The Witcher 3 bude hra v otvorenom svete

V rozhovore pre Gamerspective, sa dizajnér Miles Tost zo štúdia Red Bull rozhovoril o open-world štruktúre sveta v pripravovanej hre The Witcher 3: Wild Hunt.

Tost prezradil, že štúdio CD Projekt RED chce rozšíriť hrateľnosť, pre ktorú je séria známa a z toho dôvodu sa rozhodlo implementovať otvorený svet, ktorý budú môcť hráči odhaľovať.

Vďaka tomu budú môcť byť zážitky z hry The Witcher 3 reálnejšie, skombinovaním silnej zápletky ako v lineárnej hry na hrdinov a celkom nového elementu:

„Chceme skombinovať chytľavý príbeh ako nájdete v klasických dobrých RPGčkach, so svetom kde môžete ísť kamkoľvek a robiť si čokoľvek chcete. Hra bude o to bližšia realite. Geralt je zaklínač, zabijak príšer na cestách – nie je nič vzrušujúcejšia ako vypustiť ho do otvoreného sveta a do toho mu dať zmysluplný, pútavý príbeh, ktorého môže byť súčasťou.“

CD Projekt Red plánuje pridať hĺbku aj svetu ako takému, isté oblasti sa budú meniť na základe rozhodnutia hráčov.

O jednej konkrétnej možnosti sa zmienil aj Tost – zahŕňa to monštrum ktoré terorizuje dedinu, a závisí iba na hráčovi, či príšeru zabije. Toto rozhodnutie ovplyvní ďalší život dediny samotnej.

Hra The Witcher 3: Wild Hunt bude dostupná na PC, Xbox One a PlayStation 4 vo februári (v únoru) 2015.

 The Witcher 3: Wild Hunt trailer

[youtube id=“Uyq-fHQWzjM“ width=“600″ height=“340″ position=“left“]

Na portáli Slovenciny.com pôsobí od roku 2010. Okrem administrácie portálu sa vo voľnom čase snaží prekladať hry do slovenčiny. Medzi obľúbené štýly hier partria RPG, FPS, survival horory a stratégie.