The Witcher 3 bude hra v otvorenom svete

V rozhovore pre Gamerspective, sa dizajnér Miles Tost zo štúdia Red Bull rozhovoril o open-world štruktúre sveta v pripravovanej hre The Witcher 3: Wild Hunt.

Tost prezradil, že štúdio CD Projekt RED chce rozšíriť hrateľnosť, pre ktorú je séria známa a z toho dôvodu sa rozhodlo implementovať otvorený svet, ktorý budú môcť hráči odhaľovať.

Vďaka tomu budú môcť byť zážitky z hry The Witcher 3 reálnejšie, skombinovaním silnej zápletky ako v lineárnej hry na hrdinov a celkom nového elementu:

„Chceme skombinovať chytľavý príbeh ako nájdete v klasických dobrých RPGčkach, so svetom kde môžete ísť kamkoľvek a robiť si čokoľvek chcete. Hra bude o to bližšia realite. Geralt je zaklínač, zabijak príšer na cestách – nie je nič vzrušujúcejšia ako vypustiť ho do otvoreného sveta a do toho mu dať zmysluplný, pútavý príbeh, ktorého môže byť súčasťou.“

CD Projekt Red plánuje pridať hĺbku aj svetu ako takému, isté oblasti sa budú meniť na základe rozhodnutia hráčov.

O jednej konkrétnej možnosti sa zmienil aj Tost – zahŕňa to monštrum ktoré terorizuje dedinu, a závisí iba na hráčovi, či príšeru zabije. Toto rozhodnutie ovplyvní ďalší život dediny samotnej.

Hra The Witcher 3: Wild Hunt bude dostupná na PC, Xbox One a PlayStation 4 vo februári (v únoru) 2015.

 The Witcher 3: Wild Hunt trailer

[youtube id=“Uyq-fHQWzjM“ width=“600″ height=“340″ position=“left“]

Online kníhkupectvo BUX.sk
Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.