Mirror’s Edge SK

Vitajte v slovenskom preklade hry Mirror’s Edge od spoločnosti Electronic Arts a DICE. Naozaj výnimočná hra prináša akciu plnú striech, výskokov, šialených trás v rýchlosti, v akej len nohy dokážu niesť človeka a ruky vyšvihnúť pri lezení vyššie y vššie. Výnimočná hra vyšla už pred dvoma rokmi. S prekladom prichádzame v čase, keď už nepatrí medzi príliš hrávané, no určite nie v žiadnom prípade nedokonalé hry. Veríme, že slovenský preklad prinúti jej hráčov ju znova vytiahnuť, skúsia hrať v slovenčine, alebo len potešíme prekladom všetkých tých, čo radi hry majú vo svojej rodnej reči.

Slovenský preklad do hry Mirror’s Edge
Júl 2012 – slovenský preklad – verzia 1.0.1

Charakteristika:
Slovenský preklad kompletne prekladá vnútorné texty, ponuky, texty v hre, a nastavenia. Preklad neobsahuje dabing. Prekladalo sa z anglických textov aj českých textov. Preklad je prekladom. Preklad obsahuje kompletnú diakritiku s celou rozšírenou abecedou slovenských znakov. Ako autori veríme, že i tak potešíme, alebo pomôžeme niekomu v hraní a v lepšom zážitku z hrania, pokiaľ má s pôvodnou anglickou verziou, alebo českou jazykové problémy. Prosíme, akékoľvek nálezy chýb v prvej verzii (beta verzii) tohto prekladu píšte na adresu redakcie alebo autorovi. Preklad neprekladá súbor s autormi hry, po inštalácií prekladu teda zostáva text o autoroch originálny. V Českej verzii český zoznam, v anglickej verzii anglický zoznam.

Autori:
Preklad, technika a pokus o testovanie: Naetoo

Inštalácia slovenčiny:
Spusťte inštalačný program a riaďte sa pokynmi inštalátora. Pri inštalácií si vyberte, či chcete inštalovať aj odinštalátor tohto prekladu, ktorý umožní odinštalovať tento preklad a vrátiť hru do pôvodného stavu kedykoľvek. V prípade, ak inštalátor prekladu nenájde nainštalovanú hru, vyberte miesto inštalácie ručne. Musí ísť o hlavný adresár hry končiaci adresárom názvu hry v steamovej zložke. Preklad nahradzuje pôvodnú češtinu a rovno aj angličtinu hry. Jazyk, ktorý máte v hre závisí od nastaveniach steamu, preto ak je nastavenie v angličtine, aj hra sa objaví v angličtine a pre tento prípad táto slovenčina nahradzuje oba jazyky slovenským.

Odinštalovanie:
Ak ste si vybrali možnosť ‘Odinštalovanie‘ v časti ‘Voľba Komponentov‘, môžete preklad odinštalovať a obnoviť tak pôvodný jazyk hry kedykoľvek.
Spusťte program ‘Odinštalovať MIRRORS-EDGE-SK.exe‘ v priečinku s nainštalovanou hrou a slovenčinou, a riaďte sa pokynmi odinštalátora. Po odinštalovaní sa obnoví pôvodný jazyk hry

Verzie:
1.0.1 opravené niektoré preklepy
1.0.0 prvá verzia prekladu

 

Mirror’s Edge, ukážka prekladu

Online kníhkupectvo BUX.sk
Šéfredaktor Slovenciny.com, portálu s prekladmi do počítačových hier fungujúceho od roku 2004. Autor prekladov počítačových hier sérií Need for speed, Grand Theft Auto, Call of Duty, Age of Empires III a ďalších.