému kladivu a bleskom všade okolo neho. Verzia 2.0 však prinesie aj niekoľko noviniek aj po vizuálnej stránke. Postavičky pod touto verziou majú obveľa modernejšie a detailnejšie rozhranie a ovládacie ponuky s výberom vlastností, ako aj ďalšie možnosti hry. Tie by mali byť zachované, len sa upraví grafická stránka hry a dodá niekoľko vlastností v rámci postavičiek Marvel.

Stavba TOY BOX
Jednou z najväčších noviniek bude aj vylepšenie módu TOY BOX v ktorom ako hráči a stavitelia získate oveľa širšie možnosti. Pridali BRUSH MODE, pomocou ktorého bude stavba súvislých vecí a stavieb jednoduchšia. Hlavne však pridali celkom novú funkciu vytvorenia dverí, ktoré umožnia vytvárať interiér, čiže miestnosti v kamennom bloku, či v inom bloku.

Marvel a Disney Infinity

Vytvoriť si tak môžete svoje útočisko, vlastný byt so vstupom na málo prístupnom mieste ukrytý pred zrakmi iných. Vo vnútri pritom môžete použiť množstvo prvkov s motívom vášho superhrdinu. Stavať pritom môžete priamo aj svoj vlastný Asgard.

Marvel a Disney Infinity

Nuž, vyzerá to tak, že celé Disney Infinity nakoniec naberie ešte celkom slušný smer. Výber Marvel superhrdinov môže priniesť vyššiu atraktivitu aj medzi hráčmi, ktorí doteraz o vec nezakopli. Najmú na Slovensku príliš hráči ešte túto hru neobjavili, takže možno budú mať šancu s verziou 2.0.

Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.